Jump to content

Ovrha nad osobom u komi


Goguleta

Preporučene objave

Poštovani,

Imam problem, brat mi je u komi (vegetira) od kolovoza 2016. U Erste banci je imao kredit i Diners. Kako postupak za oduzimanje poslovne sposobnosti još nije došao ni do suda on nema skrbnika pa tako neznam ni detalje za što je dignut kredit i na što su potrošena sredstva na Diners kartici. Problem je u tome što banka i Diners pozivaju majku i mene da platimo dug. Banka je imala neku policu životnog osiguranja, a Diners je preko Hanžekovića pokrenuo ovrhu. Moj brat nije bio zaposlen niti ima ikakvu imovinu. Mogu li nas teretiti za bratove dugove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, nemaju vas što pozivati da platite niti vas mogu teretiti za dugove.

Ako će vas zvati ili vam slati nešto poštom, pismeno (preporučeno s povratnicom) ih obavijestite da ne znate ništa o nikakvom dugu niti karticama (nemate pojma o ničemu), a njegovo stanje je takvo kakvo jest (opišete im stanje i eventualno pošaljete neku medicinsku dokumentaciju iz koje je to vidljivo). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, poslala sam medicinsku dokumentaciju i banci i Erste card. Banka me samo obavijestila da su naplatili policu životnog osiguranja da se umanji dug za kredit, a Diners je pokrenuo ovrhu. Dobila sam (odnosno brat) od odvjetnika pismo da je pokrenuta ovrha. Zvali su me i iz nekr agencije da bar malo uplatim, ali sam to kategorički odbila. Rekla sam im neka mi pošalju ako sam im ja osobno, imenom i prezimenom, nešto dužna i to ću platiti,a o ovome neću uopće razgovarati. Jedino ne želim da mi upadaju u kuću i maltretiraju majku. Ne znam da li to mogu jer smo svi prijavljeni na istoj adresi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro si napravila (nikako ne plaćati), a doma ti može doći jedino sudski ovršitelj, ali i on nakon sudskog postupka.

Ako će vas još zvati, kažete da ćete ih prijaviti policiji za kazneno djelo nametljivog ponašanja, jer vi (majka i ti) nemate apsolutno nikakve veze s njima i nemaju vas što zvati. Upozorite ih da snimate razgovor, da ćete snimku uporabiti kao dokaz na policiji/sudu i tražite ime i druge osobne podatke osobe s kojom razgovarate da bi ju mogli osobno prijaviti/tužiti. Valjda shvate...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Goguleta je napisao:

Hvala vam puno. Sad sam malo mirnija. Ne dam se lako zastrašiti, ali se bojim za mamu.

Pročitajte članak 240. Zakona o obveznim odnosima da vam bude jasnije što smjeraju! I imajte na umu da ukoliko nasjednete vi ste dužnik koji se spominje u članku 240. ZOO! :vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitala. Govori o priznanju duga. Ništa ja ne priznajem. Nit sam dizala kredit, nit trošila na kartici. Niti znam na što je potrošen novac. Tako da me baš zaboli ko kaj hoće. Osobno nemam nikakvih kredita niti kreditne kartice. I hoću da tako i ostane. I kaj su davali kredit i kreditnu karticu nezaposlenoj osobi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Goguleta je napisao:

Pročitala. Govori o priznanju duga. Ništa ja ne priznajem. Nit sam dizala kredit, nit trošila na kartici. Niti znam na što je potrošen novac. Tako da me baš zaboli ko kaj hoće. Osobno nemam nikakvih kredita niti kreditne kartice. I hoću da tako i ostane. I kaj su davali kredit i kreditnu karticu nezaposlenoj osobi.

Dobro razmišljate! :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija