Jump to content

Ovrha na roditelja


Wolfpu

Preporučene objave

Molim vas savjet prije vise od tri godine imao sam prometnu nezgode, vozeci s opterećenjem od mamio pokojnog muza sa njemačkim tablicama isti nije bio osiguran, poslali su mi dopis iz Hrvatskog osiguravajuće društva da sam dužan 14 tisuća kuna, kako sam nezaposlenih nisam platio. Sada prijete da ce ovrsiti moju majku jer je ona jedini nasljednik a nije prijavila kraju vozila. Jeli to zaista mogu uciniti. Pomozite, svaki savjet dobro dosao. Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Wolfpu je napisao:

Molim vas savjet prije vise od tri godine imao sam prometnu nezgode, vozeci s opterećenjem od mamio pokojnog muza sa njemačkim tablicama isti nije bio osiguran, poslali su mi dopis iz Hrvatskog osiguravajuće društva da sam dužan 14 tisuća kuna, kako sam nezaposlenih nisam platio. Sada prijete da ce ovrsiti moju majku jer je ona jedini nasljednik a nije prijavila kraju vozila. Jeli to zaista mogu uciniti. Pomozite, svaki savjet dobro dosao. Hvala 

ako  je auto ušao u Hrvatsku sa njemačkim registarskim ploćicama auto je bio osiguran.

majka nije bila vlasnik vozila i nije dužna prijaviti krađu.

ako su račun poslai tebi nemogu ovršiti tvoju majku.

ali ako su račun poslali vlasniku vozila  a on ga nije platio ona je nasljednik tada nasljeđuje i dug do vrijednosti nasljeđene imovine.

da bi mogli ovršiti majku morali su vlasniku vozila poslati račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru, naime radi se o scooteru imao je Njemacke tablice nije bio osiguran prvo su meni slali, nakon toga za majku jer je ona jedini nasljednik na sto mi pismo zalbu da sam ja bez znanja uzeo scooter itd odgovor je Nemozemo prihvatiti vasu zalbu jer istom ne prilazete dokaz o prijavi otudjenja vozila, kao vi ste jedina nasljednica itd, u slučaju nepodmirenja zatražiti cemo ovrhu na temelju vjerodostojne isprave, molim vas savjet siguran, da znam jer nesmijem dopustiti ovrhu mirovine majke, hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Wolfpu je napisao:

Hvala na brzom odgovoru, naime radi se o scooteru imao je Njemacke tablice nije bio osiguran prvo su meni slali, nakon toga za majku jer je ona jedini nasljednik na sto mi pismo zalbu da sam ja bez znanja uzeo scooter itd odgovor je Nemozemo prihvatiti vasu zalbu jer istom ne prilazete dokaz o prijavi otudjenja vozila, kao vi ste jedina nasljednica itd, u slučaju nepodmirenja zatražiti cemo ovrhu na temelju vjerodostojne isprave, molim vas savjet siguran, da znam jer nesmijem dopustiti ovrhu mirovine majke, hvala svima

majka nije bila vlasnik vozila. naplatu štete su trebali tražiti od vlasnika vozila dok je bio živ.

ako nisu tražilio plaćanje računa od vlasnika vozila nemogu sad ovrhom tražiti od njegove nasljednice.

ako se vozilo uzeli bez odobrenja vlasnika  odgovarate za štetu.

predpostavljam da  majka nije bila suvlasnik vozil.

dopis je jedna vrsta pritiska da se plati račun. njima nije  bitno ko će ga platiti.

Zakon o obvaznim odnosima

Odgovornost za štetu trećima

Članak 1069.

(1) Za štetu koju pretrpe treće osobe u vezi s pogonom motornog vozila odgovara njegov vlasnik.

(2) Suvlasnici, odnosno zajednički vlasnici motornog vozila odgovaraju za štetu solidarno.

Odgovornost u slučaju neovlaštenog korištenja motornog vozila

Članak 1070.

(1) Neovlašteni korisnik motornog vozila odgovara trećim osobama umjesto vlasnika i jednako kao vlasnik.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, bovu je napisao:

ako  je auto ušao u Hrvatsku sa njemačkim registarskim ploćicama auto je bio osiguran.

majka nije bila vlasnik vozila i nije dužna prijaviti krađu.

ako su račun poslai tebi nemogu ovršiti tvoju majku.

ali ako su račun poslali vlasniku vozila  a on ga nije platio ona je nasljednik tada nasljeđuje i dug do vrijednosti nasljeđene imovine.

da bi mogli ovršiti majku morali su vlasniku vozila poslati račun.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Wolfpu je napisao:

Da hvala puno ako je to tako, ali oni se pozivaju da su bili dužni prijaviti i prilozi ti dokaz o neovlaštenim koristenju vozila, majci pokojni suprug je bio vlasnik, strah me je kakva smo banana drzave da mogu to napraviti? Hvala na vremenu i pomoci! 

oni se pozivaju na ono šti im odgovara. ako ti daš izjavu (po mogućnosi pismenu)da su uzeo vozilo bez odobrena to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija