Jump to content

dug star 20. godina


seky

Preporučene objave

Ako mi netko može dati savjet šta da radim.

p

Prije par dana sam dobio Rješenje o ovrsi za dug prema Dioni, koji je navodno nastao 1998. godine. Dug je blizu 3.000,00 kn a sada iznosi 11.700,00 kn.

Fina mi je blokirala račub u RBA na kojem nema nikakvih sredstava. Nezaposlen sam tako da račun nije u funkciji.

Ako mi netko može reći da li u ovom slučaju postoji zastara i ako npr. godinu dana nema nikakvih sredtava na računu šta se dešava u tom slučaju. Da li postoji neka pravna stvar da se dug otpiše zbog nemogućnosti naplate.

Ne posjedujem nikakvu pokretnu ni nepokretnu imovinu.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda bi trebali, Barem prema ovome kako ste napisali, napisati prigovor na rješenje u roku osam dana od primitka istog te se pozvati na zastaru jer je protekao rok po kojem se na osnovu zakona može tražiti ovrha. Kako ne znate točno o čemu se radi, možete se pozvati na opći zastarni rok iz čl.225 Zakona o obveznim odnosima.

Primjer prigovora iamte ovdje http://legalis.hr/files/file/28-prigovor-protiv-rješenja-o-ovrsi/

te bi samo trebali prilagoditi II prema onome što piše u prilogu prijedloga za ovrhu te u III "Uskladu sa odredbama čl.225 tražbine zastarijevaju za pet godina ako zakonom nije određen neki drugi rok zastare, a u svezi..."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, Spitfire je napisao:

Onda bi trebali, Barem prema ovome kako ste napisali, napisati prigovor na rješenje u roku osam dana od primitka istog te se pozvati na zastaru jer je protekao rok po kojem se na osnovu zakona može tražiti ovrha. Kako ne znate točno o čemu se radi, možete se pozvati na opći zastarni rok iz čl.225 Zakona o obveznim odnosima.

Primjer prigovora iamte ovdje http://legalis.hr/files/file/28-prigovor-protiv-rješenja-o-ovrsi/

te bi samo trebali prilagoditi II prema onome što piše u prilogu prijedloga za ovrhu te u III "Uskladu sa odredbama čl.225 tražbine zastarijevaju za pet godina ako zakonom nije određen neki drugi rok zastare, a u svezi..."

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, seky je napisao:

Hvala.

Nema na čemu. Prigovor napravite u tri primjerka ako će te ga nositi JB koji vam je i poslao rješenje, dva mu predate a na treći vam lupi prijemni pečat i to ostane vama. Ako će te ga slati poštom, dva primjerka pošaljete preporučeno s povratnicom. Kako bi imali dokaz da je poslan u roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, seky je napisao:

 

 

Prije par dana sam dobio Rješenje o ovrsi za dug prema Dioni, koji je navodno nastao 1998. godine. Dug je blizu 3.000,00 kn a sada iznosi 11.700,00 kn.

Fina mi je blokirala račub u RBA na kojem nema nikakvih sredstava. Nezaposlen sam tako da račun nije u funkciji.

 

Ako je račun već blokiran na osnovu tog rješenja o ovrsi očito je da je ovrha postala pravomoćna i da ste propustili pravni lijek prigovora! Budući da je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno zastara je nakon deset godina! :ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, seky je napisao:

Prije par dana sam dobio Rješenje o ovrsi za dug prema Dioni, koji je navodno nastao 1998. godine. Dug je blizu 3.000,00 kn a sada iznosi 11.700,00 kn.

Fina mi je blokirala račub u RBA na kojem nema nikakvih sredstava. Nezaposlen sam tako da račun nije u funkciji.

Ovo mi je malo čudno, odnosno prebrzi je tijek od zaprimljenog Rješenja o ovrsi do blokade račune. Tim više što na prijemnom štambilju piše 29.11.2017.
S kojim točno datumom ste zaprimili Rješenje?
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija