Jump to content

OVLASTI NOSIOCA KREDITA POSLIJE RAZVODA


pikonja

Preporučene objave

Poštovani,

rastavljena sam 4.g i sporazumno smo se dogovorili bivši suprug i ja oko imovine kod odvjetnika da ostavlja svoj dio kuće meni. Ja sam ostala sa djecom u kući preuzela kredit za kuću koji redovito plaćam i vlasnički list glasi na mene, ali kredit od 2006 g. glasi na bivšeg jer je on nosioc kredita u PBZ a ja sudužnik.Zanima me iako ja plaćam kredit i ako sam vlasnik kuće , da li on u budućnosti može zatražiti neka prava po pitanju imovine jer se u uplatama nigdje ne spominje moje nego njegovo ime? Ja imam jedan manji kredit na sebi koji izlazi ove godine te nisam trenutno u mogućnosti prebaciti cijeli kredit na sebe pa me brine da li igra ulogu to što je on i dalje nosioc kredita i ima životno osiguranje vezano uz kredit?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , pikonja je napisao:

da li on u budućnosti može zatražiti neka prava po pitanju imovine jer se u uplatama nigdje ne spominje moje nego njegovo ime

 

pa ima načina da ti plaćaš račun za njegov kredit a da se vidi da si ti uplatitelj...a njegovo se ime tada navodi kao stvarni dužnik....tako da imaš dokaze da si ti uplačivala na njegovo ime..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Mister-X je napisao:

pa ima načina da ti plaćaš račun za njegov kredit a da se vidi da si ti uplatitelj...a njegovo se ime tada navodi kao stvarni dužnik....tako da imaš dokaze da si ti uplačivala na njegovo ime..

Razvidno je da nema, jer za sada nije kreditno sposobna da otplaćuje taj kredit,,,

A jeste li u taj sporazum ovjeren od strane JB stavili i to plaćanje kredita, tj. da kredit ide na bivšeg supruga, ali da se on, temeljem toga, odriče svakog prava daljnjih potraživanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Željac047 je napisao:

Razvidno je da nema, jer za sada nije kreditno sposobna da otplaćuje taj kredit,,

ona ima sve dokumentirano..ali nisam mislio na to što možda sad ti misliš......jednostavno ako npr. plaća tu ratu kredita internet bankarstvom..onda se vidi tko plaća (a biti će njezino ime-uplatitelj) i biti će navedeno tko je stvarni dužnik (onaj na kome je kredit)...tako bi imala nedvojbeni dokaz da je ona plaćala u slučaju ikakvog spora....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plaćam direktno u banci i na svakoj uplati  je njegovo ime iako moj dolje potpis 

 

Tu je meni i nejasno  šta  sa životnim osiguranjemir koje se vodi  na njegovo ime kao nisuocu kredita  a Generali osiguranje ne odgovara na pitanja niti to banku zanima...znači morali smo  ostavit  depozit...tko dobiva  novac na kraju  otplate  ako doživimo....ispada da on a ja plaćam? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče životnog osiguranja, ono je plaćeno direktno od sredstava kredita odmah kod sklapanja ugovora o kreditu kao tzv. riziko osiguranje i koliko znam, više se ne plaćaju premije, ali ne bi trebalo biti niti nikakve isplate, jer to nije, odnosno ne bi trebalo biti štedno osiguranje, već se isplaćuje samo u slučaju smrti nosioca kredita (dakle, oprostite na prostoj usporedbi, ali kao što uplaćujete kasko za auto - ako u toj godini niste imali prometnu nesreću, nikome ništa).

Međutim, to provjerite u svojim općim uvjetima kredita, za slučaj da ste vi ipak ugovorili nešto posebno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija