Jump to content

Od kad teku zatezne kamate za presudu


krsta

Preporučene objave

Poštovanje.

 

Imam jedan sudski spor u kojem se od mene traži da platim sudjelovanje u građevinskim radovima na zajedničkom objektu u iznosu od cca 100 000 Kn.

Radove smo prijavili građevinskoj inspekciji jer susjeda na prvom katu nema dozvolu (zatražila, ali joj je odbijena).

Zatim je susjeda napravila projekt (koji je neistin po tvrdnjama o stanju zidova itd) i po tom projektu i zakonu o jednostavnim građevinama nastavila gradnju.

21.03 je bilo zadnje ročište na sudu do kojeg se trebalo predati svu papirologiju.

29.03 na kućnu adresu mi dolazi papir od građevinske inspekcije (koju smo čekali godinu dana) koja kaže da je inspektorica izašla na teren i uvidjela da je "građevina rađena bez potrebnih akata i da je pokrenut proces pri ministarstvu građevinarstva".

13.05 dobijam rješenje da moram platiti tih 100 000 Kn za radove, pitam sutkinju i pokazujem papir od građevinske (koji sam službeno i poslao sudu) ona kaže žalite se na županijski sud.

 

Sad me zanima, na presudi piše da kamate teku od 13.05.2018.

Ako se žalim na županijski sud a njemu treba par godina da donese presudu i ako kojim slučajem izgubim da li kamate teku od pravomoćne presude županijskog suda ili od 13.05.2018?

 

Hvala vam na pomoći.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li brzinski izračun kamate :)

U presudi stoji "po stopi koja se određuje uvečanjem prosječne kamatne stope na stanja kredita odobrenih na razdoblje dulje od godine dana nefinancijskim trgovačkim društvima izračunate za referentno razdoblje koje prethodi tekućem polugodištu za 3 postotna poena " .

 

Ako je presuda donesena 13.05 a županijskom treba cca 2godine za presudu na iznos od 102 000 Kn koliko bi to bilo ukupno.

Ne razumijem se u ovo , da li se ovi poeni sumiraju pa je sljedeće godine + 6 poena ili ???

 

Znam da je ovo pitanje nekome glupo i jednostavno ali stvarno se ne razumijem u ovu tematiku.

Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija