Jump to content

Useljenje u nekretninu s dvojnim vlasništvom


gesaugen

Preporučene objave

Živim u stanu kojeg sam pola vlasnik a pola moja supruga s kojom sam u procesu razvoda. Supriga je otišla iz stana i živi kod svojih roditelja. Htio bih da se u stan doseli moja cura. Ako se cura doseli, da li supruga može na ikoji način izbaciti curu iz stana ako ja dopuštam da živi samnom u stanu i ako da, na koji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene zanima suprotna situacija od situacije iz prethodnog pitanja.

Postoji stan u kojem su živjeli roditelji. Nakon njihove smrti stan nasljeđuje dvoje djece - suvlasništvo 1/2.

Jedno dijete se useli u stan i ne pristaje niti na otkup druge polovice niti na prodaju cijelog stana.

Što je činiti drugom suvlasniku? Na koji način može "doći do svoje polovice stana"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudskih putem možete tražiti razvrgnuće suvlasničke zajednice...na kraju stan ide na javnu dražbu a dobiveni novac djelite po pola.

Naravno , na dražbi možete i vi sudjelovati kao kupac pa kupiti i tu drugu polovicu.

 

 

Isto tako onaj tko nije u stanu ima pravo potraživati plaćanje 50 % stanarine u natrag 5 godina od dana pokretanja postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija