Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

neuroza

Radni odnos BEZ bankovnog računa

Preporučene objave

Pozdrav, prvo bi molio admina u slučaju ako je tema u pogrešnom djelu foruma neka je premjesti gdje smatra prikladno.

Dakle moje pitanje je sljedeće. Dali je moguće biti legalno zaposlen ali bez korištenja banke i bankovnih usluga.

Znači dali postoji ikakav način, legalan naravno, da se mjesečna plaća dobiva ne koristeći bankovni račun???

Dali ja mogu biti zaposlen a ne imati nikakav dodir sa bankom?

Hvala!!!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 7 sati , neuroza je napisao:

da se mjesečna plaća dobiva ne koristeći bankovni račun???

Stvar je u tome da svaki tijek novca (vašeg) poslodavca mora imati trag.

Poslodavac bi trebao novac uplatiti na žiro račun pa da vama isplati plaću u gotovini, smatram da je to jedna mogućnost, možda dobijete još koji odgovor na forumu.

Prednost je da ne plaćate vođenje računa, iako u slučaju neke ovrhe, poslodavac je dužan postupati po ovršnom rješenju i skidati iznos s plaće.

Podijeli ovu objavu

Ako ste uredno prijavljeni i poslodavac plaća sve doprinose, smatram da nema zapreka isplate neto plaće u gotovini, s tim da se uspijete s poslodavcem tako sporazumijeti.

Podijeli ovu objavu

, neuroza je napisao:

Znači dali postoji ikakav način, legalan naravno, da se mjesečna plaća dobiva ne koristeći bankovni račun???

Načini isplate primitaka propisani su Pravilnikom o porezu na dohodak. Konkretno, isplatom u gotovu novcu smatra se svaka direktna isplata gotovine bez uplata na račun osobe kod neke od banaka. Isplate koje poslodavci mogu obaviti na ovakav način tj. u gotovini su iznimke i kao takve su strogo propisane ovim Pravilnikom, dok se svi ostali primici moraju isplaćivati, ili na tekući ili na žiro-račun. Ukratko, plaća se ne može isplaćivati u gotovini.

Podijeli ovu objavu

Ako sam uredno prijavljen zaposlenik, kojem poslodavac uredno uplaćuje sve dažbine, skida sve ovrhe, zabrane, ne znam razlog da se ostatak plaće ne isplaćuje u gotovini. Za plaćanje poreza se ionako prikazuje godišnja plaća na obrascu za porez. Ima umirovljenika koji primaju isplatu u gotovini.

Podijeli ovu objavu

Prije 8 minuta, Wanksta je napisao:

ne znam razlog da se ostatak plaće ne isplaćuje u gotovini. 

Zato što je Pravilnikom o porezu na dohodak izričito zabranjeno.

Prije 10 minuta, Wanksta je napisao:

Ima umirovljenika koji primaju isplatu u gotovini.

Također je ovim istim Pravilnikom, mirovina u skupini isplata koje su iznimka i kao takve se ne moraju isplaćivati na račun odnosno mogu se isplaćivati i u gotovini.

Podijeli ovu objavu

Prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Zato što je Pravilnikom o porezu na dohodak izričito zabranjeno.

Na koji način onda poslodavci isplaćuju ostatak plaće u gotovini ? Takvo iskustvo imam i sam.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad