Jump to content
Juliska01

Objavljivanje fotografije djeteta na internetu

Preporučene objave

Bivsa  šogorica svakodnevno objavljuju fotografije moga djeteta na svi mogućim mrežama  (Facebook, Instagram, story video, whats up objave). Postoji li način kako da to prestane činiti? Zamolila sam usmeno da to ne čini, zamolila sam CZSS da razgovara s ocem djeteta koji joj to dozvoljava, no svi govore da je to dozvoljeno i da ne mogu ništa učiniti. Da li su u pravu?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da ona to ne radi iz obijesti i radi nanošenja štete djetetu? Ako je tako, nemaš što učiniti.

Ti nigdje ne objavljuješ fotografije djeteta?

Podijeli ovu objavu

Pitam za tebe jer bi to možda bio neki osnov za privatnu tužbu, tj. ako se takvo objavljivanje fotografija kosi s tvojim principima odgajanja djece, ali i to bi bilo jako nategnuto i s najvjerojatnije nepovoljnim konačnim rezultatom (jer se ne gledaju samo tvoje želje, nego i želje oca, utjecaj svega na dijete i dr.).

Po tom što te ne zanima zaključujem da imaš više problema sa šogoricom nego s objavljivanjem fotografija, ali to onda ne bi trebale rješavati preko djeteta. Puno dizanja tenzija bez nekog rezultata i ostvarivog cilja...

Koliko je staro dijete?

Podijeli ovu objavu

Koliko je dijete staro?

Mislim da bi se moglo raditi o povredi privatnosti djeteta, stoga Vam je moja sugestija da se obratite direktno Pravobraniteljici za djecu, ona Vam je najkompitentnija u riješavanju takvih problema

Podijeli ovu objavu

Prije 6 minuta, Juliska01 je napisao:

Dijete je godinu i 7 mjeseci

Uh, svakako se obratite Pravobraniteljici za djecu (dječjoj pravobraniteljici), ona će Vas najbolje usmjeriti i, najvjerojatnije, na adekvatan način riješiti taj problem.

Podijeli ovu objavu

Po mom mišljenju, radi se o KD povrede privatnosti djeteta iz čl. 178. KZ/11, i to putem društvene mreže zbog čega je postalo pristupačno većem broju osoba, za što je zaprijećena kazna zatvora do 2 godine. Međutim, buni me to što postoji pristanak oca i izostanak namjere na povredu.

Podijeli ovu objavu

Prije 6 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Po mom mišljenju, radi se o KD povrede privatnosti djeteta iz čl. 178. KZ/11, i to putem društvene mreže zbog čega je postalo pristupačno većem broju osoba, za što je zaprijećena kazna zatvora do 2 godine.

Upravo na to sam i ja aludirao i dijelim Vaše mišljenje, hvala na nadopuni poštovana Ruby.

Podijeli ovu objavu

Po meni, fali elemenata da bi bilo to kazneno djelo, jer nije cilj uznemiravanje, poruga ili ugrožavanje dobrobiti djeteta. 

Da me ne bi netko krivo shvatio, ne podržavam takvo ponašanje (zapravo sam i protiv), ali ovdje se ne radi o djetetu kao žrtvi, nego o narušenim odnosima između članova obitelji...

Podijeli ovu objavu

Dijete u toj dobi ima onoliko privatnosti koliko mu dozvole drugi, u zakonskom okviru. Ne vidim što bi tu bilo zabranjeno... Na stranu što nije pametno, ali je dozvoljeno...

Podijeli ovu objavu

Možete, prijavite Pravobraniteljici za djecu da je Vašem djetetu povrijeđeno pravo na privatnost (i da se to i dalje čini) s obzirom da dotična unatoč opetovanim upozorenjima objavljuje slike Vašeg djeteta i to protivno Vašoj volji odnosno da nema suglasnost oba roditelja za ovakvu radnju.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad