Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Vorta

Upis vlasništva u posjedovni list

Preporučene objave

Poštovani,

Nedavno sam kupio stan te je moje vlasništvo upisano u Zemljišne Knjige. Vlasništvo bih volio upisati i u Posjedovni List, no tu sam zapeo jer nigdje ne nalazim upute kako se u njega provodi upis u po kupnji. Također, vidim da je u zgradi u kojoj sam kupio stan samo jedna susjeda upisala svoje suvlasništvo i u PL, dok je sve ostalo još upisano na originalnog vlasnika.

Postoji li standardna procedura za upis suvlasništva u PL i ima li negdje to napisano?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 4 sati , Vorta je napisao:

Postoji li standardna procedura za upis suvlasništva u PL i ima li negdje to napisano?

Promjene glede nositelja prava na zemljištu kao što su upis vlasnika i ovlaštenika u posjedovne listove provode se u katastru zemljišta na temelju obavijesti koju čini rješenje ZK odjela a šalje ju katastru po službenoj dužnosti.

Zakon o zemljišnim knjgama čl.121 st.5

Zakon o državnoj izmjeri i katastru nekretnina čl.97 st.1

Podijeli ovu objavu

Ispričavam se ako nisam na pravoj temi ali zanima me da li je nakon rasprave o pojedinačnom ispravnom postupku nužan rok od 30 dana? Naime čekam da od zahtjeva do rasprave prođe više od godine dana,tako da me zanima da li je to gotovo ako na raspravi sudski savjetnik ispravi postupak.hvala i oproatite

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad