Jump to content

Maltretiranje od strane bivše djevojke


ivanzg

Preporučene objave

Pozdrav svima, vrlo sam zabrinut pa molim da mi netko da savjet što da napravim. Bivša djevojka s kojom sam bio u vezi par mjeseci i s kojom nisam više u nikakvom kontaktu me uznemirava i maltretira na način da mojim prijateljima i poznanicima sa Fejsa šalje klevetničke poruke u vezi mene, govoreći im da sam maltretirao nju i moju pokojnu majku, jučer sam dobio poruku od jedne moje poznanice, koju uopće ne poznam u živo koja mi je rekla da me skida s liste prijatelja kada je dobila saznanje da sam "nasilnik" te automatski na svom fejsu objavila post u vezi toga, govoreći da bi uskoro trebalo objaviti imena i prezimena zlostavljača. Moje osobne podatke još nije objavila, međutim bojim se da ih slučajno ne bi “sherala“ tipa u inbox ili slično. Bio sam na policiji u vezi toga, međutim oni od svega peru ruke kao da se ne radi o prijetnji smrću ili težem kaznenom djelu pa da oni reagiraju.Inače 100% sam siguran da iza svega stoji moja bivša jer je takve poruke koje sam osobno vidio već poslala nekim mojim prijateljima na mobitel u vidu SMS-a, Što da napravim vezano za ovo? 

uređeno: od ivanzg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Par poruka je premalo, jer sam mislio da ukoliko se i vama opetovano javlja, a dali ste joj do znanja da ne želite kontakt, postojala bi mogućnost podnošenja kaznene prijave za nametljivo ponašanje.

Ovako, po mom mišljenju, preostaje vam mogućnost podnošenja privatne tužbe za verbalni delikt (klevetu), no to morate učiniti sami, tu vam DORH-a ni policije nema u igri.

Možda da pokušate i sa dopisom od odvjetnika bivšoj, u kojem će joj se dati do znanja da, ukoliko nastavi ovako, slijedi podnošenje privatne tužbe i potraživanje naknade štete. Pa možda to upali da shvati kako je pretjerala i prestane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Par poruka je premalo, jer sam mislio da ukoliko se i vama opetovano javlja, a dali ste joj do znanja da ne želite kontakt, postojala bi mogućnost podnošenja kaznene prijave za nametljivo ponašanje.

Ovako, po mom mišljenju, preostaje vam mogućnost podnošenja privatne tužbe za verbalni delikt (klevetu), no to morate učiniti sami, tu vam DORH-a ni policije nema u igri.

Možda da pokušate i sa dopisom od odvjetnika bivšoj, u kojem će joj se dati do znanja da, ukoliko nastavi ovako, slijedi podnošenje privatne tužbe i potraživanje naknade štete. Pa možda to upali da shvati kako je pretjerala i prestane.

Većina ljudi se više plaši naknade štete nego kazne zatvora:) Pogotovo kad su sigurni da bi prošli sa uvjetnom. :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija