Jump to content

Navođenje zakonskih i podzakonskih propisa


aleeen

Preporučene objave

Ljudi, potrebna mi je Vaša pomoć. Pišem službeno pismeno lokalnom CZSS-u, trebam citirati, odnosno treba mi točan naziv Zakona/ev. Pravilinika/ili drugih propisa o pravima djeteta, odnosno navodim ih radi kršenja istih. Radi se o tome da me treća osoba verbalno omalovažavala, vrijeđala pred mld. djetetom (dok je bio u neposrednoj blizini; sve gledao i slušao) čime mislim da je povrijedila njegovo pravo na normalan, zdrav i nesmetan psihofizički razvoj te mi navedeni trebaju kako bih se pozvao na iste. Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, aleeen je napisao:

Ljudi, potrebna mi je Vaša pomoć. Pišem službeno pismeno lokalnom CZSS-u, trebam citirati, odnosno treba mi točan naziv Zakona/ev. Pravilinika/ili drugih propisa o pravima djeteta, odnosno navodim ih radi kršenja istih. Radi se o tome da me treća osoba verbalno omalovažavala, vrijeđala pred mld. djetetom (dok je bio u neposrednoj blizini; sve gledao i slušao) čime mislim da je povrijedila njegovo pravo na normalan, zdrav i nesmetan psihofizički razvoj te mi navedeni trebaju kako bih se pozvao na iste. Hvala puno!

Čitajući postove koje ste objavili imam dojam da bi ste vi nešto željeli, ali onda stalno nađete neku izliku, opravdanje zašto to ne činite? U čemu je problem?

U konkretnom slučaju trebali ste najjednostavnije nazvati 192, prijaviti verbalno nasilje i nakon toga pisanim putem obavijestiti nadležni centar za socijalnu skrb. Svaki poziv na 192 se snima i njihova je dužnost izići na svaki poziv.

Naravno ima i slučajeva kad nastoje izbjeći tu svoju obavezu, na to može utjecati i stav samog pozivatelja. U takvim slučajevima "nacrtate" se osobno u policijskoj postavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, aleeen je napisao:

Pišem službeno pismeno lokalnom CZSS-u, trebam citirati, odnosno treba mi točan naziv Zakona/ev. Pravilinika/ili drugih propisa o pravima djeteta, odnosno navodim ih radi kršenja istih.

Nije Vaša dužnost da poznajete točne članke, već kako Vam je rečeno, prijavite pa je dalje na njima da utvrde da li je bilo kršenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija