Jump to content

ovrha nad nekretninom


marek_bla

Preporučene objave

Poštovani.

Radi se o jednom članu obitelji čiju kuću žele ovršiti. Njezin sin je dignuo kredit u eur 2003. godine jedno 60 000eur, neredovito plaćao, a njegov otac je dao kuću kao zalog. Polovicu te kuće. Polovicu je imala majka.

Zatim su (valjda opet taj sin) dignuli drugi kredit na istu tu kuću 2016 oko 20 000eur koliko je ostalo neplaćeno za prvi kredit. E sad oni tvrde da drugi kredit nije ni realiziran, a nije mi jasno kako nije ako u vlasničkom listu stoji uklnjižba založno pravo??!!

Oni isto tvrde da je valjda glavnica otplaćena, a i da ne žele platiti kamate na prvi kredit (koje su vjerojatno narasle jer nisu redovito plaćali). Sin bio bez posla i tako dalje.

Sad u našli jednog odvnetnika u Varaždinu koji ih zastupa, a meni ta priča strašno smrdi da je odvjetnik nepošten i da samo želi izvući love u postupku koji je jasan kao dan. Oni sad žele tužiti banku?!?!

Koje su šanse da se taj sud dobije, koliki će bit troškovi odvjentika?  O čemu se tu radi?! :) Što znače ova slova i skraćenice?

Ispada da je kuća procjenjena na 80000uer, a sad po novom zakonu će se moći prodati na dražbi za koliko?
Vlasnica kuće misli da joj ne mogu uzeti jedinu nekretninu u kojoj živi, a sama financira i sebe i još jednu familiju radi koje je to sve skupa i nastalo. Da se razumijemo penzioner je. Vjeruje u zastaru i tako to.

Ovdje dolje možete vidjeti kronologiju.

1. 21.02.2020. Podnesak Odgovor/očitovanje na žalbu Ne V.&.V.O.D.J.T.D.Z.O.O.U.
2. 20.02.2020. Odluka/dopis suda Zaključak-upućivanje u parnicu Ne Sud
3. 08.01.2020. Odluka/dopis suda Dopis - dostava žalbe na odgovor Ne Sud
4. 27.12.2019. Podnesak Podnesak ovrhovoditelja Da V.&.V.O.D.J.T.D.Z.O.O.U.
5. 27.12.2019. Podnesak Žalba Da (odvjetnik)
6. 18.12.2019. Podnesak Ostalo Ne Z.
7. 13.12.2019. Odluka/dopis suda Rješenje - naplata pristojbe Ne Sud
8. 13.12.2019. Odluka/dopis suda Dopis Ne Sud
9. 11.12.2019. Odluka/dopis suda Rješenje - o ovrsi Ne Sud
10. 10.12.2019. Podnesak Prijedlog za ovrhu Da V.&.V.O.D.J.T.D.Z.O.O.U.
uređeno: od marek_bla
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premalo je tu konkretnih informacija da bi se dao kvalitetan odgovor. Bitno je kada je pokrenuta prvi put ovrha? Temeljem kakve odluke je upisan teret? Koliki je ukupni dug na ime glavnice? Je li tu više ovrha u pitanju ili samo jedna? Da li pod tim da misle tužiti banku mislite na pokretanje parničnog postupka s obzirom da su zaprimili zaključak suda da u roku od 15 dana moraju pokrenuti parnični postupak ili? Za što točno žele tužiti banku?...

Kolike su šanse za uspjeh ovisi o okolnostima koje nam ovdje nisu vidljive, iznos troškova ovisi o visini predmeta spora, a koja nam također ovdje nije vidljiva...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Premalo je tu konkretnih informacija da bi se dao kvalitetan odgovor. Bitno je kada je pokrenuta prvi put ovrha? Temeljem kakve odluke je upisan teret? Koliki je ukupni dug na ime glavnice? Je li tu više ovrha u pitanju ili samo jedna? Da li pod tim da misle tužiti banku mislite na pokretanje parničnog postupka s obzirom da su zaprimili zaključak suda da u roku od 15 dana moraju pokrenuti parnični postupak ili? Za što točno žele tužiti banku?...

Kolike su šanse za uspjeh ovisi o okolnostima koje nam ovdje nisu vidljive, iznos troškova ovisi o visini predmeta spora, a koja nam također ovdje nije vidljiva...

16.12. je prvi puta pokrenuta ovrha koliko znam. Jedna jedina. Teret (60 000eur) je upisan temeljem ugovora o namjenskom kreditu sa zasnivanjem založnog prava na nekretnini za korist bivše Međimurske banke, a sada PBZ, a ovaj drugi (od 20 000 eur) samo piše: ukniižba, založno pravo ugovor o kreditu broj xxx u protuvrijednosti kuna po srednjem tečaju HNB s ugovorenim naknadama i troškovima te fiksnom kamatom od 6% godišnje i u donjem redu PBZ banka.

Dug je kolko su mi rekli 100 000kn. A kamata tko zna kolko. Jer kamata i dalje ide na glavnicu, a obzirom da nisu redovno otplaćivali.... Idu u parnicu protiv banke i to tako da pobijaju taj drugi kredit (kojim su htjeli zatvorit prvi kredit) za koji fakat ne piše temeljem čega je upisan teret. (ali ono- teret upisuje sud na temelju neke vjerodostojne isprave koja mora biti solemizirana, jel?) Žele tužit da oni taj drugi kredit nikad NISU KORISTILI. (valjda ni vidjeli nove, a meni to jako čudno). Kažem ne znam jel glavnica 100 000kn il kamata, ali tolko je spominjano i to odgovara iznosu ovog drugog kredita.

Ja sad ne znam dal im je banka sjela na plaću, pa je to otplaćeno, ali kad su došli u banci nema komunikacije, ne žele dati ništa od papira. Tako su mi rekli.

uređeno: od marek_bla
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija