Jump to content

Upravni sud


scvrtil6

Preporučene objave

Poštovali, 

Molim Vas dali neko zna, dali je, osoba koja prima naknadu za pomoć i njegu oslobođena sudskih davanja prilikom tužbe. Slao sam žalbu, na koju mi nije odgovoreno u 60 dana, požurnicu na koju mi nije odgovoreno 15 dana. Dali to mogu smatrati šutnjom administracije tj. kao da je žalba odbačena i na temelju toga uložiti spor kod Ustavnog suda. Siguran sam u kardinalne greške vještaka.

Hvala, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, scvrtil6 je napisao:

Poštovali, 

Molim Vas dali neko zna, dali je, osoba koja prima naknadu za pomoć i njegu oslobođena sudskih davanja prilikom tužbe. Slao sam žalbu, na koju mi nije odgovoreno u 60 dana, požurnicu na koju mi nije odgovoreno 15 dana. Dali to mogu smatrati šutnjom administracije tj. kao da je žalba odbačena i na temelju toga uložiti spor kod Ustavnog suda. Siguran sam u kardinalne greške vještaka.

Hvala, pozdrav

Da li ta osoba ima neki prihod ( mirovina , socijalna pomoć ) ? Najbolje upitati u zavodu za socijalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , scvrtil6 je napisao:

Ima mirovinu i doplatak za njegu i pomoć, ali negdje sam čuo da korisnici socijalne skrbi koji primaju pomoć za uzdržavanje imaju pravo (nisam siguran). Pitao sam CZSS, ali nema odgovora. Možda samo sporovi vezani za socijalnu skrb pa neće odgovorit e-mailom.

On ne prima socijalnu skrb.ima mirovinu.doplatak i njega nije “ socijala“.oni koji primaju socijalnu pomoć vjerovatno imaju besplatnu pravnu pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, scvrtil6 je napisao:

Doplatak za pomoć i njegu je iz Centra za socijalnu skrb po osnovi bolesti, mimo mirovine

Znam što je tuđa pomoć i njega.i tko isplaćuje.ali to nije socijalna pomoć koju primaju osobe bez prihoda.njegova egzistencija je mirovina.ako u Centu ne žele odgovoriti onda pitati u sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , scvrtil6 je napisao:

U pravu si, oslobođene su osobe koje primaju zajamčenu novčanu naknadu po bilo kojoj osnovi. Razne udruge invalida to tumače svaka na svoj način, uglavnom za njih su to "korisnici socijalnih usluga", no ipak ne svi, Dakle krive su im informacije.

 

Nisu krive informacije ( član zakona), već je krivo tumačenje zakona kod pojedinaca.trebalo bi pogledati/ pitati da li visina mirovine može umanjiti davanja državi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas dali mi netko može protumačiti članak 11 stavak 5 Zakona o sudskim pristojbama tj dali su osobe s civilnim invaliditetom oslobođene plaćanja sudskih pristojba.

5. invalidi Domovinskog rata, na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status i osobe s invaliditetom, na temelju valjane isprave Zavoda za vještačenje, profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom

Pozdrav, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, scvrtil6 je napisao:

Poštovali, 

Molim Vas dali neko zna, dali je, osoba koja prima naknadu za pomoć i njegu oslobođena sudskih davanja prilikom tužbe. Slao sam žalbu, na koju mi nije odgovoreno u 60 dana, požurnicu na koju mi nije odgovoreno 15 dana. Dali to mogu smatrati šutnjom administracije tj. kao da je žalba odbačena i na temelju toga uložiti spor kod Ustavnog suda. Siguran sam u kardinalne greške vještaka.

Hvala, pozdrav

Mislim da nije oslobođena, jer naknada za pomoć i njegu u kući nije isto što i korisnik socijalne skrbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, scvrtil6 je napisao:

Hvala svima koji su se uključili, u međuvremenu sam dobio točnu informaciju da kao osoba s invaliditetom imam pravo na oslobađanje od sudske pristojbe, Zakonom o sudskim pristojbama članak 11. stavak 5.  na znanje svima kojima će biti potrebno

Sad bi bilo u redu ( sa Tvoje strane ) da napišeš koliki postotak invalidnosti imaš ( da li si HRVI ili civilna invalidna osoba ).jer visina postotka invalidnosti ne znači i da osoba prima invalidninu.stoga je ovo da se i drugi mogu " ravnati " po pitanju oslobsđanja pristojbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani buda2, u pravu si,

Civilni sam invalid 100% razina 4, invalidnost razina 3 (borim se za razinu 4) jer je vještak po meni jako pogriješio. Što se tiče HRVI, predao sam zahtjev odmah 18.12.2017. bio na stručnoj procjeni u petom mjesecu i od onda ništa do sada. Kod mene se na radi o PTSP već bolesti srca (radi bolesti sam nakon 200 dana otpušten po nalogu liječnika u vojarni).

Nisam siguran ali po tom članku svaka osoba s invaliditetom ima pravo na oslobađanje sudske pristojbe bez obzira dali je civilni invalid ili HRVI, i bez obzira na % invalidnosti

Ako nekog nešto još zanima rado ću reći, i objavljivati daljnju razvoj situacije 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija