Jump to content

Vidanje djetata-covid-19


faca89

Preporučene objave

Pozdrav,

Bivša supruga mi ne dozvoljava vidjeti dijete. Kako je krenulo ovo sa Korona virusom ona se poziva da dijete ne moze ici kod mene. Sudska presuda je da dijete svaki drugi tjedan treba provesti sa ocem. Zivimo 5 kilometara udaljeni jedno od drugog. 

Bivsa je pod uvijetnom kaznom iz razloga sto mi je uskracivala vidanje djeteta. 

Ja trenutno ne radim( na prisilnom godisnjem sam) i nisam u samoizolaciji. U vise navrata sam kontaktirao CZSS. Nisam dobio nikakve konkretne odgovore.

 

Zanima me sta kako se ponasati i sta uciniti u ovoj situaciji. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Jack Butler je napisao:

Ustraj kod zahtjeva. Mora ti dovest dijete.

Hvala.

Zanima me kome da se obratim? Jer centar je nedorecen a bivsa supruga kad ju pitam za kcer kaze da ju mogu vidjeti: "kada prode ova korona". Svaki dan pitam i svaki dan dobijem isti odgovor. Sa djetetom (kcer 5 godina) mi ne dozvoljava normalnu komunikaciju vec prisluskuje razgovore i kada se kcerka pozali na nesto meni onda joj uzima mobitel i prekida razgovor. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, faca89 je napisao:

Hvala na odgovoru. Ukoliko sam dobro shvatio da bi se trebao javiti nasem nadleznom sudu? I na koji nacin u ovoj situaciji se obracam sudu? Pismeno, usmeno (za usmeno moram traziti propusnicu) ili telefonski?

 

Hvala

Ministarstvo je donjelo preporuku za ostvarivanje osobnih odnosa i posebne uvjete ukoliko postoji mogucnost sirenja zaraze. Tkz.majke koje inace ne zele da dijexa imaju drugog roditelja ovu situaciju i preporuku ministarstva tumace kako njima pase,odnosno u vasem slucaju uskratiti vidanje sa djetetom,na sto apsolutno nema pravo.

U tome Vam Czss nemoze i nece pomoci,jer se ograduju i kao nisu nadlezni. Sud Vam trenutno nece pomoci jer Vas predmet ce doci na sud vjerovatno za 6mjeseci,od cega nema nikakve koristi.

Ona ne moze i nesmje zabraniti vidanje djeteta jer na to nema pravo,to je djetwtovo pravo.

Ukratko,nece vam nitko pomoci trwnutno to su cinjenice, u termine kad dijete treba biti s ocem,jednostavno idite po djete,nemate sto pitati majku.jer samim time se postavljate u nezgodan polozaj.

Odgovornost je iskljucivo na Vama,trenutke vratit necete,necete sebi oprostit,djete vam nece oprostiti,djete ima pravo na oba roditelja. 

Necete djetetu reci sutra mama nije dala,nema mama sto dat i nedat,ne daje ona svoje djete vama,to je vase djete.djete koje treba oba roditelka.osim ako ne zelite da djete gleda na tatu kao nekoga koji ce biti kako mama kaze.

Ne gubite vrijeme ocekivajuci institucije da rijese vas problem, mozda i hoce za 10 mjeseci kad to vama ne bude vise ni bitno,a i sto ce mami sud zbog takvog ponasanja,nista,uz najbolju okolnost 3 mjeseca uvjetno,sto vama to koristi ako niste dite vidjeli 2 mjeseca,nista..niste bili tu kad je dite trebalo oca.

Oprostite na brutalnom odgovoru,ali vam govorim iz iskustva,da otvorite oci..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, faca89 je napisao:

Pozdrav,

Bivša supruga mi ne dozvoljava vidjeti dijete. Kako je krenulo ovo sa Korona virusom ona se poziva da dijete ne moze ici kod mene. Sudska presuda je da dijete svaki drugi tjedan treba provesti sa ocem. Zivimo 5 kilometara udaljeni jedno od drugog. 

Bivsa je pod uvijetnom kaznom iz razloga sto mi je uskracivala vidanje djeteta. 

Ja trenutno ne radim( na prisilnom godisnjem sam) i nisam u samoizolaciji. U vise navrata sam kontaktirao CZSS. Nisam dobio nikakve konkretne odgovore.

 

Zanima me sta kako se ponasati i sta uciniti u ovoj situaciji. 

Nema nikakvog razloga da se susreti i druženja djeteta i roditelja ne bi odvijali i u ovim uvjetima na temelju pravomoćne sudske odluke, osim ako je roditelj u samoizolaciji ili karanteni. Problemi manipulacije djetetom od strane zlonamjernih roditelja nisu počeli proglašavanjem ove pandemije, niti će završiti njezinim završetkom, oni traju dugo i kontinuirano bez adekvatnog odgovora nadležnih institucija. Proglašenjem pandemije ovaj problem dodatno se produbio jer su zlonamjerni roditelji dobili dodatni alat kako bi mogli postupati na štetu djeteta i ciljanog roditelja.

Vama ne preostaje ništa drugo nego pojačati slanje dopise na adrese svih nadležnih institucija obavještavajući ih o kršenju prava djeteta i tražeći ih pomoć i podršku.

Inače danas ili sutra, najvjerojatnije u Slobodnoj Dalmaciji, objavit će se članak na ovu temu. Biti će zanimljivo što će o ovom problemu, uz ostale sugovornike, reći i Pravobraniteljica za djecu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Dakle, svaki put kad ne da dijete po presudi zvati policiju da evidentira krsenje presude i da se napravi zapisnik. Inzistirajte. Onda mozete podnijeti kaznenu prijavu Dorhu na osnovi tih zapisnika. Dalje, pismeno sve navesti Centru svaki put kad se krsi presuda. Posaljite im mail svaki put, pazite da pisete samo konkretne stvari, kratko i jasno. Da majka ne dobije zatvorsku kaznu zbog uvjetne i ponovljenih kaznenih djela, pokusajte ju urazumiti s objasnjenjem sto cete sve morati poduzeti i koje su moguce posljedice za nju i stres za dijete. Prva uvjetna presuda bi mogla biti dovoljna za trazenje skrbnistva, osim ako majka nema dokaze protiv vas. I uvijek je dobro otici posavjetovati se s odvjetnikom. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija