Jump to content

Kupnja nekretnine pod ovrhom


Ivy Blue

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas za savjet. 

Kupili bi zemljište od privatne osobe na koje je Porezna uprava uknjizila pravo zaloga. 

Napisala sam pismo namjere i zanima me koga navodim kao prodavatelja te kakva je procedura oko svega? 

Novac dajem prodavatelju pa on dalje rješava predmet ili moram osobno nešto rješavati? 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ivy Blue je napisao:

Poštovani, molim Vas za savjet. 

Kupili bi zemljište od privatne osobe na koje je Porezna uprava uknjizila pravo zaloga. 

Napisala sam pismo namjere i zanima me koga navodim kao prodavatelja te kakva je procedura oko svega? 

Novac dajem prodavatelju pa on dalje rješava predmet ili moram osobno nešto rješavati? 

Lp

Ako prodavatelj pristane na tu cijenu onda morate paziti što i kako dalje. Ukoliko nije pokrenuta ovrha/dražba vlasnika parcele navodite kao prodavatelja. On mora ishoditi pismo namjere od porezne uprave (dokument koji porezna izdaje da će izbrisati teret sa vlasničkog lista. Na njemu ćete naći poziv na broj, iznos koji trebate uplatiti te broj računa PU). Poslije toga vi uplatite taj iznos poreznoj upravi (ni slučajno ne dajte vlasniku novac da to sam rješava već vi to osobno riješite). Nakon što porezna makne tj. izda brisovno očitovanje i bude provedeno u zk onda isplatite vlasniku novce do kraja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , BRKICA00 je napisao:

Ako prodavatelj pristane na tu cijenu onda morate paziti što i kako dalje. Ukoliko nije pokrenuta ovrha/dražba vlasnika parcele navodite kao prodavatelja. On mora ishoditi pismo namjere od porezne uprave (dokument koji porezna izdaje da će izbrisati teret sa vlasničkog lista. Na njemu ćete naći poziv na broj, iznos koji trebate uplatiti te broj računa PU). Poslije toga vi uplatite taj iznos poreznoj upravi (ni slučajno ne dajte vlasniku novac da to sam rješava već vi to osobno riješite). Nakon što porezna makne tj. izda brisovno očitovanje i bude provedeno u zk onda isplatite vlasniku novce do kraja. 

Zahvaljujem na odgovoru i konkretnim informacijama. 

Upravo sam provjerila u zk izvatku i u rubrici Teretovnica, pod točkom 2, piše da se zabilježuje ovršivost tražbine na uknjiženo pravo zaloga.

Znači li to da je pokrenuta ovrha? U tom slučaju što raditi, što sa pismom namjere?

Od Porezne nisam dobila nikakve konkretne informacije i ne znam što činiti. 

Možda ispadam neuka, ali ovo zaista nije moje područje, a ne zelim da me netko prevari i da novac bacimo u vjetar. 

 

 

uređeno: od Ivy Blue
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Ivy Blue je napisao:

piše da se zabilježuje ovršivost tražbine na uknjiženo pravo zaloga

Koliko ja znam to je ne znači da je ovrha pokrenuta. Zabilježba ovršivosti tražbine znači da se ovrha na nekretnini može provesti prema trećoj osobi koja je stekla tu nekretninu (ukratko ako se to ne riješi možete ostati bez zemljišta ako biste ga kupili, a ne bi maknuli ovu zabilježbu).

 

prije 5 sati , Ivy Blue je napisao:

U tom slučaju što raditi, što sa pismom namjere?

Ukoliko dođe do ovrhe vlasnik ne može prodati tu parcelu više. Stavlja se zabilježba i parcela ide na dražbu. Što može biti čak i dobro za vas jer na dražbi cijene znaju ići do 20% niže od tržišne. Pa sad kako se usrećite. Nakon što postanete kupac na dražbi i platite cijenu svi tereti se brišu.

 

prije 5 sati , Ivy Blue je napisao:

Od Porezne nisam dobila nikakve konkretne informacije i ne znam što činiti. 

Ništa čudno s obzirom na sve što se događa i da im je glavni prioritet zahtjevi za odgodu doprinosa. Inače baš nisu poznati po tome da daju informacije osim ako niste stranka.

 

prije 5 sati , Ivy Blue je napisao:

Možda ispadam neuka, ali ovo zaista nije moje područje, a ne zelim da me netko prevari i da novac bacimo u vjetar. 

Zbog ljudi kojima treba pravni savjet postoji ovaj portal i tu se niko ne sramoti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija