Jump to content

Testiranje na droge


Adrian3008

Preporučene objave

Dakle 11.05.2020 sam zaustavlje od strane pretresača,nisam bio sam bio sam s drustvom.Te smo mi konzumirali marihuanu.

Zaustavljeni smo od strane presretača,te su oni osjetili marihuanu,poćeo je pretres sve smo izvadili,pitali su nas dali imamo što ilegalno uz sebe na šta je naš odgovor bio ne.

Nakon pretresa(nisu nista našli)su nas pitali dali smo konzumirali marihuanu,pošto se auto osjeito na marihuanu znali su da jesmo,te smo svi i sami rekli da jesmo.

Onda su poitali mene kao vozaća da imam dvije opcije,prva je da se ne testiram za što su mi rekli da je kazna od 10000-20000 kuna ili da se testiram pa citiram"ići ćemo se družit na hitnu barem dva sata,vadenje krvi i test na urin"

i rekli su mi da ce me tu na mjestu isto testirat,te su mi rekli da ce kazna onda biti 10000-20000 kuna plus naknada ako se dobro sjećam riječ je bila vještačenje u iznosu od 4700 kuna.Ja sam bio uvjeren da do hitne neće doći pa sam reako da ću se testirat pošto je kazna otrpilike ista.Nakon pet minuta oni mene opet pitaju hocu li ili necu nasta ja kazem da ocu.Nakon trećeg puta kad su me pitali dali sam siguran da to zelim ja sam reako okej ipak onda necu(misleci da cu jeftinije proci za tih 4700 kuna).Te sam dobio kaznu u iznosu 10000 kuna te 6 mjeseci bez vozacke.I rekli su mi da se mogu zalit.Prica postaje zanimljiva kada sam okolo svoje kuce,skupa s prijateljem,naisao na jos dvojicu policajaca,te su nas pitali osobne.Na sta smo im mi rekli da su nas vec zaustavili te sam im dao kaznu na uvid.Dok su je uzimali pitali su me za sta su nas zaustavili te sam ja rekao zbog smrada marihuane iz auta te da sam se odbio testirat.

Nakon sta sam im to rekao oni su me blijedo pogledali i rekli,cek tisi odbio test????.Ja sam rekao da jesam policajac mi je iznio dvije opcije od koje je ova bila ocito bolja.Te su mi rekli da da sam se testiorao da bi kazna bila drasticno manja zapravo(na sta mi presretaci nisu dali uvid nego dapace oni su mi govorili da je skuplja).Sada ja trebam pisati prigovor pretpostavljam pa bih molio pomoć bilo kakvu pošto mi je prvi prekršaj i iskreno neman pojma sto ciniti.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo ću Vas umiriti, nije baš onako kako su Vam policijski službenici rekli u vezi testa.

Dakle, što se tiče samoga testiranja - da ste pristali na testiranje i da je rezultat testa bio pozitivan kazna bi bila bez ikakve razlike identična ovoj koju ste sada dobili.

S obzirom da ste u postu sami naveli da ste konzumirali marihuanu, isto bi Vam bilo.

Po meni ste za sebe čak napravili bolju stvar. Nakon što se prekršajni postupak protiv Vas bude okončan, nećete imati osudu da ste vozili pod utjecajem opojnih sredstava, već da ste se odbili podvrgnuti ispitivanju.

Osobno bih da sam na Vašem mjestu zbog gore opisanog postupio isto.

Ovo što se tiče vještačenja, pretpostavljam da ste krivo shvatili policajce. Uzmimo za primjer da ste se pristali testirati i test je ispao pozitivan, ali Vi osporavate rezultat tog testa vještačenje potvrdi prisutnost droge - u tom slučaju bi ste morali platiti troškove vještačenja koji bi baš tu negdje mogli i biti oko cirka 4000 kuna.

Ali dobro, vratimo se na stvar. Imate rok od 8 dana da napišete prigovor na Obavezni prekršajni nalog.  Napišite prigovor (imate predloške na forumu https://legalis.hr/files/category/2-prigovori/). Po meni je najbolje da odaberete "prigovor na prekršajni nalog - bez izjašnjavanja o krivnji"

U tom slučaju ćete dobiti poziv na sud gdje ćete imati priliku pred sucem objasniti što se dogodilo. Najbolja opcija za Vas je da priznate prekršaj u cijelosti. Rekli ste da ste nekažnjavani pa imate dobre izglede da se kazna smanji, a s njom i ova zaštitna mjera.

Ukoliko ste vješti u pisanju, možete i u pisanom prigovoru sve priznati i poslati na sud.

Samo Vas moram podsjetiti da ste optuženi za prekršaj odbijanja testa, tako da pred Sudom ili u prigovoru ne trebate, tj. ja Vam ne preporučam da pričate da ste konzumirali marihuanu neposredno prije toga. Vas se tereti da ste odbili test, pa se onda držite toga manje više, ali budite iskreni pa imate dobre šanse.

Za kraj, kada to sve prođe i kada Vam sud odreže kaznu, dobit ćete doma rješenje od MUP-a i morat ćete se podvrnuti izvanrednom liječničkom pregledu. S tim rješenjem ćete ići na medicinu rada i obaviti pregled, a troškove snosite sami bez obzira prošli na liječničkom ili ne, radi se o nekih 700tinjak kuna. Tamo ćete morat pišat u bočicu i uzorak ide na analizu. Najbolje više ne konzumirajte ništa sve dok se ova situacija ne riješi.

Nadam se da sam uspio pomoći i objasniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam puno na pomoći,i na ukazivanju šire slike oko svega.

Samo bi me zanimalo još kako ispada u njihovim očima to da pišem prigovor na prekršajni nalog-bez izjašnjavanja o krivnji,ako sam im rekao da sam konzumirao.

To jest u samom prekršajnom nalogu nepiše nigdi da sam konzumirao,već piše u zapisniku o ispitivanju prisutnosti alkohola...

Tu piše da sam priznao,te da odbijam testiranje.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako vam je sivko sugerirao, smislite neko objašnjenje za suca zašto ste odbili testiranje.

Možete tvrditi da su vas zabunili u vezi mogućih troškova testiranja i slično. Da su imali agresivan nastup koji nije naišao na odobravanje kod vas pa ste iz protesta odbili testiranje. Široka je paleta objašnjenja koja možete smisliti. Bitno da ste uvjerljivi.

Moguće da sud ukine zaštitnu mjeru, jer za prekršaj odbijanja testiranja ako je počinjen 1. put nije propisana obavezna akcesorna (dodatna) zaštitna mjera.

Pazite da ne platite ništa od kazne i pazite da ne zakasnite s podnošenjem prigovora. I ne zaboravite potpisati prigovor.

uređeno: od Iustitia_ZD
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Testiranje na droge

Hvala vam puno.

Idem taman to sada riješiti.Da dobio sam mjeru opreza na 12 sati.

 

Evo napisao sam prigovor pa bi me samo zanimalo dali je "to to",treba li još nešto nadopuniti ili slično.

Pošto sam vidio da negdje ljudi pišu da su zaposleni sezonski te da im je vozilo neophodno za posao i tako slišne stvari.

Evo moga teksta iz prigovora.

Poštovani,

 

                        ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Obavezni prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 11.05.2020. god. u 00,15 sati u Kaštel Sućurac,počinio prekršaj kažnjiv po čl. 282. st. 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da sam odbio testiranje na opojna sredstva.

 

                        Prigovaram na obavezni prekršajni nalog u cijelosti i molim da se provede postupak pred Prekršajnim sudom u Trogiru.

 

                        S poštovanjem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citiraj

 

Poštovani,

 

                        ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Obavezni prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 11.05.2020. god. u 00,15 sati u Kaštel Sućurac,počinio prekršaj kažnjiv po čl. 282. st. 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da sam odbio testiranje na opojna sredstva.

Molim Sud da zakaže ročište, te tražim da me se sasluša ispred suda.

 

                        Prigovaram na obavezni prekršajni nalog u cijelosti i molim da se provede postupak pred Općinskim prekršajnim sudom u Splitu.

 

                        S poštovanjem

 

Uz male izmjene može ovako... Prigovor se šalje putem MUP-a, tj. onoga tko je prekršajni nalog izdao.

Pazi da navedeš broj naloga, 511-12....

uređeno: od Iustitia_ZD
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

također autoru teme jedna mala napomena tj. savjet.

za ovaj prekršaj dobiva se 6 bodova.

Ako se kao mladi vozač skupi 9 bodova, a kao "stari" vozač 12 bodova, vozačka dozvola se ukida i tek se nakon 2 godine može ponovno polagati. Imali smo slučajeve na forumu gdje su ljudi nesvjesno skupili bodove i vozačka je ukinuta... Stoga treba paziti u vremenu dok se bodovi ne izbrišu (2 godine od pravomoćnosti odluke o prekršaju - u ovom slučaju će to biti datum donošenja presude).

Bilo bi lijepo da javite i ishod na sudu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno ovisi o vašem držanju na sudu (priznanje, kajanje itd.)

Ako ste nezaposleni ili student pribavite potvrde, isto tako ako nemate velika primanja i neku značajniju imovinu uzmite potvrdu o imovnom stanju na poreznoj upravi, sve to može doprinijeti smanjivanju kazne.

Gore napisano se odnosi i na autora teme također 😁

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Luka0237 je napisao:

Da da ali stvarno je 18000 previse, ali isto sam ocekiva da ce mi oduzeti vozacku na 4 do 6 miseci a ode samo 3 miseca.

Sve me strah tog ocitovanja da nebi bila ista ili jos veca kazna

 Moguće je da su mislili napisat 10 000 pa je greška u pisanju.Uostalm za "cifra" je samo prijedlog sudu koliko da kazni a sudac će napravit po svojem.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas pomoc. 16.05.2020 zaustavila me je policija na motoru, cista rutinska kontrola.  nikakav prekrsaj nisam ucinila pitali su me dali pijem rekla sam ne ali kad su me pitali za test za droge ja sam se uplasila i rekla da sam zapalila prije cca 7 dana odmah su mi ponudili test  i upoznli me sto ako je pozitivan i sto ako odbijem, ja sam odbila jer sam priznala da sam zapalila prije 7 dana i da cu biti pozitivna  naveli su mi ako bude pozitivan da me vode na vadjenje krvi i urina.. nisam si to mogla prijustit jer pusim puno vise nego sto sam navela..  ovo mi je prvi veliki prekrsaj inace nikada nisam kaznjavana niti sankcionirana od policije, imam mali prekrsaj koji jos uvjek nije u registru a to je za pjesacki prijelaz.. inace bi u prigovoru navela da se nisam htjela podvrgnuti testu jer imam doma maloljetno djete kojem nisam mogla prijustit sramotu da mamu vodi policija na vadjenje krvi i urina. na mene su posumljali jer je bila osobo koja je od prije imala neke kazne i po tome su zakljucili da mozda i ja pusim.. i inace sam u velikom financiskom  kolapsu, pogotovo zbog Covida ne radim,podstanar sam..  kakve su moje sanse? u prigovor bi navela sve svoje probleme i fotokopirala bi ugovor o stanu,potvrdu sa biroa... hvalaaa 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A evo ja sam danas gotov s rocistem.

Uglavnom vozacku mi nece dirati ali mi nije naglasila kolika ce mi novcana kazna biti uglavnom samnjit ce mi je i da ce presudu doniti danas u 14:30 a da bi trebalo rjesenje doci na kucu 

 

I jos je uz to napomenila da mora vidit kako je drugima donesena odluka za prvi prekršaj takav pa da ce o tome odlucivati visinu kazne odnosno smanjenju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, Jelena112 je napisao:

Molim vas pomoc. 16.05.2020 zaustavila me je policija na motoru, cista rutinska kontrola.  nikakav prekrsaj nisam ucinila pitali su me dali pijem rekla sam ne ali kad su me pitali za test za droge ja sam se uplasila i rekla da sam zapalila prije cca 7 dana odmah su mi ponudili test  i upoznli me sto ako je pozitivan i sto ako odbijem, ja sam odbila jer sam priznala da sam zapalila prije 7 dana i da cu biti pozitivna  naveli su mi ako bude pozitivan da me vode na vadjenje krvi i urina.. nisam si to mogla prijustit jer pusim puno vise nego sto sam navela..  ovo mi je prvi veliki prekrsaj inace nikada nisam kaznjavana niti sankcionirana od policije, imam mali prekrsaj koji jos uvjek nije u registru a to je za pjesacki prijelaz.. inace bi u prigovoru navela da se nisam htjela podvrgnuti testu jer imam doma maloljetno djete kojem nisam mogla prijustit sramotu da mamu vodi policija na vadjenje krvi i urina. na mene su posumljali jer je bila osobo koja je od prije imala neke kazne i po tome su zakljucili da mozda i ja pusim.. i inace sam u velikom financiskom  kolapsu, pogotovo zbog Covida ne radim,podstanar sam..  kakve su moje sanse? u prigovor bi navela sve svoje probleme i fotokopirala bi ugovor o stanu,potvrdu sa biroa... hvalaaa 

Evo da se javim u vezi mog problema, jucer sam dobila plavu cestitku.. Rociste je bilo 9.6.2020 u Zg .. Ja nisam dobila poziv na rociste nego samo gotovi postupak. Sud je odlucio zbog navedenog mog trenutnog zivotnog stanja i s tim da nisam kaznjavana da mi kaznu spustaju na 5000 kn u slucaju da platim 2.3 kazna se smatra u cjelosti placena.. Nigdje mi nisu naveli da mi oduzimaju vozacku dozvolu.. Odmah sam isla na MUP-ovu stranicu da si provjerim vozacku dozvolu i pise mi da imam 6 bodova.. Nije mi jasno od kuda 6 bodova?? Zanima me dali sam ja sad u policiskom registru da sam odbila testiranje i svako sljedece zaustavljanje od policije postoji sansa da mi nude testiranje? Inace sam u Puli a rociste je obavljeno na Visokom prekrsajnom sudu u Zg. Nigdje u rjesenju nisu naveli da imam pravo zalbe.. Hvala lp svima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Ako u presudi nema oduzimanja onda ga neće ni bit.Bodovi su upisani automatizmom jer je presuda pravomoćna a za odbijanje ide 6 bodova.Nisu te zvali jer im je iz prigovora bilo sve jasno.Naravno da će policija znat da si odbila test a da li će ga i drugi,treći put nuditi ne zna nitko.Nemaš više pravo žalbe.

Hvala vam ljepa na odgovoru! Od stresa nisam dobro procitala rjesenje u kojem se navodi da mi vozacku oduzimaju na 3 mj. Ja sad trebam od mupa dobiti od kada do kada ne smijem voziti.? . Dali smijem voziti poslje ovog rjesenja jer nigdje ne pise od kada to vrjedi.. I zanima me dali bi se mogla zaliti prometnoj policiji da mi za vozacku smanje ili da se poklopim usima platim i cekam 3 duga mjeseca.. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, Jelena112 je napisao:

Hvala vam ljepa na odgovoru! Od stresa nisam dobro procitala rjesenje u kojem se navodi da mi vozacku oduzimaju na 3 mj. Ja sad trebam od mupa dobiti od kada do kada ne smijem voziti.? . Dali smijem voziti poslje ovog rjesenja jer nigdje ne pise od kada to vrjedi.. I zanima me dali bi se mogla zaliti prometnoj policiji da mi za vozacku smanje ili da se poklopim usima platim i cekam 3 duga mjeseca.. Lp

Ponavljam opet što je sivko rekao - nemate prava na žalbu, presuda je konačna i pravomoćna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Jelena112 je napisao:

Hvala vam ljepa na odgovoru! Od stresa nisam dobro procitala rjesenje u kojem se navodi da mi vozacku oduzimaju na 3 mj. Ja sad trebam od mupa dobiti od kada do kada ne smijem voziti.? . Dali smijem voziti poslje ovog rjesenja jer nigdje ne pise od kada to vrjedi.. I zanima me dali bi se mogla zaliti prometnoj policiji da mi za vozacku smanje ili da se poklopim usima platim i cekam 3 duga mjeseca.. Lp

Smiješ vozit dok ti ne upišu mjeru.Svaki dan prije vožnje provjeravaju tamo gdje si gledala bodove jer će iznenada napisat bez ikakve obavijesti.Poklopila se ili ne 3 mjeseca su tu,bez smanjivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

pozdrav, da ne otvaram novu temu, postavio bih jos jedno pitanje

jučer me zaustavila prometna policija  i nudili su mi test na drogu koji sam odbio uz priznanje da sam konzumirao marihuanu ,test nisam htjeo jel bi jos morao dodatno platit troškove testiranja a svakako sam pozitivan ,odredili su mi kaznu 10 000kn,riješenje za oduzimanje vozacke nisam dobio , vjerovatno ce doc kroz par dana...zanima me jel mi bolje pisat zalbu da priznajem krivicu i zelim smanjenje novčane kazne i ako je moguce prebacivanje na dobrotvorni rad pošto sam trenutacno nezaposlen i nemam primanja...ili da pisem zalbu bez izjasnjavanja krivice..i kako da se zalim za oduzimanje vozacke koje ce bit sigurno a nisam dobio rijesenje na koliko mi se oduzima a imam samo 8 dana pravo na prigovor... prije 5 godina sam imao sudar u prometu gdje mi je nadjen alkohol i thc u krvi..hoce li sud imat uvid u te spise ?  hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na pomoći i evo ako moze jos jedno zadnje pitanje. 

upravo pišem prigovor bez izjašnjavanja o krivnji i sastavio sam skoro sve, zbunio sam se malo sa stavkama i člancima.

na prekršajnom nalogu piše : čime je počinio prekršaj iz članka 282 stavka 4. točke ---.zakona  o -------(tu mi je praznina pošto je opis bio dugačak) po članku 282 stavku 9.točki--

i sada me zanima koji zakon trebam napisat i po koju stavku navest broj 4 ili broj 9 ili oba dvije

evo moj primjer kako sam napisao , samo me zanima koji zakon i koji članak da napišem:

 

 

Poštovani, 

 

ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Obavezni prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 27.10.2020. god. u 21,00 sati u Osijeku, u ulici Hrvatske Republike br. 4, počinio prekršaj kažnjiv po čl. 282. st. 4. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da sam odbio testiranje na opojna sredstva. 

 

Molim sud da zakaže ročište , te tražim da me sasluša ispred suda. 

 

Prigovaram na obavezni prekršajni nalog u cijelosti i molim da se provede postupak pred Općinskim  Prekršajnim sudom u Osijeku. 

 

S poštovanjem, 

 

 

U Osijeku, dana 28.10.2020. God.        

  

 

hvala na pomoći

 

 

uređeno: od xxxy99
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, xxxy99 je napisao:

i sada me zanima koji zakon trebam napisat i po koju stavku navest broj 4 ili broj 9 ili oba dvije

evo moj primjer kako sam napisao , samo me zanima koji zakon i koji članak da napišem:

Svejedno koji, sve je jasno.

 

prije 1 sat , sivko je napisao:

Postoji i za prvi put.

Vidim da se radi o Osijeku, a oni su poznati po svom kažnjavanju...

Po čemu se izriče takva zaštitna mjera?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 16 sati , xxxy99 je napisao:

poštovani, 

 

ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Obavezni prekršajni nalog 

 

 

Napiši samo broj naloga jer će ga sudac imati a i sve pročitat iz njega

prije 15 sati , drot13 je napisao:

 

Vidim da se radi o Osijeku, a oni su poznati po svom kažnjavanju...

Po čemu se izriče takva zaštitna mjera?

Očito po čemu izreknu i mjeru za cugu za prvi put.Ili su dobili uputu ili štampani zakon s dodacima (takav se dobivao 2015-te,sa mjerama za 1.,2.3.put)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Imam pitanje u vezi navedene teme. Naime prije god. Dana su me u Osijeku zaustavili i ponudili lizalicu. Da ne duljim pricu jer je slicna kao i svima ovdje, objasnili su mi da mogo birat ili odbiti ili pristat gdje ako je pozitivno bi me vodili na vadenje krvi i urina. Zapalio sam 2 dana prije prvi put, nazalost jer sam se preplasio toga kako nikad nisam imao nikakvih problema ni kazni od policije sam odbio po naputku policajaca na sto su oni nastavili pretrazivat mene i cijeli auto iducih 2h da nebi nasli nista. U petak mi je rociste i vec sam pripremio potvrdu da sam student, od banke sam izvadio podatke gdje se vidi da u zadnjih 24mj nisam dobio nista novaca od svojih roditelja jer nemaju financijsku mogucnost da mi plate studiranje. Radim uz faks i mucim se da sve uspijem u roku rjesavat, te ova kazna bi me novcano samo zakopala gdje bih morao faks zamrznut da ju mogu platiti. Zivim u stanu jer nemam pravo na dom, i placam ga sam, iksica mi ne radi jer moram dulje studirat kako ne mogu stici sve polagat uz posao. Moje pitanje na sve ovo je dali je moguce trazit od suda da mi novcanu kaznu ne daju, ili da mi je daju minimalnu uz otplatu na rate jer ju ne mogu podnijet, te da mi oduzmu vozacku na sto duzi period samo kako nebi novcano morao placat jer ce mi to doslovno unistiti sve u vezi studiranja. I takoder dali poslije suda moram ici na nekakva testiranja da znam im rec da zivim u Zagrebu? 

Hvala unaprijed i molim brzi odgovor...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Ako ste ranije prekršajno neosuđivani, možete tražiti i da Vam sud izrekne i samo sudsku opomenu. Možda ne prođe s obzirom na vrstu prekršaja, ali vrijedi pokušati.

Moji prihodi kao student su 4 tisuce kuna u prosjeku s time da moram i stan platit i bez iksice se hranit.. oni ako ce mi stavit kaznu visu od 2 tisuce kuna ja doslovno necu imat mogucnost to platiti nikako... a svi su mi rekli da suci u osijeku su najgori da namjerno daju novcane kazne...

 

, sivko je napisao:

Naravno da imaš uvjete i za smanjenje kazne i za plaćanje na rate.Kako će ispast ovisi isključivo o tom sucu za kojeg se ne zna kako "razmišlja".Živiš tamo gdje imaš službeno prebivalište ili boravište.

Ma ja se samo nadam da ce mi smanjit fkt neznam kak cu to platiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav.. 

Da ne ponavljam već sve navedeno...

Odbijo test na drogu jer bi sigurno bio pozitivan platio kaznu 7500 kn u roku.

Dobit ću 6 bodova,i 3 mj bez vozačke. 

Pitanja glase..

Dali svili policijski službenici koji me provjere u sustavu to vidi?

Kada se i dali to briše?

Kada idem na izvanredni lječ preg?

Po isteku 3 mj ili prije?

Dali je to što sam odbio dovoljan razlog dame sad jašu svaki malo malo?

Hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači do kraja života vidljivo, pa nisam ubio nikoga.

Kojim metodom oni utvrđuju prisutnost THC- u organizmu, i ako utvrde čemu vađenje krvi u bolnici ako je osoba pozitivna?

Koliko je THC vidljiv u organizmu za tu metodu i ako sam negativan dali opet vode na vađenje u bolnicu?

Radim kao zaštitar, dali zbog poz nalaza mogu ostati bez licence? Do neki dan sam bijo uvjeren da da, pa sam čuo od frenda da se više zbog toga ne ostaje bez licence. Iako mu baš ne vjerujem.

Dobio sam obavijest da podignem poštu, možda je poz za lječ možda obavijest o zabrani upravlj vozilom. 

Koliko mogu zavlačiti prije negoli to podignem? 

Hvala puno...

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidi se jer se vodi evidencija vozača i njihovih prekršaja.

Obično se ne vadi ako tester pokaže pozitivno i osoba priznaje test.

Može te voditi u dom zdravlja ako sumnja bez obzira na negativan test.

Nećeš ostat bez licence.

Ne dolazi više ništa za zabranu.

Ako ne podigneš tražit će te oni doma ili na poslu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerim valjanost vozačke na mup-ovoj stranici, kaže da nije pronađena. Stara je vozačka ali vrijedi do 2048. Novu  od frenda nađe i piše vozačka je važeća. Pa kako da znam, osim da svako jutro idem kod njih na kavu i da mi oni kažu 😀.

I dalje me Koška ono što će mi pisati u evidenciji. Zar ne postoji neki način da se nakon nekog vremena to briše ili već neka zastara, rehabilitacija ili šta god....

Sivko hvala na brzom odgovorima...

Imaš ručak😁

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala sivko..

Zanima me još sljedeće..

Znači sve je predhodilo kada sam prošao pokraj patrole koja je stajala uz cestu. Ispred mene su prošla još dva auta. Znači nas troje, kolona...

Policija kreće za nama i pali rotaciju i mene zaustavlja. Osjetio se miris marihuane. Vrše pretres mene i auta. Nisu našli ništa. Dali su me imali pravo zaustaviti, jer nisam napravio nikakav prekršaj. Ok, možda nešto sumnjaju. A pretres bez naloga?? Ok osjetio se miris, opravdana sumlja. E sad ako se tako šta desi ubuduće. A ja čist ko suza, ne mislim više nosati glavu u torbi, nije mi se za zaje..... Testirati na drogu pretpostavljam da mogu bez ikakvog razloga. Dali mogu pretražiti auto i mene bez sudskog naloga. 

Ako se ja tome protivim.

Hvala unaprijed....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu te zaustavit kad zažele.

Pretraga ili pregled?Blizu ali i daleko.

Obično to ide ovako.Oni pronađu ali pišu "dragovoljno predao" pa osoba na sudu kaže da je "surađivao" itd i sudac onda da manju kaznu.Ako imaju vremena mogu oni i do naloga a u pitanju su sati i tko zna u što bi se poslije moglo izrodit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Mene zanima mišljenje o situaciji tipa npr.zaustavi me policija pita me da se testiram i ja pristanem jer taj dan nisam pušio,recimo da su me zaustavili u 18:00 ali sam pušio sa društvom noć prije recimo oko 21:00...Znači manje od 24 ali opet više od 12 sati je prošlo od konzumiranja.

Da li će test biti pozitivan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda to nije dobar test...

Pa ne traje utjecaj THC toliko dugo mislim ako se oslanjamo na forum,tu se priča o 4 dana a o tome nema govora.

Neznam ja sam mislio da tipa ako se to koristi kao pomoć pri spavanju jer bolje THC nego tablete da sam siguran od policije u prometu,jer stvarno ne pušim dok vozim nego više navečer za opuštanje a sad ispada da mogu me zaustaviti ja biti pozitivan na temelju nečega šta radim u svoje vrijeme i svojih razloga te na taj način mogu izgubiti vozačku i platiti kaznu u iznosu od moje dvije mjesečne plaće (najmanje jel) i to sve na temelju takvog testa.

Kako bi jedan Kalimero rekao:

To je nepravda,to je nepravda!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpuno se slažem, ali ako konz svaku večer zadržava se u organizmu. Policajac mi je rekao da ako nisam konz zadnja 4 dana da neću biti poz. Ali ako test pokaže da si neg oni te opet mogu odvesti u dom zdravlja na test iz krv. Koliko ostaje u krvi ne znam ali meni je u urinu pokazivalo 10 dana. Ako netko ima nekih inf, koliko se zadržava u krvi bio bih zahvalan na inf.  Možda u krvi ostaje kraće. Ako sam dobro shvatio nakuplj se u masnim stanicama. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Dobar dan, molio bih savjet u vezi oduzimanja vozačke dozvole.

Situacija je ovakva, 2016 godine skrivio sam lakšu prometnu nesreću pod utjecajem alkohola(2,38) i oduzeta mi je vozačka dozvola i upučen sam na izvanredni liječnićki pregled gdje su rezultati bili dobri osim jednog,naime bio sam pozitivan na thc te sam zbog toga dobio privremenu nesposobnost za vožnju u trajanju od 3 mjeseca, zanima me sljedeće, dali moram na ponovni liečnićki pregled kod istog doktora medicine rada ili mogu bilo gdje obaviti taj pregled i dali su u MUP-u obaviješteni o toj privremenoj nesposobnosti zbog thc,  iako sam na pregled bio upučen zbog vožnje pod utjecajem alkohola ali ne i thc?

Alkohol više ne konzumiram ali zato često zapalim,svakodnevno zapravo,koliko i kakve probleme mi to može stvarati u izdavanju rješenja koje će meni ići u korist,i dali ću više ikad moć voziti auto,a da ne moram prestati koristiti canabis jer pretpostavljam da će mi na sljedećem liječničkom pregledu opet raditi testove na droge?

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Imam jedno zanimljivo i specifično pitanje vezano uz ovu temu.

Što ako, NE odbijete testiranje na drogu,

te uzmete "lizalicu" stavite ju usta u kojima nema sline ili s "lizalizom" ne dotaknete mjesto vlažno slinom? Ali ju stavite u usta.

(Nitko vas ne može teretiti zbog neimanja sline u ustima)

Dali je istina da se testiranje na drogu može izvršiti samo na licu mjesta, te ukoliko pristanete na suradnju i ne odbijete testiranje, ne može vas se teretit za odbijanje testiranja?

Eto, takvi mitovi o uspješnosti ove metode kruže okolo... Pa me čisto zanima ima li istine u tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete "ne dotaknuti" mjesto gdje ima sline. Moraju se slijediti upute proizvođača, a to je da se lizalica drži ispod jezika sve dok se ne natopi slinom. Ukoliko Vi radite protivno uputama to značii da odbijate testiranje. To je otprilike isto kao da na alkotestu namjerno ne pušete onako kako treba.

Što se tiče stvarnog NE IMANJA sline, postoji sudska praksa po tom pitanju:

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/crna-kronika/ako-nema-sline-konzumirao-je-drogu-mladi-vozac-iz-sinja-prijavljen-da-je-odbio-testiranje-lizalicom-na-opojne-tvari-pa-zavrsio-na-sudu-sutkinja-se-ipak-nije-slozila-s-policajcevom-konstatacijom-610936

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima,

Evo iman situaciju ka i svi gore.

Sinoc sam odbila testiranje na droge, policajac je napisa obavjest o pozivu na sud. Pritresli su auto, prijateljica je uzela travu na sebe.

Obzirom da sqm ja vec 2 puta kaznjavana zbog trave, 2017 te prosle godine 2020. Takoder imam ostalih prometnih prekrsaja. Te sam uz ovi dobila i prekrsaj za prekoracenje brzine 19.5 km/h.

Auto je smrdia, prija je rekla da je ona pusila a ja saan in rekla da san sinoc i sta da cinin. Oni su rekli da je bolje da odbijen.

Planiram na sudu reci kako imam problema s stitnjacom, vec pola svog zivota a tek mi je 22 pijem tablete za istu svako jutro. Navecer ne mogu spavat, ni kad san mrtva od umora mucim se da zaspen i to mi pomaze. I da je to razlog zasto san odbila, sta u potpunosti priznajem.

E sad dva pitanja, molim vas pomoc

1. Da li da kazen da mi je u prijateljice nadena trava pa da su mi za to ponudili test(sta ne ide uz objasnjenje zasto sam odbila) ili daa kazen da su u sustavu vidili da san za to kaznjqvana i ponudili mi?? Pretpostavljan da ce policajac bit pitan ali isto mislim da bi potvrdia moje navodenje, jer 2 policajca su bilq ok al a njima je bila "praksa" cura bez znacke koja skuplja bodove 

 

A drugo totalno drukcije pitanje 

Moja vozacka dozvola je Engleska. I sad tih 6 kaznenih bodova oni ce bit prebaceni i u uvidu i u Engleskoj pretpostavljan? Jeli je to tako ili? 

Fala puno svima unaprid!

Takoder da nadodan da planiran izvadit nekakav nalaz, sta uopce ne znan ni di da se obratim. Mozda bar kao nalaz od psihijatra s obrazlozenjen da koristin to ka pomoc pri spavanju iz zdravstvenih razloga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Hanaaa je napisao:

1. Da li da kazen da mi je u prijateljice nadena trava pa da su mi za to ponudili test(sta ne ide uz objasnjenje zasto sam odbila) ili daa kazen da su u sustavu vidili da san za to kaznjqvana i ponudili mi??

Neće te niti pitati, jer to nije sporno, smiju te pitati uvijek i bez ikakvog posebnog povoda. Ako te i pita, ne znaš zašto su te pitali, nije nikakav problem.

 

prije 22 sati , Hanaaa je napisao:

Moja vozacka dozvola je Engleska. I sad tih 6 kaznenih bodova oni ce bit prebaceni i u uvidu i u Engleskoj pretpostavljan? Jeli je to tako ili? 

Ne šalje se nikuda, zavodi se samo u RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, 

prije nekih 3 mjeseca sam imao lakšu prometnu nesreću, testiran sam na prisutnost opojnih droga (vađenje krvi i urina, jer su u prometnoj bile ozljeđene osobe) a konzumirao sam marihuanu noć prije u malim količinama... Tjedan dva nakon nesreće mi je došao prekršajni postupak za samu prometnu ali još ništa u vezi opojnih droga. Poslali su mi na e-građani pdf sa 'cijenikom' testiranja na raznorazne droge itd... Nikakve druge obavijesti (rezultati nalaza) nisu došle.

Moje pitanje: je li to čekanje nalaza i pisanje prekršaja toliko sporo (3 mjeseca) ili postoji šansa da sam bio negativan pa neće ništa doći?

uređeno: od JebigaDesiSe
Greška
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ljudi,

Nisam htio pokretati novu temu, vidim da ovdje ima već dosta toga napisano… Zaustavljen sam 11.11 od strane Kobri u Zagrebu, nakon što su mene i prijatelja zaustavili, rekli su nakon uzimanja dokumenata da smrdim po travi i odlučili su me testirati na što sam pristao, nakon testa bio sam pozitivan na THC te su mi rekli da trebam ići s njima na vađenje krvi i urina, međutim oni su mi savjetovali da to odbijem jer ću platiti troškove pregleda. Cuo sam se s prijateljem koji je odvjetnik te mi je on rekao da ću dobiti obvezni prekršajni nalog te da ću na njega trebati izjavit prigovor da uopće dođe do suda… Student sam, radim kao student i prijavljen sam na 2 sata dnevno, prvi put mi je i nisam imao prometnih prekršaja izuzev što sam jednom zaboravio doma prometnu… Zanima me kakve su mi šanse da na sudu dobijem minimalnu kaznu i da mi ne oduzmu vozačku jer mi je nužna za posao, također me zanima hoću li morati na izvanredni liječnički pregled? 
 

Sorry ekipa na smetnji, bio bi zahvalan ako možete pomoći ❤️

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, drot13 je napisao:

Na izvanredni ćeš morati ići, a što se tiče kazne, za prvi put će ti ju sud smanjiti i postoji realna šansa da na kraju ne dobiješ zabranu.

Puno ti hvala na odgovoru, stvarno si gospodin! Možeš mi molim te reci koliko vremenski traje taj cijeli postupak s prigovorom, pozivom za sud Itd… Kakva je praksa s izvanrednim pregledomi kada ga mogu očekivati? Ide li nakon suda ili može biti i prije? Vidim iz prijašnjih postova da testiraju na drogu tako da ću biti čist. Još jednom ti zahvaljujem na pomoći! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti, a nemoguće je reći koliko će to trajati. Svakako nekoliko mjeseci do godine dana, a ovisi o gužvi u postaji, gužvi na sudu i sl., a sad i korona često produžuje stvar. 

Što se tiče poziva na liječnički, on može doći i prije, neovisno o sudskom postupku, a najčešće tako i bude. Isto tako, to je vjerojatno sad produženo radi korone, tako da je teško dati bilo kakvo predviđanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , drot13 je napisao:

Hvala ti, a nemoguće je reći koliko će to trajati. Svakako nekoliko mjeseci do godine dana, a ovisi o gužvi u postaji, gužvi na sudu i sl., a sad i korona često produžuje stvar. 

Što se tiče poziva na liječnički, on može doći i prije, neovisno o sudskom postupku, a najčešće tako i bude. Isto tako, to je vjerojatno sad produženo radi korone, tako da je teško dati bilo kakvo predviđanje...

Malo sam proučavao, ovo sam našao u zakonu…

(4) Na izvanredni nadzorni zdravstveni pregled uputit će se vozač i instruktor vožnje kod kojih je utvrđen udio alkohola u krvi viši od 1,50 g/kg ili je utvrđeno da je upravljao vozilom pod utjecajem droga ili lijekova, kao i vozač i instruktor vožnje koji se odbiju podvrći ispitivanju imaju li u organizmu alkohola, droga ili lijekova koji utječu na psihofizičke sposobnosti i na sposobnosti upravljanja vozilima, nakon pravomoćnosti odluke o prekršaju ili su najmanje tri puta pravomoćno kažnjeni zbog upravljanja vozilom s nedopuštenom količinom alkohola u krvi. 

Piše od pravomoćnosti odluke, e sad neznam kako to tumačiti…

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav, 

Jucer sam bio zaustavljen od strane policije oko 22:50h, isao sam s posla normalno vozio, zavezan i sve po propisima i uglavnom mene pita doticni gospon policajac da li sam pio sta, ja reko ne, a pusili? Reko samo cbd s drustvom prije dva tjedna i tako me uvjeravao da ce mi test ocitati sigurno pozitivno i da ce sve ici na moj trosak, kao da cu biti pusten ako odbijem test pa sam ga odbio! Ali tu nije kraj jer mi je upisao u zapisnik da pusim konstantno dva tjedna!!! Uglavnom 2019. Sam bio uhvacen sa nekoliko grama trave za koje sam morao pisati svakih 2 tjedna i putovati svaki put 50 km za 3 sekunde posla, a kada sam bio na toj zastitnoj mjeri onda sam bio negativan i sve i bome ne zelim s time opet imati problema, samo sam isao s posla i inace ne pijem ni ne pusim cigarete, tu i tamo sam znao taj cbd zapaliti al eto, javio sam se odvjetnici pa sada cekam da vidim sta ce mi doci u presudi, i sad me zanima da li imam kakve sanse na sudu jer pola toga sta je u zapisniku kako mi je receno od odvjetnika nije tocno kao moja izjava, i da oduzeli su mi vozacku na 12h i pustili me dalje bez pratnje nit nista! Inace putujem svaki dan na posao tako da mi je vozacka potrebna!

 

Hvala unaprijed! 😊 

uređeno: od Rotarypwer
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obzirom da si test odbio, ide normalan prekršajni postupak. sadržaj zapisnika ovdje čak i nije bitan, prekršaj kao takav postoji jer si test odbio (bez obzira na razloge odbijanja)

uopće ne kužim zašto se ljudi upuštaju u ovakve razgovore i pregovore sa policijskim službenicima. lijepo se testiraš i to je to. ako odbiješ test, kazna i posljedice su jednake kao da je test bio pozitivan. ovako da si se testirao test bi nakon dva tjedna vrlo vjerojatno bio negativan.

ovdje je najboja obrana sve priznati na sudu i moliti da umanje kaznu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Rotarypwer je napisao:

Uglavnom 2019. Sam bio uhvacen sa nekoliko grama trave za koje sam morao pisati svakih 2 tjedna i putovati svaki put 50 km za 3 sekunde posla, a kada sam bio na toj zastitnoj mjeri onda sam bio negativan i sve i bome ne zelim s time opet imati problema, samo sam isao s posla i inace ne pijem ni ne pusim cigarete, tu i tamo sam znao taj cbd zapaliti al eto, javio sam se odvjetnici pa sada cekam da vidim sta ce mi doci u presudi...

Hvala unaprijed! 😊

Neće ti ništa doći u presudi nego ćeš nju čuti od suca pošto ćeš dobit poziv na sud a onda ćeš se moći žalit VPS-u.Ovdje u ovom prekršaju nema šišanja nego novčana kazna,oduzimanje vozačke,bodovi i izvanredni liječnički.

Kao što kaže lustitia_ZD nije bitno što piše u zapisniku osim onoga da odbijaš test.Ako imaš sreće pa dođeš do suda a prošlo je 3 godine od presude za posjedovanje onda ćeš na sudu moći izjaviti da nisi prekršajno kažnjavan pa će i kazna bit manja.Na sud donesi potvrdu da si zaposlen u xx firmi s adresom i kopiju voznog reda autobusa (da su linije nikakve) da bi poboljšao situaciju zbog zabrane jer nemaš drugi adekvatan prijevoz.

Lakše im je prehebat vozača da odbije test nego da idu u testiranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Posto vidim da su sve teme iste i ja iman iste probleme,naci 21.12 sam zaustavljen od strane krim policije i ponudili su mi lizu na sta sam ja bio pozitivan na travu.Rekli su mi da se mogu zalit sta sam ja i napravio,nakon svega toga opet sam bio pusio i opet me 21.2 zaustavi policija i opet mi ponude test na droge sto sam moro odbit i opet dobivam kaznu a jos onu prvu nisam rijesio.Sad stae najgore ja sam mladi vozac jel mi ovo znaci sad kraj moje vozacke zbog bodova 

HVALA AKO NEKO MORE POMOC!!

uređeno: od Matija Kezic
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Imam jedno pitanje na koje nisam pronasao odgovor u ovoj temi.

21.4.2023. sam imao suđenje zbog odbijanja testa i naravno kriv sam, kaznu sam platio ali  jos uvijek mi kazneni bodovi nisu upisani na stranici mupa (kutak za vozače) pa ako netko zna zašto? Dali je moguce da su mi zaboravili upisati bodove?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija