Jump to content

Civilna dioba


Dujepuje

Preporučene objave

Pozdrav,

Vlasnik sam 1/3  poslovnog prostora u kojem moj obrt obavlja djelatnost od koje živim .

Vlasnici ostatka poslovnog prostora imaju jednak udjel u njemu kao i ja i trenutačno za korištenje njihovog dijela prostora plaćam najam.

Želio bih kupiti njihov udio ili pak dogovoriti dugoročni najam sa njima ( koji nemam već imam ugovor godinu za godinu ) da mogu mirne glave ulagati u svoj posao bez straha za sutra .

Dvije druge strane to ne razumiju i dogovor sa njima nije moguć. 
 

Pokrenuo bih civilnu diobu na sudu i na taj način kupio njihove udijele ili pak prodao svoj dio ako bude dobra ponuda .

Zanima me iz sudske prakse koliko otprilike traje postupak civilne diobe ?

Zanima me hoćemo li troškove civilne diobe snositi svi podjednako ili onaj koji je pokrene i kolika je cijena ?

hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, miroslav6 je napisao:

Prema vlasnickim udjelima, u Vasem slucaju, svatko 1/3. 

Osnovno načelo u izvanparničnom postupku je da svatko snosi svoje troškove, a što znači da trošak zastupanja snosi onaj koga se zastupa, a vezano za zajedničke troškove koji su naprosto nužni (troškovi pristojbi, troškovi očevida i vještačenje) o njima odlučuje sud na način da ih odredi razmjerno. 

Prije 8 minuta, miroslav6 je napisao:

Cijenu nazalost ne znam.

Cijena ovisi o vrijednosti predmeta spora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija