Jump to content

Otac,vlasnik kuce umro.Mogu li u kucu?


uka8

Preporučene objave

otac mi je vlasnik kuce i umro.nisam dobar ni sa mamom,zato nisam isao u kucu niti nisam smio.posto se sada valjda ubrzo bude raspravljalo da se djeli u 3 djela(ja,brat i mama).kako stoji sada situacija dok jos nije doslo do rasprave?jeli mogu ja na silu uci u kucu dok je prazna(majka i brat u njemackoj zive).kako je status toga?ili me mater moze prijaviti?sta da radim?meni ne smeta da oni budu ljetom u kuci,samo ja zelim imati pravo da ponekad prenocim dok ih nema.

uređeno: od uka8
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da ne možete na silu ulaziti u kuću. Trebali bi pričekati ostavinsku raspravu, a u međuvremenu provjeriti da li je u zk otac bio upisan kao vlasnik nekretnine i da li ima upisanih zabilježbi kao npr. ugovor o doživotnom uzdržavanju i slično. Također, možete kod javnog bilježnika požuriti zakazivanje ostavinske rasprave. S obzirom da niste u kontaktu sa majkom i bratom, tako ne možete znati da li su oni sa ocem na nekakav način uredili ovo pitanje, odnosno postoji li oporuka ili naprijed spomenuti ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , uka8 je napisao:

kao sto sam rekao.otac je vlasnik kuce i to je to.nema nikakvih uzdrzavanja ili oporuka.to kod nas ne postoji.zasto ja nemogu u kucu ali ostali ljudi ravnopravni u podjeli kuce mogu i imaju pristup i kljuc?mozete mi to objasniti?!

Tko ima prijavljeno stalno prebivalište na adresi te kuće?

Imate li vi? Ima li majka i brat?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, uka8 je napisao:

nema nikakvih uzdrzavanja ili oporuka.to kod nas ne postoji.

Kako možete biti sigurni da nema i kako mislite da to ne postoji?

, uka8 je napisao:

zasto ja nemogu u kucu ali ostali ljudi ravnopravni u podjeli kuce mogu i imaju pristup i kljuc?

Sami ste si odgovorili, zato što imaju ključ. Vi ste spominjali nasilno ulaženje u kuću, provalu.

prije 17 sati , uka8 je napisao:

ja nakon 40 godina tamo vise nemam prebivaliste od zadnje godine.svi ostali imaju tu i ako zive u njemackoj.

I ovo ide u prilog da ne možete nasilno ulaziti u kuću. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija