Jump to content

Držanje domaćih životinja u Zagrebu


tomo777

Preporučene objave

Na moje veliko zaprepašćenje :-o u dijelu kvarta Donja Dubrava (južno od pruge) Naredbom (tako se naziva pravni akt gradske skupštine) iz 2000.g. dozvoljeno je držati domaće životinje ! U navedenoj naredbi opisani su i uvjeti držanja istih. Međutim krave, konji i ovce koje susjedi drže po štalama smrde, pogotovo tijekom ljeta, ali i u ostala godišnja doba.

Što poduzeti da mi "normalni" građani možemo živjeti bez neugodnih mirisa sela!?

Postoji li šansa za ukidanjem dotične Naredbe? Naime, ne mogu vjerovati da se na 8 minuta vožnje od glavnog kolodvora metropole mogu držati krupne životinje !!??? :thumbsdown:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vi ste "normalni" građani, a oni koji drže krupnu stoku to nisu. dajte pripazite malo na rječnik. i meni je čudno. u resniku, koji pripada općini dubrava do nedavno sam vidjela krave, ljudi drže ####. pa što onda? nadam se da većina ne misli kao vi. znam da nije umjesno uopće da započinjem ovakvu raspravu, a ni neću. samo komentiram i više se neću niti javljati na ovu temu. zasmetalo me kad ste naveli da ste vi "normalni", a drugi očito nisu. i što zapravo po vama znači pojam normalan. smrdljivija je kafilerija u kraljevcu od krava i drugih životinja. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šokirana izjavom "normalnog" moram reagirati.Sesvetska farma (ono Sljeme) smsrdilo je do Gorice, ali svi ste vi kupovali fino meseko. Ako čovjek hrani par komada, na malo, bez umjetne hrane, to vam tak ne smrdi (znam jer to imam na selu) osim kad se baš peha (čitaj čisti,nosi gnoj).

Drugo me nešto zanima:da li ste vi onaj "normalni"kaj kod Rođe ili nekog na placu kupi fini špekec, pa ga se nakreše sa lukom radi zdravlja, a ujutro...u vlaku,busu ljudi padaju u nesvijest?I volite li fini domaći sir i vrhnje? A rezance od domaćih jaja (ako ne znate puno su žući bez dodatka boja)?

A dragi moj "normalni" ni vjetrovi uvijek ne pušu isto, znači nije to baš tak prestrašno.

Inače ljudi koji drže životinje u štalama čiste ih najmanje 2 puta dnevno (jer za 2 dana ne bi mogli ući u štalu) najmanje jer i njihova je kuća tu negdje,a ni životinje nisu "životinje" i isto vole čisto,mirnije su i zadovoljnije.

No, na Trgaču, Kvatriću ili Zrinjevcu tak ne smrdi.Pa tko voli nek izvoli.Dapače njima fino miriši sve domaće kaj se dopela na Dolac. A otkud sve to pitanje je za Hamleta? :fuckam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

farmi, već o spalionici životinjskog otpada u sesvetskom kraljevcu. i apsolutno se slažem sa vama i ne smatram da je netko nenormalan ako drži krave i jede meso koje je sam uzgojio.mislim da se tu radi o ljubomori, a ne o nekakvom smradu. ja nisam gradsko dijete i znam kakav miris ima štala u kojoj borave krave, dapače i muzla sam ju. prema tome svaka čast onome tko još drži do domaćega. mislim da najveću gospodu izigravaju oni koji su nekad i trčkarali po tim istim štalama, ali nažalost sad ne mogu jer izigravaju gospodu u pradinim cipelama. pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar ne vidite da je riječ "normalan" napisana pod navodnike??? Time nikoga nisam htio vrijeđati već napraviti razliku između onih kiji u gradu Zagreb drže krave, konje, ovce i onih koji ih ne drže ! A i mnogi gradovi u Hrvatskoj su zabranili držanje životinja na svom teritoriju i to smatram sasvim u redu. Ak' netko želi držati životinje iz koristi nek se preseli na selo ! A ne par kilometara od centra milijunskog grada držati stoku! I to još mimo propisa !! Ljudi bi htjeli živjeti u velegradu, a ponašati se "seljački"!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost u tom milijunskom gradu, na Savskoj cesti (dvije,tri stanice prije mosta) na desnoj sstrani žive ljudi u potleušicama pokrivene limom umjesto crijepom, a vodu imaju vani na pumpi.

Što se sela tiče, danas je prestiž živjeti na selu i sve više ljudi kupuje kuće umjesto stanove.

A i taj milijunski velegrad ti nije baš nekaj unazad 15-tak godina.Nekad nisi bacao opuške iz auta,rupčeke na pod,jer bi ti već netko rekao:kaj ti nevoliš Zagreb?

Možda da se osvrneš oko sebe shvatiš da to gdje ti živiš je kombinacija grada i sela. To što niču neboderi i zgrade, pa to je za potrebe dotepenaca, a prosim gdje bi ti stanovao da ih nema?

Kaj se zabrane tiče ona postoji, ali taj dio vlasti ne smatraju gradom i zato je dozvoljeno držati životinje. Tak ti je u cijeloj Europi, centar je centar, a periferija je nekaj drugo.

Ono ljudi bi htjeli živjeti u velegradu.....sam si si odgovorio jer tvoja razmišljanja ni život u velegradu neće promijeniti,možda 5-toj generaciji. :closed:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ima i psećeg izmeta kojeg 'otmjena gospoda ne pokupe' jer kod nas još nije u mo9di hodati sa lopaticom i vrećicom iza svog ljubimca, i taj izmet 9 nikom ne smrdi'.

 

prije možda petnaestak godina jedna majka je postavila u jednoj radio emisiji pitanje psećeg izmeta u pijesku u parku gdje se igra njezino dijete.

 

gospodin koji je odgovarao na pitanja (bila je to emisija o kućnim ljubimcima) gotovo ju je popljuvao.

 

veliki sam ljubitelj životinja, međutim dok god kod nas netko ne postavi pitanje vrečica i lopatica za izmet kućnih ljubimaca koji se nalazi na javnim površinama, ne vidim oprvdanje da netko postavi pitanje krava i ovaca koje netko drži u vlastitom dvorištu.

 

budite sretni. ovdje gdje živim u rafineriji se spaljuje kojekakav otpad i to ono kao da nitko ne zna.

 

savjetujem vam da vi udomite neku korisnu životinju : kravu, kozu ili sl., tada će vam manje smrditi tuđe. ja već odavno razmišljam o tome al' bojim se da neću moć brinut o njima, pa sam do penzije zadovoljna sa psima i mačkama. kad jednom budem baka u mirovini, priuštit ću si neku korisnu životinju ma šta rekli susjedi : ljutili se ili rugali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija