Jump to content

Ugovor na određeno


Simple Minds

Preporučene objave

, Simple Minds je napisao:

Hvala na odgovoru.

Imam nekih 11godina bez prekida,samo me još zanima dal' je zavodu dovoljan dokaz za prijavu zadnji ugovor o radu gdje piše kada on istječe?

Poslodavci znaju, ne znam je li takva praksa i kod Vašeg, izdati radniku nakon isteka ugovora na određeno i obavijest o prestanku ugovora o radu, kojom se obavještava radnika da mu je tog i tog datuma istekao ugovor na određeno vrijeme, koja se također može priložiti HZZ-u, pretpostavljam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

poštovani

Imam ugovor na određeno, više od 4 godine. U ugovoru mi pise "do povratka te i te radnice " . U međuvremenu je bilo hrpa natječaja u kojima se traži djelatnici na neodređeno. Isti posao koji ja radim. Na svaki natječaj sam se javila i nikako da dobijem neodređeno. Svi djelatnici koji su došli poslje mene na isto radno mjesto su primljeni na neodređeno. Da li se ja imam pravo žaliti ( na te netječaje) i da li me mogu (zbog moje žalbe ) otpustiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Neodređeno je napisao:

Da li se ja imam pravo žaliti (na te netječaje) i da li me mogu (zbog moje žalbe ) otpustiti

Uvijek se imate pravo žaliti, ali temeljem ovoga što navodite to jednostavno nema smisla. Zbog žalbe ne možete dobiti otkaz, ali moguće je da to bude razlog za ne primanje po jednom od budućih natječaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, Borbena7 je napisao:

Uvijek se imate pravo žaliti, ali temeljem ovoga što navodite to jednostavno nema smisla. Zbog žalbe ne možete dobiti otkaz, ali moguće je da to bude razlog za ne primanje po jednom od budućih natječaja.

svjesna sam toga, ali mi je prekipjelo kada su jučer primljene tri nove djelatnice i jedna stara ( dva tjedna u firmi). a ja tu četiri godine... da li treba još šta reći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Pokušajte mimo natječaja razgovarati sa poslodavcom, možda postoji neki razlog zbog kojega nije zadovoljan i ne želi Vas primiti na neodređeno. Ako je tako, onda ćete znati na čemu ste kada se vrati radnica koju zamjenjujete.

zadovoljan je, i moja šefica se založila za mene,

zanima me da li po zakonskoj osnovi imam pravo na prednost zapošljavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija