Jump to content

djelatnosti


manuelbelušić

Preporučene objave

štovani, zamolio bi vas da mi pokušate objasniti neke dubioze u vezi otvaranja paušalnog obrta. nakon višegodišnjeg iskustva u firmi koja se bavi završnim građevinskim radovima pokušao bi otvoriti vlastiti obrt. problem nastaje kad se pokušavam savjetovat kod već postojećih obrtnika kloji kažu da za otvaranje takve vrste obrta je potreban majstorski ispit ili je potrebno zapopslit osobu sa takvim ispitom odnosno kvalifikacijom. naime ja sam elektrotehničar. savjetovajuići se kod knjigovođa, tu nastaju problemi. naime knjigovođe kažu sljedeće.......... postoji rupa u zakonu gdje otvaraš obrt za ugradnju stolarije i ostale završne radove koji se tretiraju kao završni građevinski radovi i da naravno to prolazi. pa sada više neznam kome da vjerujem. molim vas da mi netko to pokuša razjasniti. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , manuelbelušić je napisao:

kažu da za otvaranje takve vrste obrta je potreban majstorski ispit ili je potrebno zapopslit osobu sa takvim ispitom odnosno kvalifikacijom

Ovo jest istina. Ovo što vi želite nalazi se na popisu vezanih obrta (nkd 43.3-43,34) za što je preduvjet završena škola da bi se mogli baviti s time (polaganje parketa, pločica, fasade i ostalo), a zakonom je dozvoljeno otvaranje obrta ako zaposlite nekoga s tom spremom iako je sami nemate.

 

prije 9 sati , manuelbelušić je napisao:

postoji rupa u zakonu gdje otvaraš obrt za ugradnju stolarije i ostale završne radove

istina jest za ugradnju stolarije i za ostale završe radove. ali onda morate paziti kod registracije da odaberete ostali završni radovi (prema nkd-u 43.39) i ugradnja stolarije (prema nkd 43.32) jer za ovo gore navedeno ako označite trebate imati zaposlenog pa vam paušal gubi smisao

Ukratko možete registrirati djelatnosti prema NKD-u 43.39 i 43.32 unatoč tome što niste stručno osposobljeni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija