Jump to content

Hitno


Loleta

Preporučene objave

Pozdrav, lijepo molim informaciju - što se događa sa sefom i sadržajem sefa u banci, u slučaju ovrhe.

Može li FINA tražiti ili j.bilježnik u ime ovrhovoditelja tražiti informaciju od Banke da li posjedujem sef u banci, (da mi i tu sirotinju za prehranit obitelj ne uzmu). Ili da mi blokiraju sef.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je da li je moguće tražiti informaciju o posjedovanju sefa, s obzirom na bankarsku tajnu i da ta obveza nije izričito propisana odredbom čl. 18. Ovršnog zakona kao obveza o davanju podataka o dužniku. Ali mislim da se ta sredstva i imovina iz sefa mogu plijeniti, ali ne ovrhom na novčanim sredstvima, nego ovrhom na pokretnini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ali mislim da se ta sredstva i imovina iz sefa mogu plijeniti, ali ne ovrhom na novčanim sredstvima, nego ovrhom na pokretnini.

Da bi se ovakva ovrha predložila ovrhovoditelj mora imati točne podatke o sefu, a banka mu te podatke ne bi smjela dati, jer su tajni. Tako da mislim da do provedbe ne može doći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija