Jump to content

Alimentacija/imovina

Preporučene objave

Muž i ja imamo u planu kupiti kuću, na predugovoru smo oboje. On ima dijete iz prvog braka,a mi imamo dvoje. Uredno i na vrijeme plaća alimentaciju za prvo dijete, ali prije nije plaćao (u to se ne želim miješati zašto) tako da ima dugovanja. Mene zanima da li njegova bivša supruga može sjesti na imovinu koju je stekao samnom u braku? Ili postoji mogućnost da se odmah kod potpisivanja ugovora sve prepiše na našu zajedničku djecu i da se time zaštiti imovina? Hvala

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio api1
      Slučaj je dosta kompliciran za objaniti pa ću pokušati biti sažet.

Djeca su mi (dijete 1 i dijete 2) na suprotnom kraju Hrvatske od mene. Plaćam alimentaciju redovno. Kao "olakšicu" plaćam manje, jer sam dužan plaćati avionske karte toliko i toliko puta godišnje. Regulirano presudom.
      Jedan od tih puta je datum XY. Prema presudi djeca na taj dan dolaze i odlaze od mene (avionom). Isti dan.
      Za dva dana kasnije od tog datuma dijete 1 kod mene ima liječničku kontrolu. Taj tjedan ima on line nastavu. Dijete 2 ima normalnu nastavu.
      Majka inzistira da oba djeteta budu kod mene tjedan dana i putuju avionom. Zbog covid-a. Ja tražim autobus i želim da dijete 2 ide u školu, tj. da ne izostaje tri dana iz škole (što je prilično neizedivo, jer bi se moralo vraćati autobusom samo, a za to nije spremno, iako može, prema svojim godinama). Jer je autobus jeftiniji.
      Jasno mi je da se sudska presuda mora poštovati, a majka prijeti tužbom.
      Meni ne pada na pamet kupiti kartu iz inata taj dan (povratnu), jer je to maltretiranje djece. Prije smo se uspjevali dogovoriti za više dana ili djeca ne bi dolazila.
      Plaćam druge potrebe za djecu (škola, zdravstvene potrebe i slično, dakle, prilično nužne stvari) i na taj način, recimo, kompenziram karte koje ne kupim. Ili se djeca prevoze autom. U svakom slučaju platim.
      Moj odnos s djecom je odličan i majka je bez mene dogovorila njihov dolazak k meni (od njih sam saznao).
      Nemam novaca. Mogu samo ulaziti u dug.
      Što da radim? Vjerujem da ima osnovu za tužbu, iako, da platim avionske karte na samo taj dan, sumnjam da bi ih poslala. Isto tako, meni se ne pada na pamet tužakati na sudu.
      Ima li tko tko mi može pomoćo? Centar? Bilo tko? Kako da postupim?
      Što mi se može dogoditi, ako ne kupim kartu?
      Hvala!
    • objavio telesisija
      Otac ima troje djece ispod sedam godina. Ovršen je pa kakav god posao da dobije FINA će mu izbit trećinu zarade, a realno ne može dobiti posao iznad 5500 HRK.
      Vidim minimalna naknada za djecu do sedam godina je oko 938 kn. Zanima me je li to po djetetu ili za svo troje djece odjednom? Pretpostavljam ovo prvo. 
      Računam li dobro, otac s plaćom od 5500 kn nakon FINA-e ima 3667 kn. Nakon naknade za skrb 3x(938 kn) mu ostane tek 853 kn. 
      Je li moguće na razgovoru o skrbi za djecu odbiti da on plaća dio naknade? Recimo, da se pogodimo da plaća 500 kn ili 1000 kn? 
      Ne kanim ga oderati do gole kože naknadama, iako realno, njemu je lakše jer ne plaća podstanarstvo. 
    • objavio mimi1896
      Pozdrav, 
      dostavom tuzbe duzan sam odgovoriti pismenim putem na nju. Radi se o povecanju alimentacije za 600 kuna za koje ja nemam mogucnosti. Ja boravim i radim u Njemackoj dok je djete kod majke u Hrvatskoj. Pa me zanima dali mogu bez odvjetnika sastaviti odgovor gdje cu priloziti sve papire o primanjima i rashodima koje imam ili ipak moram angazirati odvjetnika?
    • objavio srpanjko
      Poštovani, 
      upisao sam redovni studij sa 18 godina i tijekom studiranja pao u izvanredne, ove godine ( s 24 godine života) ispisao sam se s fakulteta i o tome kao i o cijelom tijeku i načinu studiranja obavijestio oca koji je putem ovrhe obveznik plaćanja alimentacije za mene i maloljetnog brata. S obzirom da više nisam student na državnom fakultetu otac je predložio ukidanje alimentacije. Ni ja ni majka nismo imali ništa protiv toga i raspitali smo se o načinima ukidanja. Dobili smo informaciju da jedini način ukidanja je podizanje tužbe od strane oca o čemu je on i obavješten.
      Otac odbija poduzeti ikakve mjere, i zahtjeva da mu majka prebacuje određenu svotu od alimentacije na račun od supruge ( jer je njegov račun ovršen nevezano za alimentaciju). S obzirom da s moje strane takav dogovor ne dolazi u obzir jer smatram da mi više nije dužan po zakonu plaćati alimentaciju, otac prijeti tužbom za sve isplaćene alimentacije od prelaska u izvanredne studente. Ima li on uopće pravo na takvu tužbu i koje su moje opcije? Igra li ulogu što je otac bio svjestan i ništa nije skrivano od njega, a nije poduzeo korake za ukidanje alimentacije? 
      Unaprijed hvala na odgovoru.
    • objavio Norarhea
      Poštovani, 
      iz prošle veze prije nekoliko godina temeljem dugova koji su nastali između mene i optuzenika naplatila sam se preko prijepisa auta na mene. U međuvremenu kako sam ja odselila iz tog mjesta,dala sam mu punomoc tj njegovom ocu da proda auto i da se dotad može koristit autom dok ga ne uspije prodat. E sad, to što je meni dužan novce (auto) ne planiram još potraživat nego kad se uspije prodat auto. Međutim ga je bivša supruga/cura s kojom ima dijete tužila za neplaćanje alimentacije. U zadnje vrijeme mene zovu i maltretiraju me da prepišem auto na odvjetnika, da napravim darovni ugovor na auto na nju jer on koristi to auto,a  gospođa se gleda ovrhom ili kaznenom prijavom naplatit. Shvaćam gospođu i želim joj svu sreću pri naplati, ali mi prijeti kaznenom prijavom za "dug" koji je između mene i optuzenika. Hvala unaprijed
  • Online korisnici

• Napravi novi...