Jump to content
mimi1896

Odgovor na tuzbu

Preporučene objave

Pozdrav, 

dostavom tuzbe duzan sam odgovoriti pismenim putem na nju. Radi se o povecanju alimentacije za 600 kuna za koje ja nemam mogucnosti. Ja boravim i radim u Njemackoj dok je djete kod majke u Hrvatskoj. Pa me zanima dali mogu bez odvjetnika sastaviti odgovor gdje cu priloziti sve papire o primanjima i rashodima koje imam ili ipak moram angazirati odvjetnika?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 23 sati , mimi1896 je napisao:

Pa me zanima dali mogu bez odvjetnika sastaviti odgovor

Nije uvjet imati odvjetnika da bi odgovorili na tužbu, no jasno vam je da se radi o sudskom procesu u kojem od samog starta treba pristupiti krajnje oprezno, pa tako i kvalitetno odgovoriti na tužbu (čl. 284 i 285 ZPP

Podijeli ovu objavu

, mimi1896 je napisao:

Pa me zanima dali mogu bez odvjetnika sastaviti odgovor gdje cu priloziti sve papire o primanjima i rashodima koje imam ili ipak moram angazirati odvjetnika?

Kako Vam je već i odgovoreno, možete bez odvjetnika, ali isti bi Vam mogao biti potreban tijekom zastupanja u postupku. Također, pri odgovoru na tužbu bitno bi bilo osim priložiti dokumentaciju o svojim prihodima i rashodima, također pokušati osporiti navode da su se potrebe djeteta povećale. Naime, sud osim Vaših prihoda i uvjeta života, prilikom donošenja ovakve odluke itekako gleda i okolnosti djeteta tj. jesu li se njegove potrebe s vremenom uistinu toliko povećale.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio erinerin
      Sava osiguranje odbija isplatiti štetu nastalu u prometnoj nezgodi. Slijedeći korak mi je tužba nadležnom sudu. Zanima me koja je procedura kod popravka automobila? Ja sad o svom trošku popravljam i onda na sudu tražim naknadu točno navedenu na računu? Ili ipak sud određuje koliki je iznos štete neovisno o tome kod koga sam ja i za koliko popravila automobil? Također me zanima imam li ja pravo tražiti od Save da mi dostave fotografije od procjenitelja (da ne bi poslije na sudu bilo da fotografije proguta mrak).
    • objavio Matrix
      Napomena:Izdavači i autori ne snose nikakvu odgovornost za eventualnu štetu koja može nastati zbog uporabe ovog predloška
    • objavio And Zox
      Ovako, moja je svekrva uplasena da ce joj Banka sjesti na 1/4 kuce, na kojoj je upisan njen bivsi muz, od kojeg je rastavljena vec 30 godina, ali taj dio kuce je jos uvijek glasio na njega u trenu njegove smrti. Poslije njegove smrti saznalo se da ima dugova, oko 12 tis eura, mozda i vise, to se ne zna tocno koliko. Imao je on i zemju, 2-3 gradilista i nesto sume u unutrasnjosti u trenu smrti.
      Da li postoji neka zakonska regulativa da se vjerovnici/drzava, ili kome je vec bio duzan, naplate od prodaje njegove zemlje, a da svekrvu ostave na miru, posto ona zivi u svojoj kuci i naravno da ne zeli da je banka istjera iz kuce zbog te 1/4, 
      kome se obratiti za pravno savjetovanje. Naslijednici bi mu bili  po zakonu njegovi sin i kcer, koji ne zele ni nasljedstvo ni dugove. Ostavinska rasprava jos nije bila, i nitko od djece ne zeli je pokrenuti, jer su culi da onaj koji pokrene
      ostavinsku, taj mora placati sve troskove postupka, i preuzima automatski pokojnikov dug.
      Osim te zemlje i sume, imao je i trosoban stan, kojeg je darovnim ugovorom poklonio bivsoj snahi deset dana prije smrti. Ali od tog stana nece biti naplate, jer se bivsa snaha osigurala kod odvjetnika da se stan ne dira zbog dugova. Ima li kakve nade za svekrvu da izbjegne dozivotno placanje tudjih dugova?

• objavio srpanjko
      Poštovani, 
      upisao sam redovni studij sa 18 godina i tijekom studiranja pao u izvanredne, ove godine ( s 24 godine života) ispisao sam se s fakulteta i o tome kao i o cijelom tijeku i načinu studiranja obavijestio oca koji je putem ovrhe obveznik plaćanja alimentacije za mene i maloljetnog brata. S obzirom da više nisam student na državnom fakultetu otac je predložio ukidanje alimentacije. Ni ja ni majka nismo imali ništa protiv toga i raspitali smo se o načinima ukidanja. Dobili smo informaciju da jedini način ukidanja je podizanje tužbe od strane oca o čemu je on i obavješten.
      Otac odbija poduzeti ikakve mjere, i zahtjeva da mu majka prebacuje određenu svotu od alimentacije na račun od supruge ( jer je njegov račun ovršen nevezano za alimentaciju). S obzirom da s moje strane takav dogovor ne dolazi u obzir jer smatram da mi više nije dužan po zakonu plaćati alimentaciju, otac prijeti tužbom za sve isplaćene alimentacije od prelaska u izvanredne studente. Ima li on uopće pravo na takvu tužbu i koje su moje opcije? Igra li ulogu što je otac bio svjestan i ništa nije skrivano od njega, a nije poduzeo korake za ukidanje alimentacije? 
      Unaprijed hvala na odgovoru.
    • objavio Muky28
      Zanima me mogu li tuziti poslodavca za nezakonit otkaz i za sikaniranje u jednoj tuzbi ili moram prvo dokazati nistavnost otkaza pa onda pokrenuti tuzbu za sikaniranje i naknadu stete ? 
  • Online korisnici

• Napravi novi...