Jump to content

Komplikacije - udljenost, djeca, prijevoz, novac - pomoć!


api1

Preporučene objave

Slučaj je dosta kompliciran za objaniti pa ću pokušati biti sažet.

 

Djeca su mi (dijete 1 i dijete 2) na suprotnom kraju Hrvatske od mene. Plaćam alimentaciju redovno. Kao "olakšicu" plaćam manje, jer sam dužan plaćati avionske karte toliko i toliko puta godišnje. Regulirano presudom.

Jedan od tih puta je datum XY. Prema presudi djeca na taj dan dolaze i odlaze od mene (avionom). Isti dan.

Za dva dana kasnije od tog datuma dijete 1 kod mene ima liječničku kontrolu. Taj tjedan ima on line nastavu. Dijete 2 ima normalnu nastavu.

Majka inzistira da oba djeteta budu kod mene tjedan dana i putuju avionom. Zbog covid-a. Ja tražim autobus i želim da dijete 2 ide u školu, tj. da ne izostaje tri dana iz škole (što je prilično neizedivo, jer bi se moralo vraćati autobusom samo, a za to nije spremno, iako može, prema svojim godinama). Jer je autobus jeftiniji.

Jasno mi je da se sudska presuda mora poštovati, a majka prijeti tužbom.

Meni ne pada na pamet kupiti kartu iz inata taj dan (povratnu), jer je to maltretiranje djece. Prije smo se uspjevali dogovoriti za više dana ili djeca ne bi dolazila.

Plaćam druge potrebe za djecu (škola, zdravstvene potrebe i slično, dakle, prilično nužne stvari) i na taj način, recimo, kompenziram karte koje ne kupim. Ili se djeca prevoze autom. U svakom slučaju platim.

Moj odnos s djecom je odličan i majka je bez mene dogovorila njihov dolazak k meni (od njih sam saznao).

Nemam novaca. Mogu samo ulaziti u dug.

Što da radim? Vjerujem da ima osnovu za tužbu, iako, da platim avionske karte na samo taj dan, sumnjam da bi ih poslala. Isto tako, meni se ne pada na pamet tužakati na sudu.

Ima li tko tko mi može pomoćo? Centar? Bilo tko? Kako da postupim?

Što mi se može dogoditi, ako ne kupim kartu?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija