Jump to content

Specijalna punomoć - kredit

capoeira
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav svima,

nalazim se usred procesa realizacije stambenog kredita, međutim, u trenutku kada se riješi sve i kada bude trebalo potpisati ugovor i finalizirati cijelu priču ja neću moći biti tu jer idem na put na par mjeseci. zanima me ima li netko primjer specijalne punomoći kojom bih ovlastio suprugu da odradi posao sa bankom u moje ime i naravno uknjižbu kasnije u ZK.

Hvala unaprijed.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: crnisin
      Pozdrav, vlasnik sam d.o.o. čije je pokretanje financirano HAMAG kreditom 2018. godine s iznosom od 300 000 kn. Poslovali smo koliko toliko normalno do početka pandemije, kada je sve stalo, stalo smo i mi... Nedugo nakon toga nam je račun blokiran zbog duga prema dobavljaču (bjanko zadužnica na kojoj sam ja osobno jamac) zbog iznosa od 30 000 kn. Do sada nismo plaćali kredit HAMAGA zbog odgode plaćanja prve godine i moratorija do 31/10/2021. Kod njih je također bjanko zadužnica na kojoj sam ja jamac.
      Tvrtka uopće ne posluje, 2 radnika (uključujući mene) su prekinuli radne odnose i zaposlili se na drugom mjestu. Trenutno se s mog osobnog računa skida dio od redovne plaće za otplatu duga prema dobavljaču, a priča oko HAMAGA nije ni započela, zapravo nisu ni ne znaju pravo stanje tvrtke.
      Što mi je činiti? Pokrenuti stečaj? Napominjem da od preostale imovine firme HAMAG ima upisano založno pravo na 3 najskuplje stavke imovine (cca. 50 000 kn trenutna vrijednost), ostala imovina je 90% rasprodana.
    • objavio: RndomAddendum
      Pozdrav svima! 

Prvo se ispričavam ako sam otvorila ovu temu na krivoj lokaciji, ako je tako, molim Vas da me uputite u pravilni podforum na Legalis. 
      Naime, ovo je moja trenutna situacija.
      Moja majka je nedavno preminula( u 11. mjesecu), moj otac(stariji od nje i penzioner) je nedavno 18.12. dobio preporučeno pismo od Banke Splitsko-Dalmatinske d.d. u stečaju da su dobili obavijest o smrti moje majke, te da je ona koristila kredit pod tim i tim brojem, te da na današnji dan (18.12) dug iznosi 28.691,84 kn te da se javi u poslovnicu za dogovor oko isplate duga.
      Pismo je potpisano od strane stečajnoga upravitelja, dotičnog Ivana Eterovića.
      Jedino što pismo navodi je kontakt broj osobe kojoj se mogu obratiti i njegovo ime Jozo Vukušić.  Samo pismo je jako traljavo i ništavno napisano, bez uzglavlja i forme, uglavnom pismo koje ne bi slala normalna banka koja drži do sebe. Ne sviđa mi se što ne postoji kontakt mail, a smatram da ako nazovem gospodina Jozu Vukušića da doslovno priznajem da nešto tu postoji.  

Guglanjem imena dotične gospode dobijam jako puno ružnih informacija o sudskim procesima i financijskim malverzacijama, te mi sve ovo naliči na kamatatrenje najniže sorte.  Gospodin Buljubašić i njegovi kompanjoni su ispunili novinske stupce svim mogućim financijskim zločinima.  O banci da i ne govorim, meni je nažalost sve ovo novo jer sam tada bila i malo dijete, ali svatko bi rekao da je sve ovo jako sumnjivo. Proučavanjem svega shvatila sam da je ovaj Jozo Vukušić ujedno i dioničar banke, mogu priložiti excelicu koju sam našla ako bude potrebno.
      Moram naglasiti da je pismo došlo na ime i adresu mog oca, a moj otac se odrekao nasljedstva moje majke u moju korist. Realno gledano, moja majka nije imala ništa osim nekog malog poljoprivrednog zemljišta na jednom otoku. Isto tako, zadnje tri godine sam pomagala majci i ocu financijski, te sam sve njene financije sredila(kreditne kartice, minus na tekućem računu, te sitna dugovanja koja je imala prema poznanicima  itd. ). Nikada u cijelom ovom procesu mi nije spomenula ovaj kredit, niti ja mogu naći ikakvu dokumentaciju o kreditu u njenim papirima, te mi je ovo sve popriličan šok.  
      Imala je otvoren račun i odobreni minus u Raiffeisen banci , mali penzionerski kredit(koji po meni ne bi ni mogla podignuti da je ovaj kredit postoji), koji je uredno otplaćivala, i Diners koji sam svela na nulu  Na računu je trenutno još nešto sredstava s kojim mi je plan otplatiti taj kredit i sve zatvoriti.
      Nisam još kontaktirala banku te je svaka pomoć dobrodošla. Postoji li neka opcija zastare tj. bilo čega?
      Jako mi je čudno da se sada javljaju, nakon njene smrti, a ne dok je bila živa i mogla biti platiša navodnog duga i čini mi se kao lihvarsko bacanje udice njenim nasljednicima pa ako prođe, dobro prođe.  Isto tako, smatram da je nemoguće da je mogla podignuti kredit u Raiffeisen banci sa repovima u drugim bankama.  Od 2008. godine , majka mi je sigurno promijenila tri banke.

Voljna sam kontaktirati odvjetnika za pomoć, ali iskreno ne znam odakle ni početi i zato Vam se i javljam za pomoć, nažalost, i pravno i financijski sam malo nepismena oko svega i osjećam kao da sam tek ubola u osinje gnijezdo koje je BSD. 
    • objavio: Ariela100
      Pozdrav,
      Da li hrvatski državljanin sa adresom stanovanja (prebivališta, pa i boravišta) u BiH mora kod podnošenja tužbe dostaviti ovjerenu punomoć za opunomoćenika za primanje pismena u RH ili je nekim od međunarodnih ugovora to uređeno na način da se presuda može dostaviti tužitelju na adresu u BiH?
      U nekom radu od jedne prof. Pravnog fakulteta u Zg naišla sam na rečenicu da se dostava osobama u inozemstvo dostavlja prema članku 146.ZPP-a (obavezna punomoć) osim ako međunarodnim ugovorom nije drugačije uređeno.
      S obzirom da RH i BiH imaju jako puno pravnih područja uređenih međunarodnim ugovorima, nekako mi se čini da je možda i ovakva "banalna" formalnost jednostavno dogovorena dostavom na inozemnu (BiH) adresu.
      Unaprijed hvala na odgovorima ...ili odgovoru ...nadam se da će biti barem jedan...po mogućnosti vrijedan
    • objavio: Kockakvadrat
      Imam jedno pitanje vezano za kupnju nekretnine. Naime, uskoro idem u banku dići stambeni kredit. Naravno, kuća treba određenu adaptaciju za koju ja nemam novčanih sredstava dovoljno. Ono što želim jest, u dogovoru s prodavačem naravno, da stavi kupoprodajnu cijenu npr 40.000E, te da međusobno potpišemo ugovor/e kod bilježnika i odvjetnika da bi mi, nakon što mu banka isplati novce, vratio u gotovini npr. 10.000E (jer je zapravo usmena dogovorena cijena nekretnine 30.000E) na ruke da imam za potrebnu adaptaciju. 
      Ono što me zanima jest koliko je to sigurno i kako se najbolje osigurati, pogotovo pravno, od toga ako mi prodavatelj ne želi isplatiti svotu na ruke nakon što mu banka isplati novce? Što je najbolje napraviti, kako se najbolje osigurati? Kakve dokumente napisati i kod koga? 
      Unaprijed hvala! 
    • objavio: ElleBall
      Radi se o idućem, otac djeteta i ja nismo zajedno već provodimo usmeni dogovor o roditeljskoj skrbi, dijete ima 9mj. Za par tjedana bi trebala ići u Njemačku avionom u posjetu, zanima me mora li otac dati punomoć i gdje se to može napraviti, postoji li poseban obrazac? Dijete je na mom prezimenu, ne znam igra li to ulogu, svakako sam planirala podići međunarodni rodni list. 
      Unaprijed hvala! 
  • Napravi novi...