Jump to content

Banka Splitsko-Dalmatinska u stecaju


RndomAddendum

Preporučene objave

Pozdrav svima! 

Prvo se ispričavam ako sam otvorila ovu temu na krivoj lokaciji, ako je tako, molim Vas da me uputite u pravilni podforum na Legalis. 

Naime, ovo je moja trenutna situacija.

Moja majka je nedavno preminula( u 11. mjesecu), moj otac(stariji od nje i penzioner) je nedavno 18.12. dobio preporučeno pismo od Banke Splitsko-Dalmatinske d.d. u stečaju da su dobili obavijest o smrti moje majke, te da je ona koristila kredit pod tim i tim brojem, te da na današnji dan (18.12) dug iznosi 28.691,84 kn te da se javi u poslovnicu za dogovor oko isplate duga.
Pismo je potpisano od strane stečajnoga upravitelja, dotičnog Ivana Eterovića.
Jedino što pismo navodi je kontakt broj osobe kojoj se mogu obratiti i njegovo ime Jozo Vukušić.  Samo pismo je jako traljavo i ništavno napisano, bez uzglavlja i forme, uglavnom pismo koje ne bi slala normalna banka koja drži do sebe. Ne sviđa mi se što ne postoji kontakt mail, a smatram da ako nazovem gospodina Jozu Vukušića da doslovno priznajem da nešto tu postoji.  

Guglanjem imena dotične gospode dobijam jako puno ružnih informacija o sudskim procesima i financijskim malverzacijama, te mi sve ovo naliči na kamatatrenje najniže sorte.  Gospodin Buljubašić i njegovi kompanjoni su ispunili novinske stupce svim mogućim financijskim zločinima.  O banci da i ne govorim, meni je nažalost sve ovo novo jer sam tada bila i malo dijete, ali svatko bi rekao da je sve ovo jako sumnjivo. Proučavanjem svega shvatila sam da je ovaj Jozo Vukušić ujedno i dioničar banke, mogu priložiti excelicu koju sam našla ako bude potrebno.

Moram naglasiti da je pismo došlo na ime i adresu mog oca, a moj otac se odrekao nasljedstva moje majke u moju korist. Realno gledano, moja majka nije imala ništa osim nekog malog poljoprivrednog zemljišta na jednom otoku. Isto tako, zadnje tri godine sam pomagala majci i ocu financijski, te sam sve njene financije sredila(kreditne kartice, minus na tekućem računu, te sitna dugovanja koja je imala prema poznanicima  itd. ). Nikada u cijelom ovom procesu mi nije spomenula ovaj kredit, niti ja mogu naći ikakvu dokumentaciju o kreditu u njenim papirima, te mi je ovo sve popriličan šok.  

Imala je otvoren račun i odobreni minus u Raiffeisen banci , mali penzionerski kredit(koji po meni ne bi ni mogla podignuti da je ovaj kredit postoji), koji je uredno otplaćivala, i Diners koji sam svela na nulu  Na računu je trenutno još nešto sredstava s kojim mi je plan otplatiti taj kredit i sve zatvoriti.

Nisam još kontaktirala banku te je svaka pomoć dobrodošla. Postoji li neka opcija zastare tj. bilo čega?
Jako mi je čudno da se sada javljaju, nakon njene smrti, a ne dok je bila živa i mogla biti platiša navodnog duga i čini mi se kao lihvarsko bacanje udice njenim nasljednicima pa ako prođe, dobro prođe.  Isto tako, smatram da je nemoguće da je mogla podignuti kredit u Raiffeisen banci sa repovima u drugim bankama.  Od 2008. godine , majka mi je sigurno promijenila tri banke.


Voljna sam kontaktirati odvjetnika za pomoć, ali iskreno ne znam odakle ni početi i zato Vam se i javljam za pomoć, nažalost, i pravno i financijski sam malo nepismena oko svega i osjećam kao da sam tek ubola u osinje gnijezdo koje je BSD. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram još nadodati da je mom ocu glavni strah ovrha koja mu može sjesti na račun, a smatram da pošto se odrekao nasljedstva u moju korist, da zapravo može sjesti na mom. Al s obzirom da moje podatke nisu mogli pribaviti(očito), zalajali su na prva najbliža vrata, a to je muž preminule koji živi na istoj adresi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, RndomAddendum je napisao:

Moja majka je nedavno preminula( u 11. mjesecu), moj otac(stariji od nje i penzioner) je nedavno 18.12. dobio preporučeno pismo od Banke Splitsko-Dalmatinske d.d. u stečaju da su dobili obavijest o smrti moje majke, te da je ona koristila kredit pod tim i tim brojem, te da na današnji dan (18.12) dug iznosi 28.691,84 kn te da se javi u poslovnicu za dogovor oko isplate duga.
 

Opet ja, samo da nadodam, u pismu ne piše ni na koji je iznos je kredit podignut. Iznimno tužno napisano pismo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nasljednik odgovara za dugove ostavitelja do visine vrijednosti naslijeđene imovine. Ako dokažete da je vrijednost imovine (poljoprivrednog zemljišta) - 10, a da se Vi za tih 10 već isplatili postojeće vjerovnike koji su Vam bili poznati i ranije se javili (Diners, kredit), tada ste ovom navodnom vjerovniku izbili adute iz ruke. Svakako dajte procijeniti poljoprivredno zemljište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Ruby_Danderfluff je napisao:

Nasljednik odgovara za dugove ostavitelja do visine vrijednosti naslijeđene imovine. Ako dokažete da je vrijednost imovine (poljoprivrednog zemljišta) - 10, a da se Vi za tih 10 već isplatili postojeće vjerovnike koji su Vam bili poznati i ranije se javili (Diners, kredit), tada ste ovom navodnom vjerovniku izbili adute iz ruke. Svakako dajte procijeniti poljoprivredno zemljište.

Poštovani, prvo Vam hvala na odgovoru.
Želim naglasiti da sam majci sredila kompletna dugovanja dok je još bila živa(Diners, kredit itd.) jer sam roditelja željela omogućiti lagodan život i bila sam u mogućnosti to i napraviti , i tokom tog perioda nikada nije spominjala ovaj kredit, niti ja medu njenom dokumentacijom mogu naći išta o ovom kreditu sada, mjesec i nešto nakon što je umrla. Iz pisma se ne da ni shvatiti koliki je originalni iznos kredita.  Sve sam napisala jer mi je neobično da je banka, iako u stečaju , bi prestala naplaćivati kredit. Ovo nam je svima u familiji jedan veliki upitnik iznad glave.

Čitanjem stečajnoga postupka BSD-a, moglo se nastaviti uplaćivanje kredita banci na osigurani račun banke i nema razloga zašto ona to ne bi napravila. Gdje su bili svo ovo vrijeme kada je bila živa? Zaista, gdje su bili svo ovo vrijeme jer ako gledam vremensku crtu naših života, kredit je morala dignuti prije 2008.- do 2010. godine.! Mogli su se uredno naplaćivati svo ovo vrijeme da kredit postoji i da je valjan! I kako je uspjela dignuti kredite u drugim bankama i isplatiti te iste kredite ako je imala ovakve repove? Nikada na kućnu adresu nije došla trunka ičega do iza njene smrti.

Ako želite, mogu postati pismo. Sastoji se od tri rečenice i nigdje se direktno ne govori da smo dužni to platiti, niti da će biti ikakav postupak pokrenut, u principu ne piše ništa osim broja telefona jednog od gospodina koji je, ironije li je, jedan od većinskih dioničara te banke te molba da ih kontaktiram. E-mail nije ostavljen, samo telefonski broj.

Smatram da ako odem tamo ili ih kontaktiram telefonski da će se to protumačiti kao priznavanje duga. Postoji li način da ih pitam za kreditnu dokumentaciju( znam da imam na to pravo kao nasljednik ), a da ne priznam dug. Ponavljam opet, moja majka je bila odgovorna žena i ne bi bacala dokumentaciju kredita tako olako, pogotovo ako je još dužna. Ovo mi sve smrdi na pokvarenu bankarsku praksu jedne grozne banke koja bijedno pokušava naplatiti nepostojeće dugovanje.  

Isto tako, moram naglasiti da nismo još dobili poziv od javnog bilježnika za ostavinsku raspravu, te da se moj otac nije još ni mogao odreći nasljedstva u korist mene. Još uvijek čekamo poziv, te je on sada kao njen supružnik uplašen da će mu sjesti ovrha na mizerna primanja.  Ja ga smirujem i govorim da nema šanse i temeljim to samo na bijednom izgledu pisma jer da mogu već su bi se oni odavno naplatili. 

Da li mi se isplati kontaktirati odvjetnika koji će poslati pismo u moje ime kojim zahtijevam sve podatke itd? Što b ste Vi napravili na mom mjestu? Rečeno mi je da i sve izignoriram i da odavno je otišlo u zastaru, a sada kada je umrla, nadaju se da ću ja, kao njen nasljednik, zagristi i ponovno pokrenuti cijeli postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , RndomAddendum je napisao:

Mogli su se uredno naplaćivati svo ovo vrijeme da kredit postoji i da je valjan! 

Mogli su, ali nisu morali. 

prije 4 sati , RndomAddendum je napisao:

Još uvijek čekamo poziv, te je on sada kao njen supružnik uplašen da će mu sjesti ovrha na mizerna primanja

Ne mogu ga za sada ovršiti. A ako se prihvati nasljedstva i odrekne ga se u Vašu korist, tada može biti ovršen. Znači, na ostavinskoj raspravi se treba samo odreći svog dijela.

prije 4 sati , RndomAddendum je napisao:

Što b ste Vi napravili na mom mjestu?

Ignorirajte dok ne dobijete ništa osobno, mada meni ovaj dopis nije sporan, jer nije baš da se banke u praksi naplaćuju temeljem dopisa o izmišljenim dugovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Borbena7 je napisao:

Mogli su, ali nisu morali. 

Pokusavam shvatiti zasto nisu, ali nikakav legalni i neprljavi razlog mi ne pada na pamet, al okej.

prije 13 sati , Borbena7 je napisao:

Ne mogu ga za sada ovršiti. A ako se prihvati nasljedstva i odrekne ga se u Vašu korist, tada može biti ovršen. Znači, na ostavinskoj raspravi se treba samo odreći svog dijela.

i onda ce ovrsiti mene? Sto mi je okej jer se s njima mogu boriti. 

prije 13 sati , Borbena7 je napisao:

Ignorirajte dok ne dobijete ništa osobno, mada meni ovaj dopis nije sporan, jer nije baš da se banke u praksi naplaćuju temeljem dopisa o izmišljenim dugovima.

U redu, al moram naglasiti meni je ovaj dopis iznimno sporan. Nigdje nema ni originalne cifre kredita, niti znam koliko je ovdje kamata, a koliko glavnica, niti ima datum podizanja kredita, niti povijest uplata, niti datum zadnje uplate. Na kraju će ispasti 5 kn glavnice i sve ostalo neka njihova fiktivna kamata koju su nabijali da moja majka nije bila ni svjesna i to namjerno, jer imaju povijest takve prakse. Govorimo o banci koja je reklamirala kredite za nezaposlene. 
Velika je vjerojatnost da oni ni nemaju dokumentaciju. 
Nismo obitelj koja izbjegava plaćanje kredita i ne znam sto, a koliko god Vi mislili da se banke ne naplaćuju po izmišljenim dugovima, to nažalost nije istina, pogotovo kad je BSD u pitanju.  Imam kredit u Zabi, i razlika između njih i BSD je nebo i zemlja. A i u ZABI sam dobila 30 kn fiktivnih naloga koje sam uspješno osporila jer je bila njihova greška.
BSD je SADA poznat po lihvarskim radnjama, kamatama i prljavoj praksi(jos su na sudu zbog toga u raznim sporovima). Sama ideja da me jedan od većih dioničara banke(a svi dioničari idu po rođo osnovi) moli da ga nazovem mi govori o jadu koji je ovdje nastao, te da nemaju email na koji ih se može kontaktirati.  Ovo nije poslovna praksa normalne banke ili bilo koje tvrtke koja drŽi do sebe. Ovo je ono što se dogodi kada se mafijaši igraju banke u Hrvatskoj.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, RndomAddendum je napisao:

Pokusavam shvatiti zasto nisu, ali nikakav legalni i neprljavi razlog mi ne pada na pamet, al okej.

Zato što se ovrha pokreće na prijedlog vjerovnika, a oni su ti koji mogu kalkulirati kada će pokrenuti ovrhu, a da im tražbina ne bude u zastaru. Pri tome vremenu idu im kamate na dugovanja i njima je opet dobro.

, RndomAddendum je napisao:

i onda ce ovrsiti mene?

Mogu pokušati ovršiti onoga tko bude proglašen zakonskim nasljednikom.

, RndomAddendum je napisao:

Na kraju će ispasti 5 kn glavnice i sve ostalo neka njihova fiktivna kamata koju su nabijali da moja majka nije bila ni svjesna i to namjerno, jer imaju povijest takve prakse.

Povijest njihovog poslovanja za Vaš slučaj nije bitna. Bitno je, da li imaju osnovu za pokretanje ovršnog postupka, a o tome će odlučiti javni bilježnik, odnosno sud.

, RndomAddendum je napisao:

a koliko god Vi mislili da se banke ne naplaćuju po izmišljenim dugovima, to nažalost nije istina, pogotovo kad je BSD u pitanju. 

U ovršnom postupku nema prostora za izmišljeni dug, a ukoliko ga osoba dobrovoljno namiri izvan ovršnog postupka, to je nešto sasvim drugo.

, RndomAddendum je napisao:

Ovo nije poslovna praksa normalne banke ili bilo koje tvrtke koja drŽi do sebe.

Ovo je poslovna praksa izvansudskog pokušaja namirenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija