Jump to content

Dvije ovrhe?


Yolo93

Preporučene objave

Pozdrav, danas sam primio istu placu kao inace iako sam trebao dobiti 1000kn više zbog rezultatskih bonusa... 

 

Na platnoj listi firma mi uplacuje 900 kuna firmi za prisilnu naplatu i onda ispod jos 1400 kuna fini isto za ovrhu, pa mi nije jasno u cemu je problem i kako mogu uplaćivati direktno toj firmi umjesto da sve ide preko fine. Hvala

Screenshot_20201110_115831.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do sada se božićnica mogla na zahtjev radnika isplaćivati na ruke, tako je bila zaštićena od ovrhe, no ako se isplaćuje na račun, tretira se kao redovno primanje. Ne znam hoće li se to mijenjati. Obustavu na plaći radi poslodavac s obzirom da se u konkretnom slučaju radi o ovrsi na plaći, a ne na novčanim sredstvima putem FINE, dosta ljudi to ne zna, ali postoje dva paralelna redoslijeda ovrhe - jedan kod poslodavca, a drugi kod FINE, s dvije različite procedure.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Pozdrav, 

meni nije jasno što se dogodi, ako imaš dvije ili više ovrha. 

A, recimo imaš plaću koja može pokriti obje, i/ili više ovrha. 

Nisam imao primanja 7 mjeseci, imam dvije ovrhe. Ako ne otvorim zaštićeni račun, obje ovrhe se mogu odjednom naplatiti? Sa prvom plaćom koju dobijem na račun u banci? 

Hvala na pojašnjenju.

LP

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su vam obje ovrhe u redu naplate (na Očevidniku neizvršenih osnova za plaćanje) na Fini, po uplati na blokiran račun sve se odblokirava automatski ako je iznos dostatan za pokriće blokade. Ako su vam ovrhe zbirno npr. 500 eura a legne na račun 1000, ovih 500 “pomete” blokada a s ostatkom raspolažete čim Fina povuče sredstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija