Jump to content

HITNO-Dopust za smrt člana uže obitelji na prijelazu godine


Ksilipet

Preporučene objave

Poštovani, 

na žalost, jučer mi je umro djed. Sad, kako je baš sad kraj godine, zanima me koliko dana dopusta u komadu mogu tražiti od poslodavca pošto je po novom zakonu o radu koji je na snazi od 1.1.2020 7 dana godišnje, tj. da li za djedovu smrt koja je bila 27.12. mogu tražiti dopust koji se produljuje i u 2021. ili će biti samo moguće do 31.12.2020?

Hvala unaprijed na odgovoru. 

 

Lijepi pozdrav, 

Kristina Šilipetar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Ne samo da može, nego i mora prijeći u novu godinu s obzirom na datum smrti. Svakako pogledajte i Pravilnik o radu.

Hvala Vam puno na brzom odgovoru! Što se tiče pravilnika o radu, pošto ga nisu ažurirali s novim zakonom o radu, u njemu piše da imam pravo samo 3 dana jer su se ravnali po prijašnjem zakonu kad su ga pisali. Da li može poslodavac putem pravilnika o radu uskratiti pravo na 7 dana dopusta tj. uvjetovati da je manje? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da se ja nadovežem na ovu temu, meni je otac umro 18.12 i pokapala sam ga tek 30.12. Ja radim u malom obrtu sa 6 ljudi i mi nemamo pravilnik ili kolektivne ugovore mene interesira na koliko slobodnih dana  imam po ZOR-u za smrt oca a da mi se ne oduzme od godišnjeg s obzirom da imam još 19 dana god od prošle godine. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija