Jump to content

Reaktiviranje ovrhe od strane b2 kapitala


estera26

Preporučene objave

B2 kapital je prije nekoliko godina od PBZ otkupio potraživanje koje je bilo pod ovrhom i u Fini čekalo red naplate.

B2 kapitalu je redovno mjesečno uplaćivan dogovoreni iznos. PBZ je ovrhu tada skinuo i više nije bila aktivna.

Danas stiže obavijest fine po ovrsi iz 2013.godine koju je PBZ povukao i koja je bila Sudsko rješenje u korist PBZ.

B2 kapital ih obavještava,bez ikakve dokumentacije da je otkupio potraživanje od PBZ i da postupe po ovrsi iz 2013.

 

Nikakav javni bilježnik, nikakvo Rješenje i nikakva obavijest meni kao dužniku.

Dug se mora platiti ali koliki.

B2kapital mi dostavlja na moj zahtjev iznos duga i do sada izvršene uplate iz njihovih knjiga.

Taj iznos je upola manji od onoga za koji me sada tereti Fina. Znači dug kod  b2 kapitala je  npr. 10.00 kn a kod Fine 20.000 kuna.

Šta sad? Kome se žaliti? Je li Fina smjela reaktivirati Ovrhu sa PBZ koji ju je zatvorio i koja više nije bila u redu naplate na B2 kapital? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje je novi ovrhovoditelj podnio Fini zahtjev za izravnu naplatu, a da bi Fina po takvom zahtjevu postupala morali su joj dostaviti ovršnu ispravu, dokaz o ustupu tražbine i specifikaciju dugovanja. Ovo je pravo ovrhovoditelja, a Vi ukoliko smatrate da potraživanje nije opravdano, možete temeljem čl.210. Ovršnog zakona zatražiti da se ovrha proglasi nedopuštenom. Svakako bi prije toga bilo dobro da detaljno proučite Finin očevidnik i obrazloženje potraživanja koja čekaju na naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija