Jump to content

Otac koji traži skrbništvo nad djecom


ooo.o22

Preporučene objave

Pozdrav, molim Vas savijet.

Majka djece i ja živjeli smo u izvanbračnoj zajednici, imamo jedno dijete staro tri godine. Želim da dijete živi kod majke, odnosno, želim imati potpuno skrbništvo nad djetetom.

 

Moje pitanje je; kolike su mi šanse da skrbništvo bude dodijeljeno meni? Majka djece me fizički napala ispred djece, isto je napravila njena majka i članovi njene obitelji. Dotična nikada nije skuhala obrok svom djetetu niti dan danas zna to napraviti. Nakon razilazenja ne dopusta mi da dijete dode kod mene niti da ja dodem u kuću njenih roditelja kako bih proveo vrijeme sa djetetom. Zabrinut sam za svoje dijete, što mogu napravit, koje su mi šanse? Molim Vas za pomoć, hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prva adresa Vam je centar za socijalnu skrb, morate podnijeti zahtjev za obvezno savjetovanje prije donošenja odluke o zajedničkoj roditeljskoj skrbi, bit će organizirano najmanje 2, a najviše 3 termina prilikom kojih ćete se dogovoriti oko toga s kojim roditeljem će dijete živjeti, tko će plaćati eventualno uzdržavanje i kako će taj roditelj viđati dijete.

Ako se uspijete dogovoriti, sklopit ćete plan zajedničke roditeljske skrbi koji će proći potvrdu na sudu po vašem zajedničkom prijedlogu, a ako ne, morate ishoditi izvješće o provedenom obveznom savjetovanju, koje Vam je formalni preduvjet za podnošenje tužbe protiv majke. Dakle, centar je prva adresa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Prva adresa Vam je centar za socijalnu skrb, morate podnijeti zahtjev za obvezno savjetovanje prije donošenja odluke o zajedničkoj roditeljskoj skrbi, bit će organizirano najmanje 2, a najviše 3 termina prilikom kojih ćete se dogovoriti oko toga s kojim roditeljem će dijete živjeti, tko će plaćati eventualno uzdržavanje i kako će taj roditelj viđati dijete.

Ako se uspijete dogovoriti, sklopit ćete plan zajedničke roditeljske skrbi koji će proći potvrdu na sudu po vašem zajedničkom prijedlogu, a ako ne, morate ishoditi izvješće o provedenom obveznom savjetovanju, koje Vam je formalni preduvjet za podnošenje tužbe protiv majke. Dakle, centar je prva adresa.

Hvala Vam puno na odgovoru. Tako sam i napravio. Još vas pitam, uzmemo li u obzir navedeno nasilje i da majka nije nikada pokazala interes da nauči kuhati što je nužno radi djetetova zdravstvenog stanja, kakve su mi šanse na sudu da dobijem skrbništvo. I jedan dan za dijete s njom je previše. Sve navedeno imam evidentirano putem sms poruka. Svjestan sam da je dijete malo al gledajući njegovu dobrobit i da ne ovisi o majci, dapace, kakve su mi sanse?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iste kao i majčine, a sve ovisi o provedenom postupku koje navodi poštovana Ruby i ako se u istom ne dogovorite, također ovisi  mišljenju CZSS koji će nad obadvoje provesti psihosocijalnu anamnezu i, temeljem nađenog, sudu dostaviti svoje mišljenje..,a sud je taj koji će, nakon kompletno utvrđenog činjeničnog stanja, sagledati dobrobit djeteta i donijeti konačnu odluku o skrbništvu... 

To što sam napisao odnosi se samo u slučaju da se ne uspijete dogovoriti i sačinitii Plan o skrbi nad zajeničkim mlt. djetetom.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija