Jump to content

Guranje vozila koja su blokirala vlastito vozilo vlastitim vozilom


Korisnik59

Preporučene objave

Na mom kvartu u Zagrebu se svatko pokušava parkirati bez da plaća parking. Tu sad postaje svakodnevnica da se auto parkira na način da blokira drugo vozilo. Drugo vozilo se dakle ne može pomaknuti bez da se vozač prvog vozila pomakne. Potaknut sam otvoriti ovaj post jer je maloprije  čovjek, moj susjed, 10minuta trubio vlastitim autom čekajući da netko dođe pomaknuti vozilo koje je njegovo vozilo zablokiralo. Naravno, po konačnom odlasku mog usjeda taj čovjek sa svojim kombijem je stao na to malo mjesto jedva dovoljno za manje osobno vozilo.      

Obratio sam se komunalnom uredu nekoliko puta telefonom i mail-om. Ništa nisu napravili.

Na platou su čak 3 napuštena vozila više od godinu dana (jedno čak iz njemačke). Nakon što sam zvao komunalnce, oni su im kroz tjedan dana na vjetrobranska stakla zalijepili naljepnice na kojima piše da ukoliko se vozilo ne ukloni u tri dana će vozilo biti uklonjeno o trošku vozača. Te su nalijepnice prvi put stavili prije oko godinu dana. Sad drugi put prije mjesec dana.   

Ja idući puta, ukoliko me netko zablokira jer je nevoljan sa svojim novim autom platiti parking iako nema prostora na slobodnom parkingu za valjan parking, sa svojim autom dajem gas i na taj način guram vozilo ispred sebe. Zvao sam i policiju bio jednom. Došli su za nekih 45minuta što je skroz razumljivo. Nije bio ikakav hitan slučaj, sano blokiran auto drugim vozilom, no to se previše događa da policija ne bi marila što se mene tiče.

Zanima me kakav će moj slučaj biti ukoliko dođe do suda, te prije toga, koliko se mogu boriti za to da imam pravo vlastitim autom gurnuti tuđi auto koji me blokira, jer me blokira, odnosno kako mogu ostvariti da nikakvu krivicu ne snosim? (Što ako je hitni slučaj  zbog kojega moram žurno voziti nekoga u bolnicu? Točno to je bila situacija susjedu prije godinu dana, a nije mogao izaći s autom jer ga je netko zablokirao) Riječ je o velikom stanbenom kompleksu iz socijalističkog doba, dakle nekoliko stotina ljudi ispašta zbog takvih nekulturnih vozača.

"Susjed" nisu nužno osobe koje osobno poznajem, nego uglavnom samo ljudi koji žive na istom platou kao i ja.

uređeno: od Korisnik59
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte ih gurati svojim vozilom, možete oštetiti svoje i njihovo vozilo, treba, kao što kažu, forsirati komunalce da uklone dugotrajno napuštena vozila pa će valjda biti i više mjesta. Ako su neka od tih vozila službena vozila firmi, tada bi se moglo i s tim firmama popričati da rezerviraju neka mjesta za svoje zaposlenike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija