Jump to content

Utuženje banke-brisanje iz registra


Simona_Iris

Preporučene objave

Postovani,

imam pitanje. Uglavnom dobila sam utuzenje od Diners-a, na dug koji je iznosio oko 2.100,00 kn. Kada mi je doslo rjesenje o ovrsi sve sam platila u roku od zadanih 8 dana. Meni nije bio blokiran racun, ali mi je ostalo utuzenje na DOR-u i radi toga nisam u mogucnosti podignuti kredit, a primanja su mi odlicna (prosjecna placa u RH).

Na koji nacin ukoliko itko zna mogu zatraziti brisanje napomene utuženje, jer nisam bila blokirana.

Hvala puno na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Mister-X je napisao:

mislim da je rok 4 godine za brisanje od njihove strane i tad ako ne obrišu možeš tražiti da to brišu...

vrijedi i pogledati po svim bankama ,pa možda nekoj to ne bude "smetalo"...

Provjerila i nitko ne želi dati kredit, bez obzira na visinu moje plaće i potvrdu od FINA-e da nisam blokirana zadnjih 10 godina :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Jeste li nakon toga dobili rješenje Općinskog suda o odbačaju ovršnog prijedloga ili o obustavi postupka (ovisi u kojoj fazi je dug plaćen)?

Dug je placen u roku od 8 dana nakon dospjeca rjesenja o ovrsi na kucnu adresu.

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Jeste li nakon toga dobili rješenje Općinskog suda o odbačaju ovršnog prijedloga ili o obustavi postupka (ovisi u kojoj fazi je dug plaćen)?

Nisam dobila nista :( ne znam jesam li trebala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, Simona_Iris je napisao:

Dug je placen u roku od 8 dana nakon dospjeca rjesenja o ovrsi na kucnu adresu.

Jeste potvrdu o uplati dostavili povratno javnom bilježniku?

prije 18 minuta, Simona_Iris je napisao:

Nisam dobila nista :( ne znam jesam li trebala

Ako je dug u cijelosti podmiren trebali ste dobiti rješenje o obustavi postupka i to od nadležnog Općinskog suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, Borbena7 je napisao:

Jeste potvrdu o uplati dostavili povratno javnom bilježniku?

Ako je dug u cijelosti podmiren trebali ste dobiti rješenje o obustavi postupka i to od nadležnog Općinskog suda.

Dobila sam potvrdu od Erste Dinersa da je dug podmiren, od suda nista nike doslo. Sve je podmireno prije 3 ipo mjeseca.

Ali eto radi toga ne mogu digniti kredit i to mi je najveci problem. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Kontaktirajte javnog bilježnika i pitajte u kojoj je fazi postupak tj. gdje je zapelo sa rješenjem o obustavi postupka.

Evo kontaktirala javnog bilježnika, on uopće nije dobio potvrdu da je dug podmiren 🤦‍♀️, te čim dobije potvrdu da će poslati rješenje o obustavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje o obustavi postupka je nebitno.
Čak da i u DORu neće pisati da je pokrenuto utuženje ( a pokrenuto je ), upisani ste kao neuredan klijent zbog kašnjenja i pokretanja ovrhe.
To u DORu stoji 4 godine što ne znači da vam neka od banaka neće dati kredit jer svaka ima svoja interna pravila,kod nekih je dovoljno da prođe 6 mjeseci npr.

uređeno: od wrritteer
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, wrritteer je napisao:

Rješenje o obustavi postupka je nebitno.
Čak da i u DORu neće pisati da je pokrenuto utuženje ( a pokrenuto je ), upisani ste kao neuredan klijent zbog kašnjenja i pokretanja ovrhe.
To u DORu stoji 4 godine što ne znači da vam neka od banaka neće dati kredit jer svaka ima svoja interna pravila,kod nekih je dovoljno da prođe 6 mjeseci npr.

Hvala na odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, wrritteer je napisao:

Rješenje o obustavi postupka je nebitno.
Čak da i u DORu neće pisati da je pokrenuto utuženje ( a pokrenuto je ), upisani ste kao neuredan klijent zbog kašnjenja i pokretanja ovrhe.
To u DORu stoji 4 godine što ne znači da vam neka od banaka neće dati kredit jer svaka ima svoja interna pravila,kod nekih je dovoljno da prođe 6 mjeseci npr.

apsolutno se slažem sa rečenim....4 godine će biti to vidljivo iz bilo kojeg da je razloga...

jedino što neke banke ipak malo prave razliku ovisno što piše u DOR-u pa nije svejedno dal piše neuredan,utužen ili prodano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija