Jump to content

Ovrha


Idaho

Preporučene objave

Pozdrav, da ne otvaram novu temu pa cu ovdje...

Naime, ovršen sam zbog tuđeg kredita, kako sada nisam u stanju vraćati svoj - moja banka je poslala poslodavcu nalog ('izjava o suglasnosti prijenosa sredstava') kojim zahtjeva da poslodavac rate kredita s moje plaće uplaćuje direktno u banku - zanima me dali ta naplata ide iz ne ovršivog dijela plaće ili se taj dio meni i dalje uplaćuje na zasticeni račun, a iz onog dijela kojeg su do sada ovrhom uzimali idu te rate?... Da pojednostavim : dali cu ja dobivati placu u iznosu kao i do sada na zasticeni racun, a te dvije ovrhe ce onda ici iz dijela koji se moze ovršiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 01. 06. 2021. at 15:53, sandi87 je napisao:

dali cu ja dobivati placu u iznosu kao i do sada na zasticeni racun, a te dvije ovrhe ce onda ici iz dijela koji se moze ovršiti?

Tako je, ali s tim da će se od dijela plaće koji je nezaštićen od provedbe ovrhe prvo namirivati Vaš kredit, a ako nakon toga ostane dio raspoložive nezaštićene plaće, tek onda će se namirivati ova ovrha koja se provodi preko FINA-e. Ovo je iz razloga što imate dvije ovrhe, ali na različitim predmetima. Na plaći i na novčanim sredstvima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Tako je, ali s tim da će se od dijela plaće koji je nezaštićen od provedbe ovrhe prvo namirivati Vaš kredit, a ako nakon toga ostane dio raspoložive nezaštićene plaće, tek onda će se namirivati ova ovrha koja se provodi preko FINA-e. Ovo je iz razloga što imate dvije ovrhe, ali na različitim predmetima. Na plaći i na novčanim sredstvima.

hvala Vam puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija