Jump to content

Poziv na sud - fizički napad + tjelesne povrede


Ana_Banana

Preporučene objave

Poštovanje,

Koliko se dugo čeka poziv za sud?

U najkraćim crtama - radi se o agresivnoj muškoj osobi (39 god) koja je namjerno fizički napala žensku osobu (27) i nanijela joj lakše tjelesne povrede. Napadač je sve to negirao. Policija je obavila očevid na mjestu zločina te je uzela kontakt podatke prisutnog svjedoka (grad Split). 
Policija je rekla da će svi biti pozvani na sud.

Mene samo zanima koliko se okvirno čeka taj poziv? 
Zahvaljujem na odgovoru!

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Poziv na sud - fizički napad + tjelesne povrede
prije 6 sati , Matrix je napisao:

Jel se radi o prekršaju ili kaznenom djelu. 

 

Policajac je spominjao prekršaj. 

Napad je bio unaprijed isplaniran. Iza leđa sam dobila 2 udarca u glavu (skoro i treći da nije bilo mladića koji su ga spriječili) te skoro staklenu čašu u glavu (uspjela sam je izbjeći na vrijeme tako da je čaša pala na pod i razbila se). To se odvilo u kafiću koji se nalazi pored policijske postaje.  

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Lakša tjelesna ozljeda kvalificirana je u KZ-u kao k.d. "Tjelesna ozljeda" i ne progoni se po službenoj dužnosti u vašem slučaju već isključivo privatnom tužbom.

A to što je policajac spominjao prekršaj znači da j epodnio prekršajnu prijavu protiv počinitelja samo za narušavanje javnog reda mira čl. 13. ili ako je drsko i bahato čl. 6. ZOPJRM

Moj je savjet uzeti odvjetnika i podnijeti tužbu i tražiti odštetu. Svjedoke imate, pretpostavljam i neke liječničke nalaze i to je to.

Ako ne podnesete tužbu nemate što očekivti od nadoknade štete jer taj će dobiti novčanu kaznu par eura i gotova stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani! 
večeras su mojeg sina napali u jednom hotelu na autocesti uzeli su mu njegov mobitel sa njegovog stola i bacili na pod, sin je nakon toga otišao pokupiti mobitel i jedan od njih je gurnuo ga i tada je sin u samobrani ili ga je netko drugi udario ne sjeća se više u tom metežu dobio ozljede. Nakon toga nas je zvao a ti ajmo ih tako nazvati huligani koji su bili pijani pobjegli. Odvezli smo sina u bolnicu i sve prijavili policiji, koju jos uvijek čekamo da nam daju imena ljudi koji su to uradili. U bolnici je ustnovljeno kontuzija ramena i nadlaktice. Sin mi se zaposlio preko student servisa i sada je njegov rad završen za ovu sezonu. Koje su naša pravna prava i dali mi preporučujete kojeg odvijetnika da zastupa mojeg sina?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija