Jump to content

Jednostavni stečaj potrošača


svesnica

Preporučene objave

Dobila sam spor, ali ne i novac. Sada imam presudu Općinskog suda da je napravljen Jednostavni stečaj potrošača, i da je dužnik, oslobođen vraćanja duga od 13.000 kuna jer je dug manji od 20.00,00 kuna. A računu  dužnika u FINI nije bilo prometa (oko 2-3 godine)

Žalila sam se Županskom sudu, jer je dužnik naslijedio raznu imovinu ,kuću, oko 50.000 m2 zemlje koju rasprodaje po selu. Naravno da novac ne stavlja u banku. Kupuje aute, ugrađuje nove prozore.

Županski sud je vratio nazad Općinskom Sudu na razmatranje.

Smatram da je dužnik Nepošten potrošač. Kako da to mogu dokazati? Imam prijepis katastra (sve glasi na oca koji je umro.)

Jednostavni stečaj potrošača se odnosi samo na novac, dug je 13.000 kuna gotovo 19.500 kuna sa troškovima.

1.       Da li je dužnik morao napraviti ostavinsku raspravu? U kom roku?

2.       Da li ja moram znati kada je otac umro?

3.       Da li se prodaja zemlje po 10.000 kuna (bez papira) smatra primitkom novaca u naravi? Ili se to po Zakonu ne računa?? Jer novac nije legao na račun

4.       Sud smatra da po Zakonu ja ne trebam dobiti ništa. Jer je dug premali.

5.       Da li ja mogu tužiti Državu jer se smatram teško oštećenom i diskrimiranom zbog lošeg Zakona koji štiti samo jednu grupu ljudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , svesnica je napisao:

Županski sud je vratio nazad Općinskom Sudu na razmatranje.

Što je točno Županijski sud naložio Općinskom sudu da napravi? Da li je u postupku ovršenik dostavio popis svoje imovine? I da li je sud tijekom postupka po službenoj dužnosti pribavio podatke o ovršenikovoj imovini, te što je utvrdio?

prije 16 sati , svesnica je napisao:

1.       Da li je dužnik morao napraviti ostavinsku raspravu? U kom roku?

Trebao bi.

prije 16 sati , svesnica je napisao:

2. Da li ja moram znati kada je otac umro?

Ne.

prije 16 sati , svesnica je napisao:

3.Da li se prodaja zemlje po 10.000 kuna (bez papira) smatra primitkom novaca u naravi? Ili se to po Zakonu ne računa?? Jer novac nije legao na račun

Sud za te novce ne zna.

prije 16 sati , svesnica je napisao:

4. Sud smatra da po Zakonu ja ne trebam dobiti ništa. Jer je dug premali.

Ne.

prije 16 sati , svesnica je napisao:

5. Da li ja mogu tužiti Državu jer se smatram teško oštećenom i diskrimiranom zbog lošeg Zakona koji štiti samo jednu grupu ljudi.

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...
Borbena, hvala na odgovoru
 
Županijski sud je naložio Općinskom sudu da otkloni nedostatke tako da će ponovo ocijeniti jesu li ispunjene predpostavke za provedbu postupka u smislu č.79 ast.2 zakona o stečaju potrošača (NN br10/15 i 67/18)
Ovršenik nije dostavio popis svoje imovine
1 .Otkrila sam datum smrti oca, sprovedena je ostavinska rasprava na moj zahtjev. Dužnik je stvarno naslijedio nepokretne stvari (kuću, zemlju oko 50.000 m2 što knjižne i vanknjižne, kao i pokretnu imovinu (stari traktor iz 1974,  pištolj, knjižicu banke (prazna? puna?) i dio pokojnikove mirovine iz 2018 godine
.2. Općinski sud je  odmah putem Oglasne ploče Suda pokrenuo Stečaj potrošača dužnika. Ja sam se žalila da popis imovine dužnika. On se nije žalio ili očitovao.
 Ovih dana je dovršena Ostavinska rasprava i poslana Sudu.
Da li se sada na mene odnosi Jednostavni stečaj potrošača? zbog malog potraživanja (13.000 kuna)
 ili običan stečaj potrošača gdje ja mogu tražiti prodaju dijela njegove imovine.
Da li će sada Sud prodati dio nečega i meni vratiti novac sa kamatama ili
 sada ja trebam ponovo tužiti dužnika da proda npr zemlju ili traktor ili će Sud to odrediti? svesnica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , svesnica je napisao:

Županijski sud je naložio Općinskom sudu da otkloni nedostatke tako da će ponovo ocijeniti jesu li ispunjene predpostavke za provedbu postupka u smislu č.79 ast.2 zakona o stečaju potrošača (NN br10/15 i 67/18)

Trebate čekati okončanje ovog postupka.

prije 11 sati , svesnica je napisao:
Da li se sada na mene odnosi Jednostavni stečaj potrošača? zbog malog potraživanja (13.000 kuna)
 ili običan stečaj potrošača gdje ja mogu tražiti prodaju dijela njegove imovine.

Ništa se na Vas ne odnosi, ovo nisu Vaši postupci.

prije 11 sati , svesnica je napisao:
Da li će sada Sud prodati dio nečega i meni vratiti novac sa kamatama ili
 sada ja trebam ponovo tužiti dužnika da proda npr zemlju ili traktor ili će Sud to odrediti?

Vi trebate pokrenuti ovrhu na odabranom predmetu i pokušati prisilnu naplatu. Ali morate čekati okončanje jednostavnog postupka stečaja potrošača, jer je u tom postupku sa rješenjem bila obuhvaćena Vaša tražbina. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mister-X je napisao:

zbog čega i čijeg duga je pokrenuti stečajni postupak i na koga se odnosi taj postupak?

Radi se o jednostavnom postupku stečaja potrošača koji je proveden u odnosu na dužnika, a čijom odlukom je obuhvaćeno potraživanje vjerovnika koji je u ovom slučaju korisnica koja je postavila upit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Tek sam sada vidjela vašu objavu. Ma potpuno sam izluđena. Dobila sam danas presudu Op.suda iz Koprivnice -je e bila vraćena od Višeg suda iz osjeka na ponovno razmatranje...i mene e spominju, osim da sam se žalila. Sutkinja je ponovno odlučila da se neće sprovesti stečaj potrošača je nema nema 20.000,00 glavnice kod svih vjerovnika. Mene ne spominje jer sam brisana iz redoslijeda na FINi, valjda. Inače, ja sam dala novac jednom čovjeku da mi napravi neke radove na staroj soeskoj kući u šumi , krovište je bilo puno zmija, puhova) Novac je uzeo, krov nije napravio i nestao. Lagao je da nema imovinu a dobio je u nasljedstvo...dosta zemlje, kuću, i kao pokretnu imovinu stari traktor.. Zemlju rasprodaje...Dakle, on je bio nepošteni potrošač, i nije vratio 13.000 kuna, Dačae po prvoj presudi se njemu taj dug brisao jer je novac manji od 20.000 kuna (sa troškovima i kamatama 19.500,oo kn.

Na 21. 12. 2021. at 14:45, Mister-X je napisao:

 

 

Na 21. 12. 2021. at 14:45, Mister-X je napisao:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 12. 2021. at 8:00, Borbena7 je napisao:

Trebate čekati okončanje ovog postupka.

Ništa se na Vas ne odnosi, ovo nisu Vaši postupci.

Vi trebate pokrenuti ovrhu na odabranom predmetu i pokušati prisilnu naplatu. Ali morate čekati okončanje jednostavnog postupka stečaja potrošača, jer je u tom postupku sa rješenjem bila obuhvaćena Vaša tražbina. 

Borbena, evo uspjela sam otkriti kako da nastavim....sada sam dobila Presudu općinskog suda po predmetu koji je vraćen od Županijskog suda. Sad sud samo nabraja nove Finine predmete i dugovanja dužnika. sve do 20.000,kuna. i do roka od 3 godine (40.000,00 6 dužnika) Mene ne spominju. Ali me nema u Fininom očevidniku, ali nema ni rješenja za moj predmet? Napisali ste da će se sa ovim rješenjem biti obuhvaćena i moja tražbina. 

 

Znači, ja mogu samo pokrenutu ovrhu nad traktorom iz 1974 godine. Koiji radi? ne radi? ili je prepisan na ženu? ili prodan?

Dokazala sam da je nepošten potrošač, da ima imovinu, a novac neću dobiti. Da mu odem na vrata...završiti ću na policiji sa kaznom za prekršaj zbog uznemiravanja

svesnica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija