Jump to content

Testiranje COVID


klappy1

Preporučene objave

Poštovani,

Odnedavno je poslodavac krenuo sa brzim testiranjem djelatnika na trošak firme (navodno po uputi stožera, a koja prema upitu stožeru ne postoji). Testiraju se samo djelatnici koji prema njihovoj evidenciji nisu cijepljeni. Dakle oni koji su primili jednu ili obje doze se ne testira, samo one koji nisu cijepljeni (prema njihovoj evidenciji), bez obzira jesu li i kad prethodno prebolili COVID. Testiranje radi firma interno, kupuje testove i nadređeni ih donosi radniku da se pred njim testira. Eh sad, prvo me zanima po koji osnovi poslodavac smije testirati bilo koga, i što kasnije sa tim podatkom smije raditi (dijeliti ga interno...)?! Drugo, smatram da je testiranje ne cijepljenih i već preboljelih (njihova interna evidencije bazirana na onima koji su se odazvali na pozive za cijepljenje) diskriminatorno jer se svi, pa tako i cijepljeni, s jednom ili dvije doze mogu zaraziti i prenositi bolest. Uz to, smatram da je to način da se ne cijepljene maltretiranjem privoli da se cijepe. Kao i promicanje segregacije među djelatnicima.

Molim mišljenje.

U naprijed hvala.

uređeno: od klappy1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 27. 07. 2021. at 9:44, Borbena7 je napisao:

Da li je poslodavac ovo pitanje naknadno regulirao izmjenama i dopunama Pravilnika o radu?

Koliko znam, ne. Kako to mogu saznati i dali smo o tome trebali biti obaviješteni, te što u slučaju da je to regulirano, a što ako nije?

uređeno: od klappy1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 06. 08. 2021. at 22:29, Mister-X je napisao:

Ovo baš i nije neka pomoć što se tiče testiranja. Evo, recimo, mene poslodavac ne pušta na posao  sa bolovanja ako se ne testiram na koronu, iako moje bolovanje koje bi inače trajalo samo jedan dan, nema veze sa koronom i simptomima korone. Znači indirektno mi se prijeti otkazom ako se ne testiram i na neki način se vrši pritisak na mene da se cijepim jer cijepljene ne traži testiranje nakon bolovanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Davorka Konosić je napisao:

Evo, recimo, mene poslodavac ne pušta na posao  sa bolovanja ako se ne testiram na koronu, iako moje bolovanje koje bi inače trajalo samo jedan dan, nema veze sa koronom i simptomima korone.

ako gledamo pravno on to nema pravo...radnik kad se vrati sa zaključenim bolovanjem od doktora on je zdrav za posao..nema nikakve razlike vas ili nekog drugog radnika...

e sad u ovoj "psihozi u društvu" svašta se radi...ako svaki dan slušamo da cijepljenje nije obavezno,a ne može se ovo ili ono ili se planira uvesti razne restrikcije ,pa i u europi (pa čak i odlazak u trgovine ili bolnice) onda tu priča o bilo čemu završava...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija