Jump to content

Dug na polovici imovine


Legaldom

Preporučene objave

Pozdrav svima, molio bi vas savjet.

Radi se o tome da je kuća podjeljena na dva dijela. Jedna polovica u vlasničkom listu ima upisane terete koji premašuju stvarnu vrijednost te polovice. S obzirom da je prošlo vise od 10 godina i ti tereti se nisu naplatili ostali su samo tereti kao glavnica a kamata se vise ne placa.

 

Moje pitanje kao jedinog nasljednika te opterećene polovice glasi: ako prihvatim nasljedstvo, naravno prihvacam i dugove. Upisana potrazivanja na imovini nije moguce osporit niti traziti zastaru. Opcije su mi odbiti nasljedstvo ili nasljediti i isplatiti dug. Mene zanima, sta u slucaju kad ja prihvatim nasljedstvo. Kako se potrazitelji naplaćuju iz te imovine u slucaju da ja ne uplatim njima gotovinu.

A isto tako molim potvrdu, ja nasljedivanjem odgovaram samo sa nasljedenom imovinom, ne svojom privatnom, stecenom prije postupka.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 24 minuta, Legaldom je napisao:

Hvala na odgovoru ali mogu li vas pitati koliko ste sigurni u tu tvrdnju i znate li koji je stavak u zakonu?

 

Odgovor na Vaše pitanje ovisi o odgovoru na pitanje na koje niste odgovorili:

Na 31. 07. 2021. at 19:28, Borbena7 je napisao:

Možete li navesti o kakvim teretima se radi, što točno piše u zk?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Borbena7 je napisao:

Odgovor na Vaše pitanje ovisi o odgovoru na pitanje na koje niste odgovorili:

 

Radi se o zajmu koji je upisan u zk

prije 15 sati , Borbena7 je napisao:

Odgovor na Vaše pitanje ovisi o odgovoru na pitanje na koje niste odgovorili:

 

Mozete li mi reci koje su razlike i u kojem slucaju odgovaram cijelom svojom imovinom a u kojem slucaju samo nasljedenom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 02. 08. 2021. at 12:24, Borbena7 je napisao:

Uvijek odgovarate cijelom svojom imovinom, osim ako je nastupila zastara, a u pitanju je tražbina koja je osigurana založnim pravom, jer tada vjerovnik tražbinu može namiriti samo iz stvari opterećene tim zalogom.

S obzirom da jd prošlo više od 10 godina nastupila je zastara na kamatu ali glavnicu moze naplatiti i to samooooo preko imovine na koju je i upisan vjerovnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Legaldom je napisao:

S obzirom da jd prošlo više od 10 godina nastupila je zastara na kamatu ali glavnicu moze naplatiti i to samooooo preko imovine na koju je i upisan vjerovnik?

Ne mogu pouzdano tvrditi da je ovo ovako kako navodite, jer niste prethodno odgovorili, što točno piše u teretnom listu C?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija