Jump to content

Ovrha iz 2008. god


buba_mara1

Preporučene objave

Pozdrav svima i molim za pomoć jer sam očajna. Prije tjedan dana blokiran mi je račun i u Fini saznajem da imam ovrhu od strane HT iz 2008.god na nešto više od 17.000,00 kn za koju nikad nisam znala do tog dana i nisam primila nikakvu obavijest o njoj. Ovrha je poslana na naplatu 2008. da bi stajala tako do 2018. kada je privremeno odblokirana i s obzirom da se ja to sve vrijeme nisam javljala jer nisam ni znala da postoji ponovo je vraćena na prisilnu naplatu u Finu. Pošto ja smatram da nikad nisam primila ni potpisala to rješenje kontaktirala sam Ht, javnog biljeznika i odvjetnički ured da mi daju na uvid te dokumente i račune oni tvrde da oni više to ne posjeduju. Ja želim vidjeti tko je potpisao rješenje i za šta su ti računi jer mislim da to uopće nije moje. Kuda krenuti, gdje naći račune za koje me se tereti?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesam. ali tamo sam samo dobila da dugujem tri računa, broj njihov i iznose. Znači ne mogu uopće doći do podataka na šta se to odnosi , da li je to recimo neka oprema ili dug za neku mobilnu tarifu. I hoću znati tko je potpisao primitak te ovrhe 2008. jer ja sigurno nisam. I pismeno sam dobila odgovor od Odvjetničkog drustva i od javnog bilježnika da oni to više ne posjeduju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, buba_mara1 je napisao:

Jesam. ali tamo sam samo dobila da dugujem tri računa, broj njihov i iznose. Znači ne mogu uopće doći do podataka na šta se to odnosi , da li je to recimo neka oprema ili dug za neku mobilnu tarifu.

Dobili ste poslovni broj rješenja o ovrsi i podatke o javnom bilježniku ili sudu koji je donio ovo rješenje.

prije 30 minuta, buba_mara1 je napisao:

I hoću znati tko je potpisao primitak te ovrhe 2008. jer ja sigurno nisam.

Da bi rješenje bilo pravomoćno, nije nužno da je vlastoručno potpisan primitak od strane ovršenika.

prije 31 minuta, buba_mara1 je napisao:

I pismeno sam dobila odgovor od Odvjetničkog drustva i od javnog bilježnika da oni to više ne posjeduju. 

Moguće je da je odgovor ispravan iz razloga što se ovakvi spis čuvaju 5. godina od pravomoćnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako onda dokazati da je netko drugi preuzeo ovrhu i da nikad nije stigla do mene? Ima hrpu nelogičnosti u svemu tome. Od iznosa računa nadalje. tri računa su u igri prvi na 140.81, pa drugi na 5699,96 i treci na 93,63 

Nakon te 2008, par godina sam bila nezaposlena i vjerojatno se nisu imali od kuda naplatiti ali sada vec 5 godina unazad radim i zasto se tako dugo čekalo da mi još više narastu kamate???

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, buba_mara1 je napisao:

Kako onda dokazati da je netko drugi preuzeo ovrhu i da nikad nije stigla do mene?

Trebalo je to osporavati ranije, još 2008., jer oni sada raspolažu sa ovršnom ispravom. 

prije 12 minuta, buba_mara1 je napisao:

Nakon te 2008, par godina sam bila nezaposlena i vjerojatno se nisu imali od kuda naplatiti ali sada vec 5 godina unazad radim i zasto se tako dugo čekalo da mi još više narastu kamate???

Zato što oni biraju kada će se pokušati prisilno namiriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, buba_mara1 je napisao:

kako osporavati nešto kad nisam znala ni da postoji???

Ovo Vam neće koristiti u postupku. Također, ako su se oni pokušavali naplatiti još 2008., tada je gotovo nevjerojatno da ste tek sada saznali da postoji dug i ovršna isprava iz 2008.

prije 9 minuta, buba_mara1 je napisao:

citiram odvjetnički ured "ovrhu ste zaprimili preporučenom poštom te je ista postala pravomoćna"

pa zar to nebi trebalo značiti da je netko to potpisao?

Bez uvida u spis oni ne mogu znati da li je dostava izvršena uručenjem Vama ili ukućanima, odnosno putem oglasne ploče. Ali ishod je isti, da je prošao rok za prigovor.

prije 10 minuta, buba_mara1 je napisao:

Hvala na odgovoru i svjesna sam da bez angažiranja odvjetnika neću ništa postići.

Možete i bez odvjetnika tražiti proglašenje ove ovrhe nedopuštenom po čl. 210. OZ, a pri tome se pozvati na čl. 50. st. 1. toč. 7. OZ. Nakon toga će Vas sud uputiti da pokrenete parnicu u roku od 15 dana od zaprimanja njegovog zaključa, a u kojoj bi trebali dokazati ove svoje navode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija