Jump to content

Dr me prijavila


mejna

Preporučene objave

Poštovani ja sam baka djeteta od 6,5 god vodim ga oko 2 god kod dermatologa ima atopijski dermatitis. dr nije nikad postavljala pitanje do sad zašto mama ne dođe.Ja sam joj objasnila da puno radi mijenja poslove i da ja maksimalno pomazem.Dr me počela gnjaviti i uznemiravati i tražiti broj da dam od mame.Tad sam joj rekla pa važno je da se vodi briga o djetetu sto crnim a mama ce doći kad modne i da cu pitati mamu da joj da broj.Nakon par dana zvala me socijalna jer me dr prijavila i da bi oni došli u obilazak. objasnila sam socijalnoj sve ljubazno me saslušala i rekla sam da ne bih htjela da nas socijalno obilazi jer ne vidim razlog. onda mi je rekla da mama nazove u ponedjeljak. Molim za pomoć!Kako da riješim da socijalno ne dolazi i da li je u redu postupak dermatologice? Pa ja se brinem maksimalno za unuce a dobila sam socijalno na vrat pa što bi bilo da se ne brinem? Drugi dr gdje sam vodila unuku neko nije postavljao pitanje.Molim Vašu pomoć? Hvala lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Pružanjem otpora samo si stvarate još veće probleme. Ako je sve uredu, nema Vas zašto zabrinjavati njihov posjet, dapače. Doktorica je postupila ispravno, jer svatko od nas ima dužnost reagirati ukoliko postoji i najmanja sumnja na zanemarivanje ili zlostavljanje djeteta.

 

Hvala ali kako mogu postupiti da socijalno ne dolazi jer velika mi je sramota da socijalno dolazi!  Molim pomoć! Hvala lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala,a ako je socijalna iz bolnice rekla da moja kćer nazove u ponedjeljak da im potvrdi da je sve u redu da li ona može s tim zaključit sve? 

prije 1 minutu, mejna je napisao:

Hvala,a ako je socijalna iz bolnice rekla da moja kćer nazove u ponedjeljak da im potvrdi da je sve u redu da li ona može s tim zaključit sve? 

Zar je dermatologica prijavila me samo zato što joj nisam dala broj od kćeri Zar po zakonu nema da i bake imaju pravo brinuti o unucima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , mejna je napisao:

Hvala,a ako je socijalna iz bolnice rekla da moja kćer nazove u ponedjeljak da im potvrdi da je sve u redu da li ona može s tim zaključit sve? 

Može, ako procijeni da je to dovoljno za provjeru osnovanosti prijave.

prije 6 sati , mejna je napisao:

Zar je dermatologica prijavila me samo zato što joj nisam dala broj od kćeri Zar po zakonu nema da i bake imaju pravo brinuti o unucima 

E, to je upitno, što je dr. sve prijavila i što joj je bilo sumnjivo. A o samoj prijavi ovisi i buduće postupanje nadležnog CZSS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa dr se naljutila sto joj nisam dala broj od kćeri i taj je meni rekla da će postupiti po službenoj dužnosti a ja nisam očekivala da će me odma prijaviti a socijalna je rekla da vidimo da li vam treba pomoć oko djeteta i da neko potvrdi da je sve u redu a ja sam rekla da je sve u redu i da se brinem maksimalno oko unuke i pomazem kćeri, onda je rekla da kćer nazove u ponedjeljak, znaci da nazove a ne da dođe, ja sam ju molila da ne salje socijalnu na izvid,pitam Vas da li onda ta socijalna iz bolnice može staviti zaključak bez dolaženja socijalne doma?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za početak, nema ˝socijalne iz bolnice˝ već bi ovdje trebala biti u pitanju socijalna radnica iz nadležnog Centra za socijalnu skrb. Nadalje, samo ona zna, da li će joj biti dovoljan razgovor s majkom ili će trebati izaći na kućnu adresu da utvrdi stvarno stanje u obitelji, a sve u interesu malodobnog djeteta. Također, može Vas biti sramota što Vas posjećuje socijalna radnica, ali uzmite u obzir da je žena profesionalac i da zna obaviti svoj posao bez da cijelo susjedstvo bude upućeno da je ona izašla na teren. Pružanjem otpora na ideju da Vas žena fizički obiđe, samo doprinosite sumnji da i nije sve baš tako kako navodite. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Socijalna radnica je rekla da je iz vinogradske i da ona upućuje dopis czzs za obilazak, a ne razumijem pa ne radi se u ovom slučaju o nekakvim problemima i zlostavljanjem djeteta, problemima u obitelji da bi dolazili kući već o ljutnji dr za ne davanja broja telefona od majke djeteta, moje kćeri i ništa drugo 

upravo sad, mejna je napisao:

Socijalna radnica je rekla da je iz vinogradske i da ona upućuje dopis czzs za obilazak, a ne razumijem pa ne radi se u ovom slučaju o nekakvim problemima i zlostavljanjem djeteta, problemima u obitelji da bi dolazili kući već o ljutnji dr za ne davanja broja telefona od majke djeteta, moje kćeri i ništa drugo 

 

Pa Vas pitam da li onda ta socijalna može završiti slučaj ako moja kćer nazove i objasni joj da je sve u redu ili bez obzira obavještavaju czzs, da li o njoj ovisi daljnja procedura?hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, mejna je napisao:

Socijalna radnica je rekla da je iz vinogradske i da ona upućuje dopis czzs za obilazak, a ne razumijem pa ne radi se u ovom slučaju o nekakvim problemima i zlostavljanjem djeteta, problemima u obitelji da bi dolazili kući već o ljutnji dr za ne davanja broja telefona od majke djeteta, moje kćeri i ništa drugo 

Ova odluka je na stručnim službama.

prije 8 minuta, mejna je napisao:

Pa Vas pitam da li onda ta socijalna može završiti slučaj ako moja kćer nazove i objasni joj da je sve u redu ili bez obzira obavještavaju czzs, da li o njoj ovisi daljnja procedura?

Svakako o njoj ovisi tijek daljnjeg postupka. Što se kćer prije odazove, to ćete prije biti upućeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, mejna je napisao:

Socijalna radnica je rekla da je iz vinogradske i da ona upućuje dopis czzs za obilazak, a ne razumijem pa ne radi se u ovom slučaju o nekakvim problemima i zlostavljanjem djeteta, problemima u obitelji da bi dolazili kući već o ljutnji dr za ne davanja broja telefona od majke djeteta, moje kćeri i ništa drugo

Bolnice imaju svoje socijalne radnike koji su zapravo "veza" između liječnika koji nešto prijavljuje i područnog centra koji vrši provjere, donosi odluke i sl. Znači, liječnik prijavljuje bolničkom, on obavi radnje koje može (provjere u evidencijama, kontakt telefonom i sl.), pa prosljeđuje područnom centru koji dovršava predmet (obavlja druge potrebne provjere, donosi rješenja i dr.).

Kao što je rečeno, nije to ništa neobično i bolje je da provjere i ispadne sve ok, nego da ne reagiraju, pa kasnije ispadne da ima neki skriveni problem. Nema tu sramote...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gdje je u cijeloj ovoj prici otac djeteta?

s kim dijete zivi?

niste ni prva ni zadnja koju je netko prijavio socijanoj sluzbi i nema tu nikakve sramote.

s obzirom na cinjenicu da ne suradujete: mozete ocekivati da vam socijalna sluzba bane na vrata nenajavljeno.

u interesu je i djeteta i majke i vas maksimalno suradivati.

nema ama bas nikakvog problema u tome da vi dovodite dijete na preglede ukoliko je majka sprijecena. problem je nastao jer ste odbila lijecnici dati kontakt majke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 11. 2021. at 15:42, Ancica je napisao:

gdje je u cijeloj ovoj prici otac djeteta?

s kim dijete zivi?

niste ni prva ni zadnja koju je netko prijavio socijanoj sluzbi i nema tu nikakve sramote.

s obzirom na cinjenicu da ne suradujete: mozete ocekivati da vam socijalna sluzba bane na vrata nenajavljeno.

u interesu je i djeteta i majke i vas maksimalno suradivati.

nema ama bas nikakvog problema u tome da vi dovodite dijete na preglede ukoliko je majka sprijecena. problem je nastao jer ste odbila lijecnici dati kontakt majk

Hvala Vam na odgovorima,i još Vas molim za pomoć:socijalna iz bolnice je razgovarala sa mojom kćeri telefonski i dogovorile su da kćer dole drugi dan u zakazano vrijeme. Kćer je pristala.Drugo jutro neko je nazvao iz ureda od socijalne i rekao da je socijalna na bolovanju.A prije tog u međuvremenu zvala je dr tu socijalnu jer sam ja zvala dr i objasnila zašto joj nisam dala broj od kćeri i da se ispričavam i da molim da se to ne povlači dalje. molim Vasu pomoć u odgovoru  što bi se moglo sada dalje događati, jel bi se to sad završilo ili ide dalje procedura. otac djeteta zna sve i radi svaki dan ujutro od 7-5.Sljedecu kontrolu kod te dr će obaviti mama djeteta, moja kćer.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , mejna je napisao:

socijalna iz bolnice je razgovarala sa mojom kćeri telefonski i dogovorile su da kćer dole drugi dan u zakazano vrijeme. Kćer je pristala.Drugo jutro neko je nazvao iz ureda od socijalne i rekao da je socijalna na bolovanju.

Pa po povratku socijalne radnice opet će dobiti poziv za zakazano vrijeme i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , mejna je napisao:

A ako do tad moja kćer bude na kontroli sa djetetom da li se to obustavlja 

I ako je dr već vala socijalnu na moju zamobu

odgovor vezano na pitanje sto ce biti vezano na sr iz bolnice vam ne moze dati nitko.

ukoliko je sr iz bolnice kontaktirala czss utoliko ce oni morati reagirati po sluzbenoj duznosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , mejna je napisao:

Sr traži da dođe moja kćer kod nje za sada pa da vidi Šta će dalje, da li onda može stopirati daljnji proces

sr iz bolnice? ukoliko jos nije kontaktirala czss utoliko moze. ako je kontaktirala czss moze se dogoditi da oni izadu na teren prije nego im se ona ponovo javi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molim pomoć, ipak je ova socijalna proslijedila czss predmet i tek je sad nastao velik problem kćer i zet su osudili mene i ne razgovaraju sa mnom a unučuca je u ovom nemilom događaju pa odbija i razgovarati sa mnom  ja sam jako nesretna i tužna ne znam kako da se postavim i pitam Vas za pomoć i da li czss kad bude obavljao sve to može meni zabraniti viđenje i kontakte sa unukom  ustvari što czss sve obavlja i i utvrđuje  u ovom slučaju?  Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće tebi CZSS ništa zabranjivati, sve što imaš moraš riješiti s kćerkom i zetom.

U ovom slučaju će utvrđivati brinu li se roditelji za dijete kako treba kad ga svaki put baka dovodi k liječniku (majka i otac su nedostupni), a sad kako će to biti, koliko će trajati i kakav će biti zaključak, nemoguće je znati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

niste odgovorila s kime dijete zivi.

zivite svi zajedno ili su vama dovodili dijete na cuvanje dok su bili na poslu gdje li vec?

otici cete u czss i zatraziti posredovanje. ukoliko nece biti dogovora, utoliko vam slijedi tuzba za koju ce czss dati misljenje, a sud odluciti o vidanjima: da ili ne, ukoliko da kada, gdje i u kojem obimu, uz prisutnost roditelja ili ne (nadzor czss nad susretima baka/djedova i unucadi nije predviden zakonom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Ancica hvala ali ovdje se radi o prijavi dr dermatologa sto nisam dala broj telefona od kćeri   a unuče živi sa roditeljima a ja sam išla po dijete i vraćala ali sad se kćer naljutila kao da sam ja napravila problem i ovo sa czss a nisam i sad smo napeti zbog czss i njihovog dolaska a ja se pitam sto sad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam to ali oni čekaju sto ce sad czss odlučiti ali ja mislim da czss sad ne odlučuje o tom već da izvidi da li postoje roditelji a da li je to kobno za mene da i dalje viđam unuče ili....jer ta dr, socijalna i ovaj dolazak czss je poremetio naše odnose totalno i sad moja kćer govori da sam ja psihički bolesnik kao da je to i dr rekla i kćer i zet sada puno toga negativnog govore za mene i nagovaraju i unuče da tako meni govori a ja sam jako pogođena tužna i bolujem hvala Vam što mi odgovarate ali trebam baš pomoć 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam sad optužena da sam im natovarila czss a nisam, osjećam se kao da sam kaznjena nešto kako da to ispravim jer sam isto nervozna zbog tog dolaska czss nije baš lako,bojim se tog dolaska samo iz razloga da mi više neće davati unuce kao što je bilo do sada ispada da je dr i socijalna napravila katastrofalnu svadu između mene i kćeri i mržnju između nas,da moje rođeno dijete ne razgovara sa mnom iako sam joj rekla da nisam ništa loše htjela ni željela napraviti 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zakaj niste dala br telefona kcerke doktorici? kcer vam je zabranila da date ili ste svojevoljno to odlucila?

zakaj ste vi uvijek vodila dijete na preglede umjesto roditelja?

u odgovorima na gornja dva pitanja lezi zasto je roditeljima "natovaren czss za vrat". 

nije problem u provjeri obitelji od strane czss. problem nastaje ukoliko utvrde zanemarivanje/zlostavljanje/nasilje.

kao sto sam vec spomenula gore, vidanja vas i unuke ce biti rijesena ili zdravorazumski dogovorom ili uz posredovanje czss ili sudskim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam dala broj dr jer u sekundi se nisam snašla a bila je neljubazna htjela sam zaštiti kćer koja je našla novi posao pa sam mislila a Šta će ju sad dr zvati jer ja sam dijete vodila oko dvije god i nikad nije bilo upitao a kćer i zet uvijek rade u to vrijeme pa sam zato ja vodila a dijete je često bilo kod mene na čuvanju jer ja sam unuče i odhranila jer sam maksimalno pomagala a u unuče je jako vezano za mene sve do sad dok se ovo nije dogodilo što još nagovaraju i dijete protiv mene čak mi je kćer napisala da sam dosada kao da to unuka šalje koja ne zna ni pisati i poslali su mi tri slike dreka eto to mi je zahvala a ja sam skrhana i oboljela 

Dijete nije zanemareno ostavljeno ni zlostavljano brinemo svi maksimalno 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Postovani molim pomoc czzs je bio na uvidaju kod moje kceri i napisano je da obitelj funkcionira dobro ali moja unuka ima napadaje od potresa povremene napadaje isla je malo kod psihologa koji mista nije pomogao i sad czzs trazi taj nalaz od psihologa da moja kcer dostavi.Prvo se malo smirila situacija izmedu mene i kceri i sad czzs opet cacka i kao rekli su da ce i sa mnom obaviti razgovor.Zasto czzs nije zavrsio taj slucaj predmet zasto i dalje cackaju imaju li pravo traziti nalaze od unuke i zasto to rade ne razumijem? Do kad ce oni to cackati i da li daju konacno rjesenje da se to anulira ili je to non stop tako otvoreno? Hvala! Stvaraju nam nemir u obitelji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija