Jump to content

Legalnost prijenosa lijekova preko granice


math1990

Preporučene objave

Pozdrav,
zbog frustracije sa HZZO-om odlučio sam potražiti pomoć u privatnoj klinici koja se nalazi u UK-u.
Postupak bi išao ovako. Nakon pregleda i početne konzultacije doktor bi mi propisao lijek koji bi onda
morao prenijeti preko carine ( avio prijevoz ). Naravno, uz lijek bi dobio svu medicinsku potrebnu dokumentaciju
i kontakt broj za provjeru legalnosti lijeka/recepta. Lijek je nadomjesni hormon ( testosteron ). Problem je što bi 
godišnje morao ići na "chek-up" u UK gdje bi me doktor otpremio sa godišnjom zalihom ( tekućina za ubrizgavanje)
i monitoriranje bi se odvijalo remote uz periodično vađenje krvi koje bi obavljao svako 3 mjeseca.
Dali bi mi carinici radili probleme ako bi imao svu potrebnu dokumentaciju pri ulasku nazad u državu?
Naravno, htio bi sve saznat prije nego što se odlučim za ovaj korak da me nebi neki problem zatekli
zbog nepoznavanja zakona.

uređeno: od math1990
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • math1990 je promijenio naziv u Legalnost prijenosa lijekova preko granice
prije 26 minuta, drot13 je napisao:

S obzirom da je ovo specifično, trebao bi pitati Carinu, i to pismeno da dobiješ pisani odgovor (za najtočniji odgovor bi im vjerojatno trebali nazivi lijekova koje ćeš prenositi).

Pozdrav,
hvala na odgovoru.
Gledao sam nešto malo po carinskoj stranici, pa piše prijenos za osobne upotrebe koje sadrže „droge“ ( valjda misle na kontrolirane substance tipa „Xanax“  )  5 dana ili 30 dana. Koliko vidim testosteron ne spada u te skupine „droga“ niti sam je naša na popisu kontroliranih substanci, ali opet kao fizička osoba posjedovanje se kazneno goni (ako se nema popratna dokumentacija). Kao što si napisao zbilja je specifična situacija, pa je najbolje da pitam pisanim putem s obzirom da se takvi lijekovi nalaze u tekućem obliku i godišnja zaliha bi doslovno bila 20 ml tekućine.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, drot13 je napisao:

S obzirom da se radi o hormonima, konkretni lijek može biti na popisu kao tvar zabranjena u sportu ili sl., pa bi obavezno trebao pismeno mišljenje da ne bi bilo iznenađenja.

To je i mene definitvno strah da nebi ispalo da prenosim hormone u svrhu prodaje ili tko zna što.
Malo komplicira situaciju što taj lijek nažalost nije odobren u HR ( barem taj oblik testosterone cypionate ). 
U nas ima lijek sa istom aktivnom substancom ( test ), al je ester koji je korišten nije optimalan ( da ne pišem o protokolima koje naši doktori propisuju ). To je jedini razlog zašto sam odabrao tog doktora jer je najveći ekspert u UK ovoga područija. 
Vidit ću da li postoji koja pravna osoba da bi mogla naručivat specifično taj lijek ( koji je odobren u UK ), ali ne u nas, pa da izbjegnem problem prijenosa lijekova osobno jer mi se čini dosta riskantno i podložno osobnoj interpretaciji carinika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija