Jump to content

Kupnja stana - je li dovoljna putovnica?


robit8

Preporučene objave

Dobar dan,

Živim u inozemstvu, gdje imam prijavljeno prebivalište. Hrvatski sam državljanin i posjedujem putovnicu. Namjeravam kupiti stan u Hrvatskoj. Mogu li ovjeriti kupoprodajni ugovor kod bilježnika (u Hrvatskoj) sa putovnicom i nakon uplate novaca, sa tabularnom izjavom upisati se u gruntovnicu (također sa putovnicom)? Posjedujem i osobnu iskaznicu strane države. Niti jedan od dokumenata nema navedenu adresu stanovanja.


Hvala unaprijed,
Robert.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Dana 07. 02. 2022. u 15:28, robit8 je napisao:

Dobar dan,

Živim u inozemstvu, gdje imam prijavljeno prebivalište. Hrvatski sam državljanin i posjedujem putovnicu. Namjeravam kupiti stan u Hrvatskoj. Mogu li ovjeriti kupoprodajni ugovor kod bilježnika (u Hrvatskoj) sa putovnicom i nakon uplate novaca, sa tabularnom izjavom upisati se u gruntovnicu (također sa putovnicom)? Posjedujem i osobnu iskaznicu strane države. Niti jedan od dokumenata nema navedenu adresu stanovanja.


Hvala unaprijed,
Robert.

Poštovani,

možete, no navedite adresu na kupoprodajnom ugovoru i tabularnoj izjavi.

Na putovnici se nalazi Vaš OIB, a adresa je potrebna da bi Vam se dostavilo rješenje zk suda o provedbi upisa. U suprotnom biste morali imenovati osobu s prebivalištem u RH kao opunomoćenika za dostavu pismena jer nemate prebivalište u RH.

uređeno: od galea_
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija