Jump to content

Kuca kupljena u braku


Adri888

Preporučene objave

Postovani,

ne znam pisem li na pravu temu no trebala bi informaciju. Suprug i ja se rastajemo te smo u braku kupili kuci koja glasi na njega kao i kredit te ja od te kuce ne zelim nista niti zelim polovicu kuce jer nam je receno u banci da u slucaju rastave ja imam pravo na polovicu. Zanima me ako ja ne podnesem zahtjev za raspodjelu imovine, moram li nesto potpisati da se odricem te kuce ili ne trebam nista i kuca ostaje na njemu kako i je? 

Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , ivistipe je napisao:

Podjelu bračne stečevine trebate podijeliti putem suda ili sporazumno i to na pismeno,  tako da u budućnosti neće biti problema sa bilo koje strane.

Da, ali ja ne zelim nista dijeliti nego zelim da ostane ovako kako je sad, sve na njemu. Receno mi je da svoju polovicu mogu ostvariti putem suda jer je steceno u braku pa me zanima samo trebamo li sto potpisati obzirom da ja ne zelim dio te kuce.

prije 23 sati , Borbena7 je napisao:

Ne trebate ništa posebno potpisivati.

Hvala Vam na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav, podizem opet temu, ranije sam pisala kako ne zelim isplatu niti pola kuce niti ista kod rastave te i dalje stojim kod toga no danas me zvao muz i rekao kako je on pricao sa odvjetnikom te da ce on mene tuziti jer nisam placala po pola rate za kucu, kuca i kredit glase na njega. Receno mi je da ja imam pravo traziti isplatu za te mjesece sto sam bila tamo te da mi mora isplatiti pola od tih placenih rata jer sam ja doprinjela po kuci svojim ciscenjem i odrzavanjem nje. Ja to ne zelim no zanima me ima li on pravo stvarno tuziti mene i traziti isplatu tih rata sto sam bila tamo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, ivistipe je napisao:

Ima pravo i to pravo mu zastarijeva, dok vaše pravo na potraživanje pola kuće ne zastarijeva nikad i upravo se toga i partner boji i najbolje vam je da to pitanje riješite sporazumno i napismeno radi mira u budućnosti

Pa da, ali mi je receno da ne moramo nista potpisivati jer je kuca na njemu kao i kredit, ja jednostavno ne trazim svoj dio i to je to, ostaje kako je, sve na njemu.. I nije mi jasno kako ima pravo onda tuziti i potrazivati te novce ako sam ja "doprinjela" odrzavanjem kuce, to je kao moja "otplata" rate jel.. Nisam morala navodno ni dati nikakve novce. Al no, nek tuzi onda ako mu se hoce.. Samo da pitam jos, ta podjela bracne stecevine ide prije ili nakon razvoda ili na sudu uz razvod braka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim razloga ako ste već usmeno složili oko tih stvari da to ne stavite na papir i u tom slučaju partner odustaje od potraživanja pola kredita, jer u protivnom vi možete potraživati pola kuće  bilo kad (i nakon 30 i više godina) dok je već njegovo pravo po kreditima davno u zastari. Sve ostalo je lov u mutnom i trajna nesigurnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, ivistipe je napisao:

Ne vidim razloga ako ste već usmeno složili oko tih stvari da to ne stavite na papir i u tom slučaju partner odustaje od potraživanja pola kredita, jer u protivnom vi možete potraživati pola kuće  bilo kad (i nakon 30 i više godina) dok je već njegovo pravo po kreditima davno u zastari. Sve ostalo je lov u mutnom i trajna nesigurnost.

Ja nemam pravo na pola kuce jer kredit jos nije isplacen te bi imala pravo samo ako bi placala pola rate za kredit. Ja sam bila u toj kuci 3 mjeseca samo i nisam na toj adresi vise prijavljena. A kako da to stavimo na papir i gdje, sto napisati i kome to odnesti uopce? Jer mi nitko ne zna reci na koji nacin posto sve glasi na njega, ja "nemam veze" s tom kucom jer ne glasi nista na mene jel, nisam nista trazila. I ako on mene i tuzi, on moze "ostvariti" samo da mu platim polovice rata za ta 3 mjeseca sto sam bila tamo ili i za ostalo sto on placa i sto ce placati?

I također, ako to stavimo nekako na papir, on mene u buducnosti nema pravo tuziti onda za isplatu? Jer on to radi iz inata da meni nasteti jer je dijete pripalo meni, a pripast ce i ovo koje trenutno nosim jer sam trudna, a on se s time ne slaze no nema prava ni uvjete da djeca budu kod njega, socijal je odredio da budu kod mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija