Jump to content

Pobijanje darovnog ugovora


regard

Preporučene objave

Zanima me teoretski odgovor na jedno pitanje... naime, otac mi je darovnim ugovorom darovao kuću koja je glasila na njega, a majka je mojoj sestri darovala kuću koja je glasila na nju (majku), tako smo se mi svi međusobno dogovorili, i svi su sa tim dogovorom ok. Međutim nedavno sam saznala da se darovni ugovori mogu pobijati, naravno ne ocekujem da ce mi sestra pobijati darovni ugovor, niti cu ja njoj. Nego pitam se, s obzirom da i ja i ona imamo djecu, da li naša djeca mogu jednog dana (nadam se da im nista takvoga nece pasti na pamet) ici pobijati takav ugovor? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, regard je napisao:

nedavno sam saznala da se darovni ugovori mogu pobijati

Svaki se ugovor može pobijati, a ne samo darovni,no ono što je neizvjesno je krajnji ishod postupka. 

 

prije 1 sat, regard je napisao:

da li naša djeca mogu jednog dana (nadam se da im nista takvoga nece pasti na pamet) ici pobijati takav ugovor?

Po kojem osnovu bi pobijali, na što aludirate ( pobijanje iz razloga rušljivosti, ništavosti ili pak redukcija dara radi povrijede prava na nužni dio) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija