Jump to content

Lokacije kamera za nadzor prometa


anatea

Preporučene objave

Pozdrav,

molim vas da me neko prosvijetli. Napravila sam glupu gresku. Inace sam uredan vozac i nisam do sad imala prekrsaje. Bila sam na jednom krizanju i stala sam na crveno par sekundi i iz nekog razloga sam mislila da se upalilo zuto. Ja sam krenila i tek kad sam skrenila sam skuzila da je meni jos bilo crveno. Znam, mislin da se ovo nikome jos nije desilo hah. Kad sam se vracala, vidila sam neke crne kvadrataste kamere povise semafora. Samo mi recite je li takve slucajeve kamera uspije snimiti? Znaci stajala sam na semaforu par sekundi i onda krenila, a i dalje je bilo crveno.. Jao ovo se samo meni moze dogodit

uređeno: od Split1950
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam napravila glupost. Neznam kako još sam i stala i upalilo se zeleno ali ne zeleno za skretanje kamo sam ja trebala nego za ravno. Kad sam shvatila bilo je prekasno, vec sam skrenula. Kamera tamo nema ali kao za vraga kraj oka vidjela sam da u koloni je bilo i policijsko vozilo. Dali da očekujem kaznu ili?  Hvala unaprijed za odgovor! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, neki dan sam slucajno prosla na crveno svjetlo, raskrizje Branimirova-Heinzelova.

Vec se u prijasnjim postovima prica da zasad ne postoje kamere za snimanje prolaza kroz crveno, na ovom semaforu su bile kamere senzora semafora i crne male okrugle za (valjda) pracenje prometa.

Da li se u meduvremenu nesto promijenilo  se tice kamera posto je zadnji post bio prije skoro pola god.?

P.s. postoji li mogucnost da me netko snimi iz auta ili zapamti registraciju pa prijavi policiji?

Hvala:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zadnji post (vezan za kamerice za snimanje prolaza kroz crveno) sam ja napisao 20.10.2020. (što je pred 3 mjeseca) u kojem je pisalo da su forumaši umorni od odgovaranja na jedna te ista pitanja i da se odgovori na tražena pitanja nalaze u ovoj temi.

ukoliko se nešto promijenilo, onda ćete dobiti kaznu i javiti ovdje nama kako bi i ostali ljudi bili informirani.

do tada će pretpostavljam osvanuti opet 100 sadržajno sličnih pitanja :D

uređeno: od Iustitia_ZD
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, drot13 je napisao:

Ne, kamere ne snimaju prolazak kroz crveno svjetlo i ne možeš dobiti kaznu.

Pozdrav

Zanima me posto sam nov vozac vec mi se par puta dogodilo da se upali dopunska strelica ili se upali zeleno za traku pored a ja krenem kroz crveno iako dam zmigavac i vidi se da nije namjerno i pokusavam se koncentrirat da se to ne dogodi postoji li sansa da me uslika kamera(ZG) i gdje su kamere za crveno, i ako da kolika je kazna za slucajan prolazak? Isto me zanima ako me civilni policajac vidio bi li krenuo zamnom ili bi samo zapisao tablice sva sreca nikog nisam ugrozio niti jedan put

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pitanje jedno , ako netko zna . Na Slavonskoj Aveniji su postavili dvije kamere prije 3 mjeseca kao za organizaciju i pracenje prometa tamam na ulaz u podvoznjak, taman poslije one GATSO kamere za mjerenje brzine koja stoji godinama tamo vec . Sada se na wazeu i jos jednoj mapi pojavilo da je tamo 100m dalje jos jedna kamera , a na toj poziji stoje bas te dvije za pracenje prometa . Sad mi nemoguce da su stavili jedno do druge dvije kamere za mjerenje brzine ili ona Gatso kamera mjeri sve 4 trake jednostavno . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav sad za vikend subota 29.3.2021 na savskoj jedno od raskrzija neznam koje tocno prosao sam slucajno kroz crveno nisam vidio semafor auto ispred mene je proso(bio je udaljen jedno 10m)ja otiso za njim kad bi vidio da auto iza mene stao koji mi je bio odma na guzici i iz suprotnog smjera su auti stajali  pa me zanima dal snimaju crne kamere na semaforu prolazak kroz crveno ili se to gleda samo u slucaju nesrece hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Postovani,

danas sam ujutro skretao sa Maksimirske na Svetice. Kretao sam se normalnom brzinom no nazalost sam presao kroz crveno. Naime zacrvenilo se 1-2m ispred zebre. Moja je krivnja jer umjesto da sam stao ja sam se dvoumio. Novi sam vozac motocikla te mi je dosta stressno trenutno procjenit neke situacije, no jasno mi je da to ne opeavdava prekrsaj. Tako da me kao i sve ostale zanima, dali se tu snima uspomoc kamera takav prekrsaj? 

uređeno: od Digital_Nativ
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, imam jedno pitanje.

Prošao sam kroz crveno….debil. I iskreno, nije bilo ono “marginalno”, već full-out crveno.

naime, vraćao sam se sa faksa i prolazio sam cestom koju gotovo svakodnevno koristim, ali dogodija se nažalost trenutak pada koncentracije i gledao sam (kao pravi debil) u svjetlo za pješake računajući da je i meni zeleno (vjerojatno zato jer sam naletio na zeleni val i nisam očekivao crveno na ovome semaforu). Pokušat ću priložiti sliku, da si vozači koji nisu iz Splita mogu predočiti situaciju. Prekršaj se dogodio na križanju Bruna Bušića i Vukovarske ulice u Splitu (pokušat ću dodati sliku u prilogu), ja sam se sa Bruna Busica priključio Vukovarskoj tako sto sam prošao kroz crveno na semaforu koji kao vodi desno, dok se taman palilo zeleno vozačima na Vukovarskoj (meni kao na lijevu stranu). Sad, nisam prošao velikom brzinom, kočio sam i taman dao u drugu brzinu prije skretanja (vjerojatno sam se kretao brzinom od 15 na sat).
Iskreno, doveo sam u opasnost vozače koji su se kretali cestom na koju sam se priključio i sebe naravno. Cijeli je “incident” prošao bez posljedica, samo par opravdano mi upućenih zvukovnih znakova trubom.
Moram biti iskren…….umirem od straha. Inače stvarno dobro vozim, uvijek u ograničenju i sve, ali ovaj se put stvarno dogodio blackout.

Jos uvijek vozim na potvrdu, a hvala Bogu ovo mi je prvi put da se išta približno slično dogodilo.

Sad me zanima, kakav je postupak sto se tiče kažnjavanja, hoće li uopće doći kazna, koje su moguće posljedice ?

Lagao bih kad bi reka da bi mi bilo mrsko da me ne kazne, ali stvarno sam spreman snositi odgovornost ako do toga dođe. Pročitao sam par objava i zaključak je da kamere na semaforima ne snimaju takve prekršaje i tako dalje, ali ja sve stvarno grizem ono i htio bi biti 100% siguran da znam što me čeka ili ne čeka.

Ovdje prilažem sliku toga raskrižja sa Google Mapsa. Skretao sam na ovaj desni semafor

Unaprijed svima hvala !!! 

65DE440D-1C7B-4776-A8D8-8B1CB80CE6AF.jpeg

uređeno: od Split88
Krivo napisani broj, typo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovom semaforu nema nikakvih kamera. Kaznu necete dobiti osim ako nisu imali djelatnika koji je snimao prolazak kroz crveno, a sumjnam da jesu u ovoj poziciji, te osim ako se ne nađe kakav moralno osvješteni djelatnik MUPa koji je svjedočio navedenome događaju pa vas prijavi za isto nedjelo. U slučaju da dođe do toga, a šanse su malene tj gotovo nikakve, javite se na forumu pa se i tome da doskočiti (u vidu isključivo smanjene novčane kazne).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najvjerojatnije nikakve posljedice. Inače je kazna 3.000kn (min.) ali smanje upola na žalbi ako priznaš i pokaješ se (izraziš žaljenje) + imaš pravo na 2/3 tako da dosta uštediš. Ja sam slučajno proletio kroz crveno (lovio žuto), dobio 3.000kn + 1 ili par mjeseci zabrane, napisao žalbu u kojoj sam sve priznao i pokajao se i smanjili mi kaznu na 1.200kn i bez ikakve zabrane (s tim da je 2/3 zapravo 800kn).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
prije 2 sati , Melanis je napisao:

Križanje sa Solinskom i križanje s Dubrovačkom u smjeru grada. Čini mi se da sam vidjela da postoje kamere na križanju sa Solinskom ali neznam funkcioniraju li samo za lijevo skretanje ili i za ravno?

To su one male okrugle - sluze za "nadzor prometa" - ali ne za ispisivanje kazni.

Osim ako nisu imali djelatnika koji je snimao prolazak kroz crveno, a znaju bit na krizanju s Dubrovackom, 

Jedino kod krizanja kod slobodne su postavljene bijele kamere, (najopasnije krizanje u RH), mislim da ih gledaju samo u slucaju sudara... a inace ne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , virtalni je napisao:

To su one male okrugle - sluze za "nadzor prometa" - ali ne za ispisivanje kazni.

Osim ako nisu imali djelatnika koji je snimao prolazak kroz crveno, a znaju bit na krizanju s Dubrovackom, 

Jedino kod krizanja kod slobodne su postavljene bijele kamere, (najopasnije krizanje u RH), mislim da ih gledaju samo u slucaju sudara... a inace ne...

Hvala puno na odgovoru. Znam da su kod križanja kod Slobodne postavljene kamere, nisam znala na kojem principu funkcioniraju, ali da, ima logike da je tako. Hvala još jednom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

hvatao sam dopunsku lijevu strelicu koja je postavljena ispred i unutar raskrižja. U trenutku kad sam bio na koji metar od samog ulaska u raskrižje dopunske strelice su se ugasile i više se nisam mogao zaustaviti pa sam odlučio proći. Na tom raskrižju (sad) znam da postoji kamera koja snima prolazak kroz crveno. Zanima me snimaju li te kamere odmah od trenutka kada se ugasi dopunska strelica ili imaju toleranciju od par sekundi. U onom izglednijem slučaju da nemaju, koju kaznu mogu očekivati s obzirom da do sada nisam kažnjavan.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovanje, zna li netko da li kamere u Velikoj Gorici tamo kod Veterinarske stanice snimaju prolazak kroz crveno? Danas sam se nesto zamislila i isla za autom ispred sebe i uopće nisam doživjela semafor samo sam pogledala u retrovizor i vidjela da je auto iza mene stao. Nisam sigurna da li jesam ili nisam prosla kroz crveno. Znate li koliko dugo treba da stigne kazna ako jesam? 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, ima jedno pitanje u Zagreb na raskrižju kod city centra na žitnjaku prema bauhsusu skretso sam u lijevo. Stajao sam na crvenom svijetlu i auto je bio ispred mene međutim upalila se dopunski strelica auto ispred mene nije odmah krenuo čekao je par sekundi ja sam odmah krenu za njim i kada sam ušao u raskrižje dopunska strelica se ugasila prošao kroz crveno. Na raskrižju su nekakve male crne kamere dali one snimaju prolazak kroz crveno 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!!

Pitanje u vezi kamera za prolazak kroz crveno . Navodno kako sam citao neke snimaju i u Zagrebu . Zanima me ona kod hotela westin , jer sam na knap nedavno prosao kroz debelo žuto i prije izlaska iz raskrižja taman se upalilo crveno . Pitanje dali ona taj prekrsaj zabiljezi ili je kao primjer u Njemackoj ako si ušao na žuto u raskrizje da to niti ne registriraju , tek nakon sto krene gorit 2-3 sekunde crveno onda krece slikanje . Jer mislim nepravedno je covjek se moze zeznut hoce nece krenut kocit na žuto ili ce jednostavno proci da ne ugrozi naglim kocenjem promet iza sebe .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav, imam pitanje. 

Desila se situacija da je bilo kasno po noći (nije bilo alkohola u igri) te sam stajala jedno 2 minute na crvenom za lijevo skretanje s Držićeve na Vukovarsku (prema istoku). I nešto sam se umislila i pala mi je koncentracija te sam za neku promjenu svijetla mislila da je meni zeleno i krenula u raskrižje. Pre kasno sam uvidjela da se ostali auti iza mene ne kreću već stoje. Pošto je bilo dosta kasno nije bilo puno auta iz suprotnog smjera te su hvala Bogu stajali.

Zanima me ima li kamera koje snimaju prelazak kroz DEBELO crveno na križanju Vukovarske i Držićeve u Zagrebu? Za kazne sam već upućena. 

Hvala unaprijed! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jucer sam prošao pored fiksne kamere u smijeru split-solin brzinom oko 120 kmh. Ogranicenje je tu 70 kmh. Kamera se nalazi na smokovniku u ulici zbora narodne garde. 

Po pričama to je stara kamera koja slika samo u dolasku prema splitu,a ne i u odlasku kao nove kamere. Ako netko zna da li je to istina, i mozete li mi rec ono sto mene jos vise zanima tolerira li se to kao brza cesta izvan naselja ili kao cesta u naselju. 

Hvala i lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, prošao sam kroz žuto svijetlo na raskršću gdje postoje dvije kamere za nadzor brzine i evidenciju prolaska vozača kroz crveno. Naime doslovno 3 metra prije raskrižja na semaforu se upalilo žuto svijetlo. Vozio sam brzinom od cca 45 km/h i moja procijena je bila da ako počnrm kočiti da ću se zaustaviti u sredini raskrižja. Također vozio sam dijete od dvije godine i boja sam se da ne ozlijedi vrat kod naglog kočenja. Da li je netko imao sličnu situaciju, da li je dobio kaznu odnosno kako je napisao prigovor? Lp i hvala svima unaprijed na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima,

 

ako je tema na krivom mjestu neka ju modovi slobodno premjeste gdje treba biti.

 

Danas navečer sam po kiši vozio od Lisinskog prema Pučkom učilištu te sam pri skretanju sa Grada Vukovara u Ulicu Ivana lučića zabunom ušao u suprotni smjer.

https://goo.gl/maps/545oFbPaeodMc8ReA

Znam da nema opravdanja mada sam pogriješio jer sam prvi put išao tom cestom a i padala je gusta kiša pa nisam vidio crte na kolniku izbljedjele su) kod Erste banke.

Nije bilo nikoga na toj cesti (u suprotnom smjeru) te sam se odmah okrenuo i vratio u ispravni smjer, zaustavio ispred semafora te sam pri zelenom svijetlu se polukružno okrenuo i nastavio svojim smjerom.

Policije nije bilo na vidiku.

Na rasvjetnom stupu sa desne strane raskrižja (Vukovara- Plitvička) su 2 kamere, jedna crna velika okrugla i druga bijela.

Mislim da su bile ovakve ali nisam sto posto siguran u izgled: 948660.jpeg

 

Da li kamere na tom raskrižju snimaju prolazak kroz crveno i vožnju u  suprotnom smjeru ili ne?

U slučaju da nešto dođe kolika je kazna za navedeni prekršaj?

 

 

uređeno: od Condor93
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Lokacije kamera za nadzor prometa
  • 3 tjedna kasnije...

pozdrav,

zna li itko postoji li fiksna kamera za brzinu na lokaciji sisačka cesta u zagrebu (cesta od naselja odra prema sv.klari), točnije kod broja 36, neki dan sam dobila kaznu za brzinu na toj adresi no išla sam 5 puta provjeravati gdje je ta kamera i nigdje je nisam vidjela...sada me zanima kako me kamera tamo snimila ako je sada nema, nema niti kučišta niti na jednoj aplikaciji ne piše da je tamo kamera. naravno ako me kamera snimila onda u tom trenutku mora da je bila tamo, no zanima me postoji li mogucnost da je to bila neka privremena kamera i kako to funkcionira,koliko dugo tamo stoji? moj problem je taj sto svaki dan tamo prolazim i skoro svaki puta iznad ograničenja i sada neznam koliko jos kazni mogu ocekivati posto je ova tek iz 12mj prosle godine. ako nekome moze pomoci u odgovoru na kazni pise da se radi o gatso kameri modela drcs i na slici prekrsaja se vidi da je snimano od iza i to se nekako cini sa poda, tj da je jako nisko postavljena

uređeno: od Vanda1000
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima! Imam pitanje jedno. Vidim postavili su kamere na križanju u kvartu Utrine, Ukrajinske ulice i Kombolove ulice, pa me zanima sto te kamere točno snimaju? Danas sam slučajno zbog sunca prošao na tek upaljeno crveno (nisam uopće vidio da svijetli žuto.) pa da znam čeka li me čestitka ili mogu mirno spavati. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Bok danas sam ujutro ućinio glupost prošao sam preko crvenoga svijetla u Đurđevcu pokraj lidla,nikoga nije bilo a žurilo mi se je,nisam znao da je kamera tamo na semaforu,nikad nisam dobio kaznu,i uvjek sam vozio po propisima zbunio sam se i prešao sam preko crvenoga nikad mi se nije to dogodilo sad se bojim dali ću dobiti kaznu😭😭😭

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Bok, danas prije sat vremena sam slucajno prosla kroz crveno svjetlo, vozila sam frendov auto jer sam hitno morala po brata (zdrastveni razlozi) i kako moj prijatelj vozi potpuno drukciji auto od mog ja sam se prvo uspanicila i slucajno skrenula desno dok je bilo crveno svjetlo. Vracala sam se tim putem i provjeravala ima li kamera na semaforima i nisam ih vidjela. Je li moguce da su kamere negdje "skrivene"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 30. 03. 2023. u 23:39, love6382619 je napisao:

Pozdrav, zna li netko sa sigurnoscu hoce li mi stici kazna ako sam na krizanju u Splitu kod kroma prosa sekundu dvije nakon crvenog,isao sam uhvatiti zuto i zaboravio na prisutne kamere😬

Pozdrav, jeli vam došla kazna odkad je bio taj događaj? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima, neki dan sam na krizanju Savske i Hebrangove u smjeru Klaiceve usao u krizanje na zuto, ali se auto ispred vukao i upalilo se crveno kad sam bio na izlazku iz krizanja. Na Waze kaze da je tamo red light camera. Kazne su megalomanske pa me frka. Zna li netko da li tamo stvarno kamera za crveno? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, ako može savjet dok se patim razmišljajući 😄

Jučer sam na raskrižju prošla kroz crveno, naime zaustavila sam se ali gd upalila dopunska za desno a ja sam krenula ravno, kad sam shvatila što se dogodilo upalila sam sva četiri i prošla kad je bilo moguće.

Semafor ima kameru, zanima me kolika će mi doc kazna s obzirom da me vjerojatno snimilo?

Hvata vam puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija