Jump to content

Ne plaćanje alimentacije


af1234

Preporučene objave

Pokušao sam naći odgovor na svoje pitanje u postojećim temama, ali je svaka situacija specifična za sebe pa nisam siguran što i kako. Naime ja ću ubrzo napuniti 19 (bitno kasnije) godina, te su mi roditelji rastavljeni od 2006. Do 2018. sam živio sa majkom, sve je bilo po sudskom rješenju, otac nikada nije stvarao probleme. Imali smo redovna viđanja, praznici po pola itd. No, na ljeto 2018 je majka bez mog znanja preselila na drugi kraj hrvatske, te kada sam saznao je bilo prekasno da ikako reagiram, pa sam morao i ja s njom. Nakon par tjedana sam otišao kod oca, rekao mu da ne želim nazad, te je pokrenut sudski postupak promjene skrbništva, tj. da živim sa ocem. U 3. mjesecu 2019 je doneseno rješenje da majka mora plaćati 1000kn alimentacije, i bila su navedena viđanja. Na sudu je moj otac odmah pitao što ako ja ne želim ići dolje, i sudac je objasnio da me se ne može prisiliti viđati majku ako ja to ne želim. Od tada nije plaćena ni kuna alimentacije, za privremeno uzdržavanje od strane države smo se prijavili ali je to sve išlo iznimno sporo i ja sam u međuvremenu napunio 18 i po nekim pravilima ja više nisam u mogućnosti primati te novce. Pa me zanima što ja mogu, mogu li išta u budućnosti napraviti, jer se nakupila nezanemariva svota (samo bez kamata se nakupilo preko 30 tisuća kuna), ne smatram se materijalistom, ali ako se gledaju i kamate sa tom svotom se bez problema može štošta napraviti. 
Isprike na dugom tekstu, situacija je komplicirana. Hvala unaprijed na savjetima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko ja znam, nema ni nekretnina ni automobil. Zaposlenje je isto jako upitno, postoji šansa da radi na crno jer je u velikim dugovima i tu plaću koju bi legalno dobila nebi ni vidjela zapravo, zato joj u procesu pokretanja privremenog uzdržavanja fina nije imala što skinuti s računa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Nije baš da alimentacija ne zastarijeva, ali pokušajem naplate prekidate zastarni rok. Da li je majka zaposlena, te ima li auto ili nekakvu nekretninu u svom vlasništvu?

Biste li mogli dodatno pojasniti kako to funkcionira, tj. kako se gleda koliko se "zadužene" alimentacije i do kada mora platiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Jack Butler je napisao:

pa onda iz toga razloga treba majku "zabit" u probleme još više. Sin za poželjeti.

Iz konteksta se može tako shvatiti, no nisam naveo što je ona sve napravila kroz dugi niz godina i zašto mi stvarno ne znači puno hoće li imati još veće probleme ili ne. Nezaposlena je svojom krivicom, jer ne želi raditi. Par puta se zaposlila i nakon dva tri tjedna se stalno na nešto žalila, nikad joj ništa nije pasalo, pa bi samo prestala dolaziti na posao i dobila bi otkaz. U problemima je svojim djelima, ne mojim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sin19 je napisao:

Iz konteksta se može tako shvatiti, no nisam naveo što je ona sve napravila kroz dugi niz godina i zašto mi stvarno ne znači puno hoće li imati još veće probleme ili ne. Nezaposlena je svojom krivicom, jer ne želi raditi. Par puta se zaposlila i nakon dva tri tjedna se stalno na nešto žalila, nikad joj ništa nije pasalo, pa bi samo prestala dolaziti na posao i dobila bi otkaz. U problemima je svojim djelima, ne mojim.

je l vasoj majci dijagnosticirana kakva bolest na psihickoj bazi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Jack Butler je napisao:

pa onda iz toga razloga treba majku "zabit" u probleme još više. Sin za poželjeti.

Ubuduće se suzdržite od komentiranja korisnika.

prije 8 sati , sin19 je napisao:

Dosad joj ništa nije bilo dijagnosticirano niti je išla na ikakve pretrage, isto tako i na fizičkoj bazi

Dug je i dalje dug bez obzira na zdravstveno stanje dužnika i Vi imate pravo potraživati svoja sredstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija