Jump to content

Kako steci pravo dozivotnog boravka u vlastitoj kuci


And Zox

Preporučene objave

Mene zanima slijedece:

Imam muza, vjencani smo 6 godina, djece nemamo,u brak nismo donijeli nista. Poceli smo od nule.

Spremamo se kupiti manju kucu, pa me je netko upozorio da bi mi se mogao desiti slijedeci scenarij:

U nekom periodu nase starosti, ako moj muz umre prije mene, tada njegovo troje djece imaju pravo traziti pola

od njegove polovice kuce.

Ako u tim poznim godinama ne budem imala brdo ustedjevine, nebudem imala za isplatiti djecu mog muza, kazu, mogla bih imati velikih problema zbog toga. 

Ja vlastite djece nemam. Kako se osigurati da mi se to ne desi pod stare dane 

Da li da kucu napisemo samo na moje ime ? I klauzulu da moj muz ima pravo stanovati u toj kuci dozivotno. Bi li to sta pomoglo?

Jos jedna luda ideja pade mi na pamet, a to je da se sporazumno razvedemo, pa da ja ( sada izvan braka) kupim kucu na moje ime i tada se ponovno vjencamo

Ili da jedno drugom oporucno ostavimo cijelu kucu, nakon sto je kupimo. Razumijete? Kupimo kucu pola pola i kad uselimo, napravimo oporuku da u slucaju da ja umrem prije njega, ostatak kuce pripada njemu ( to bi  ionako bilo tako, posto ja djece nemam ) i da u slucaju njegove ranije smrti on oporucno ostavlja svoju polovicu meni

Da li bi ta oporuka bila valjana?

Bi li takva oporuka bila vazeca, bi li je ta djeca mogla pobiti na sudu

Ili postoji neko drugo rjesenje koje ja ne vidim

Unaprijed hvala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 16. 03. 2022. at 17:05, And Zox je napisao:

Da li da kucu napisemo samo na moje ime ? I klauzulu da moj muz ima pravo stanovati u toj kuci dozivotno. Bi li to sta pomoglo?

Vi to možete učiniti, međutim će djeca vašeg supruga vrlo lako dokazati da je predmetna nekretnina stečena u braku. 

 

Na 16. 03. 2022. at 17:05, And Zox je napisao:

Jos jedna luda ideja pade mi na pamet, a to je da se sporazumno razvedemo, pa da ja ( sada izvan braka) kupim kucu na moje ime i tada se ponovno vjencamo

Komplicirano, ali izvodljivo, do vas je. 

 

Na 16. 03. 2022. at 17:05, And Zox je napisao:

Ili da jedno drugom oporucno ostavimo cijelu kucu, nakon sto je kupimo. Razumijete?

Da, međutim iz oporuke se može zahtijevati nužni dio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija