Jump to content

Davanje otkaza i odlazak na bolovanje


Esperanso1989

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me ukoliko primjerice danas dam otkaz na poslu i sutra dan odem na bolovanje, dali mi se to vrijeme provedeno na bolovanju ubraja u otkazni rok?

Inače, zaposlenen sam tek nešto više od mjesec dana, ali mi se posao nikako ne svida, stvara mi nervozu, stres, paniku, muka mi je odlaziti na posao i pokušavam nekako pronaći rješenje da ne moram odrađivat otkazni rok. Da u trenutku kada javim svom nadređenom da dajem otkaz, da se više ne pojavljujem na poslu.

Kakve su sankcije ili posljedice ako se samo više nebih pojavio na poslu nakon davanja otkaza?

Obzirom da sam novi radnik i u odjelu u kojem radim ima oko 20 zaposlenika (agenata) koji rade taj isti posao, firma mojim odlaskom ne bi ništa puno izgubila.

U mom ugovoru o radu stoji:

”Ugovorne strane suglasno utvrđuju da se u pogledu otkaznih rokova, kako za vrijeme probnog roka tako i nakon njegova isteka, primjenjuju se odredbe Zakona o radu o najmanjem trajanju otkaznog roka“

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija