Jump to content

Legalizacija nevaljana


Ornela75

Preporučene objave

Poštovani, izvršena je legalizacija objekta od 449m2, donešeno rješenje još 2019. Prvo je legalizacija rađena u tvrtki koja se raspala i nitko ne snosi odgovornost. Onda je majka proslijedila legalizaciju u Osijek (mi smo iz Pule) po rođaku jer prva nije prošla a ja sam tek sad utvrdila da ne postoji fotografije ljetne kuhinje koja tamo postoji 50god i ništa nije mjenjano. Zovem u Osijek vlasnik firme i potpisani arhitekt se u par situacija pokazao jako neugodan i ograđuje se te me upućuje na radnika koji je radio legalizaciju. Ali on stoji u potpisu kao odgovoran. Čovjek koji je radio legalizaciju kaže da je on dobio gotove dokumente iz prijašnje legalizacije te da je trebalo samo u crtati neki zid. Oni su trebali doći na lice mjesta i vidjeti situaciju. Rok za žalbu je prošao a iz grada Pule iz tog odjela kažu da je prošao i rok za obnovu. Neznam kome da se više obratim, tko to rješava i šta se radi u takvom slučaju. Ja sam u jako malom suvlasništvu, u trećini polovice mada u zemljišno izvatku piše da sam u šestini, to je matematički šestina ali postoji i rješenje gdje piše da sam 1/3 polovice. I to vjerojatno nekako određeno u kojoj polovici gdje je više zemlje a ne građevine. Najgore što ta ljetna kuhinja ne postoji ni na izvodu iz katastra, nikad nije uknjižena. Tu će mi oduzeti i taj dio građevine ako ne reagiram.. Majka I ja smo u jako lošim odnosima, ja nemam nikoga da pitam da se savjetujem.. Već me je prevarila u par navrata. Molim Vas šta činiti, kome se obratiti, da li pokrenuti sa odvjetnikom ako nema dr. rješenja. Najgore što je majka dala prijedlog za civilno razvrgnuće suvlasništva i ja po toj cijeni i veličini suvlasništva ostajem bez krova nad glavom. A već je rečeno da će to najvjerojatnije završiti tim civilnim razvrgnućem jer se ne može geografski etažirati. To je rekla sutkinja, stručnjak za etažiranju, odvjetnici na ročištu u kući. Hvala i Blagoslovljen Uskrs 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija