Jump to content

Starosna mirovina


NN63

Preporučene objave

Poštovani, koliko pratim starosne mirovine nemaju omjer. Uzrok rat-mir imaju samo kumulirane invalidske braniteljske mirovine recimo 20 od rata a 80 ostalo. Koliko sam upoznat za kumuliranu morate imati borbeni sektor prema zakonu o braniteljima ili podliježete zakonu o civilnim žrtvama domovinskog rata pa su onda neka druga pravila koja ne pratim.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani, koliko pratim starosne mirovine nemaju omjer. Uzrok rat-mir imaju samo kumulirane invalidske braniteljske mirovine recimo 20 od rata a 80 ostalo. Koliko sam upoznat za kumuliranu morate imati borbeni sektor prema zakonu o braniteljima ili podliježete zakonu o civilnim žrtvama domovinskog rata pa su onda neka druga pravila koja ne pratim.  

Hvala na odgovoru..čekam rješenje od mirovinskog..rekli su mi da čekaju još taj papir za broj dana borbenog sektora..pa zatim ide rješenje..mene zanima koi bi to mogo iznos mirovine bit sa omierom 20 80 profesionalna..slabo se razumim oko ovog pa sam pogrešno postavio pitanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, Skywalker007 je napisao:

To je teško bez podataka prognozirati, ali ako čekate samo novo rješenje iz mirovinskog onda će to biti uskoro, jer ministarstvo branitelja brzo pošalje podatke o broju dana u borbenom sektoru pa će vam oni to sve brzo pomnožiti i podijeliti.

To bi bilo prvo rješenje..tek sam dobio status rvi i to preko tužbe radi se o pripadniku hvo..tako da trebaju dobit iz Sarajeva broj dana borbenoh sektora i tad ide rješenje..vjerovatno če biti minimalna profesionalna mirovina plus dani u bor.sektoru. ako sam u pravu jer je u presudi navedeno omjer 20 80 profesionalna 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, NN63 je napisao:

To bi bilo prvo rješenje..tek sam dobio status rvi i to preko tužbe radi se o pripadniku hvo..tako da trebaju dobit iz Sarajeva broj dana borbenoh sektora i tad ide rješenje..vjerovatno če biti minimalna profesionalna mirovina plus dani u bor.sektoru. ako sam u pravu jer je u presudi navedeno omjer 20 80 profesionalna 

 

upravo sad, NN63 je napisao:

 

E sad me zanima jel to 2440kn..ili komulirana 1000 i nesto kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je vaša invalidska manja od najniže braniteljske mirovine onda morate dobiti najnižu braniteljsku mirovinu  a ona je 2558 kn e sad tu se umanjuje za onu profesionalnu nesposobnost koef. 0.8 + dani u borbenom sektoru, tako da je moguće da će te dobiti tih 2440 kn ako vam je to netko računao ili rekao. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Skywalker007 je napisao:

Ako je vaša invalidska manja od najniže braniteljske mirovine onda morate dobiti najnižu braniteljsku mirovinu  a ona je 2558 kn e sad tu se umanjuje za onu profesionalnu nesposobnost koef. 0.8 + dani u borbenom sektoru, tako da je moguće da će te dobiti tih 2440 kn ako vam je to netko računao ili rekao. 

Niko mi ništa nije racuno ni rekao..vam hvala na odgovoru..bio bi zadovoljan sa ovom 2440kn

upravo sad, NN63 je napisao:

Niko mi ništa nije racuno ni rekao..vam hvala na odgovoru..bio bi zadovoljan sa ovom 2440kn

Samo se bojim nekog iznenađenja..da ne bi dobio neki 1000kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 19 sati , NN63 je napisao:

Možè mi neko reči..za kolko vremena bude rješenje gotovo aku su sve papire dobili što su tražili u hzmo ..za kolko vremena se moģu nadat rješenju..ili moram zvat svaki dan da bi nekog dobila

Sad su vam bili Hzmo na kolektivnom godišnjem od 15.07 do 15.08. Ne zure vam oni toliko da donesu rješenje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , prof je napisao:

Otprilike za 3 do 5 mjeseci.

U presudi je navedeno da u roku 60 dana donesu rješenje..a evo čekam 5 mjeseci..radi se o hvo.o..tako da su tražili još dodatni papira..sad su sve prikupili..pa mislim da bi trebali uskoro poslat mi rješenje..neču valjda čekat još tri mjeseca..ili da napišem neku požurnici..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, prvo ovisi kada je sud poslao rješenje u HZMO, zatim ovisi kada je HZMO stavio vaš predmet u rad (vidljivo na e građani). Rok 60 dana su vam samo radni dani a mjesec ima oko 22 radna dana znači oko 3 mjeseca je samo taj rok i sve ovo prije što sam napisao. Iz iskustva većina rješenja budu gotova u 6 mjeseci.  Zaostaci mirovine vam počinju od vještačenja na Zavodu za vještačenje kada vam je određeno 20% bolesti kao posljedica obrane suvereniteta RH a 80 izvan i profesionalna nesposobnost.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se radi o radnom stazu samo iz RH obicno ako je vec unaprijed obavljeno pretkompletiranje onda mjesec do dva mjeseca (ako ste zahtjev zakonski predali mjesec dana prije datuma na koji ste zatrazili umirovljenje)...sto je onda ionako u nekom roku da se mirovina primi za mjesec od kad mu tece to rijesenje na datum kad ste zatrazili umirovljenje, sto bi znacilo da nakon sto je na tekuci sjela zadnja placa slljedeci mjesec bi trebala sjesti mirovina...jer se mirovina kao i placa isplacuje kad protekne taj mjesec u sljedecem mjesecu...

Ali vrijeme je godisnjih odmora pa se mozda sve malo i otegne...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , scvrtil6 je napisao:

Molim Vas koliko se čeka  rješenje za starosnu mirovinu za radnika s dugogodišnjeg radnim stažem. Pred kompletiranje je završeno, sva dokumentacija je predana HZMO. Ako to traje do 5-6 mjeseci kako ljudi mogu plaćati kredit

Ako su dobili otpremninu onda nema problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani scvrtil kao što vam je mali čovjek napisao rješenje za starosnu mirovinu ako je predkompletiranje bilo 1 mjesec prije i staž samo u Hrvatskoj bude u roku 1 do 2 mjeseca. Mislim da nakon plaća a ako ne dobije rješenje o mirovini, moguća akontacijska isplata , ali ide to sve u roku. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

Supruga je dobila informativni izračun iz Regosa. U mirovini je sa 02.08.2022. (01.08.2022. je još morala radit). Izračun mirovine samo iz I stupa je najpovoljniji i to 3.071,46 kn što odgovara 41g + 1g (djeca = 42g x AVM od 01.01.2022 73,13 = 3.071,46. Molim Vas dali će prilikom prve mirovine u mjesecu rujnu za kolovoz biti usklađenje za 6,18%, što bi iznosilo 3.261,27 ili to možemo po izdavanju rješenja zaboraviti

Pozdrav hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Skywalker007, stiglo  rješenje ali PRIVREMENO sa datumom 25.08.2022. (2.500,00 kn) uz obrazloženje da nemaju  prikupljene  sve podatke, te u prilogu rješenja informaciju da se obavezno mora javiti u FINU te dati osobno potpisanu izjavu o vrsti mirovine za koju se opredijelila. Za sad se nigdje ne spominju podaci za izračun mirovine. Pretpostavljam da nisu imali službeni novi AVM, ili je obavezna procedura kroz FINU. Sve mi je sada jasno, jedino nisam siguran koji će AVM upotrijebiti kod izračuna.

Pozdrav, hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slucaju supruga nece biti zakinuta, dobit ce svoju mirovinu po zadnjem AVM sigurno, jer od 01.07.2022.god. racuna se po novom AVM-u 77.65...

Kad se nakon posjete FINI odluci o vrsti mirovine koju zeli primati i dobije konacno rjesenje biti ce sigurno po novom AVM-u...i u jednoj od sljedecih mirovini sa svim zaostacima od 02.08.2022.god.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija